GrowTent 250w MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
buraz..ovo si trebao ili trebaš što hitnije počupati da biljka dobije zraka i da jos više snage ulaže u budove a ne u taj krš tu dole :))

ostalo je brutala..baš ljepe biljčice....

2u5dsu8.jpg
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Smokemashine HR je napisao(la):
buraz..ovo si trebao ili trebaš što hitnije počupati da biljka dobije zraka i da jos više snage ulaže u budove a ne u taj krš tu dole :))

ostalo je brutala..baš ljepe biljčice....

2u5dsu8.jpg

Treba je to napraviti u pocetnoj fazi cvjetanja, ako bude isa sad raditi, naniti ce biljki stres!
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
ma nije bed ;) one su tako daleko razvijeni da ih vlak pogodi niš se nebi desilo....samo im može još okolicu poboljšati :) istina..mogao je ranije ali moze i sad :)

neki iskusni groeri znaju biljku skroz pocupatilišće 5-7 dana prije berbe i zamračiti skroz...i onda još dodatno producira kristale ;) pa ako joj to nije stress neznam dali je ovo neki...

btw: neznam šta da mislim o tim stress tvarima..istina...znaju biljke zajebavati i naravno da im nemozes paliti 15 puta u fazi mraka svjetlo ali da ona postane hermić po meni joj je zapisano u genima...jel sam već čuda znao raditi sa biljkama i one i dalje ljepe zenke ;)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
petarpan135 je napisao(la):
sad sam ti pregledao dnevnik,extra je...sto se tice ovog MH reflektora,potrudi se da mu prigusnicu,kondenzator i propaljivac izbacis van reflektora jer ce da gori unutra,ne pricam ti nista napamet,stvori se temperatura i pocne da se pusi sve,pregorece 100%,ima on taj azbest (zalepljen na tom limu)ali ne pomaze nista,taj reflektor je strasno lose osmisljen.pozz
razmisljao sam vec o tome... kontao sam da nije toliko los,obzirom da ga koriste za osvetljavanje izloga po gradu-ali zaista nemam iskustva sa njima,tako da je moguce da si u pravu.svakako mislim za 'letnji grow' da ga rasklopim,kako mi balast ne bi dizao temperaturu u boxu-a za zimu,zasad,nek' ostane...
thx anyways !

@Trop & SmokeMachine HR - znam,drustvo al' heba ga...bas mi se nije nista dalo rezati-ipak mi je prvi indoor(mada ni outdoorovi nisu bili nesto,tako da ga i racunam u PRVI grow xD) ...bas sam hteo da im priredim sto manje stresa
sledeci grow 'lolippopam' samo tako...Al' moram lagano da se pripremim i da ucim jos.Sve u svemu,i ja sam prilicno zadovoljan razvojem situacije...Voleo bih samo da sam ih cesce 'flush'-ovao,ali nmvz..


nego,ovo mene zanima


Dakle vecina fan listova zuti,ali poneki potamne ovako....sad,nagadjam da je nedostatak nekog mikroelementa(verovatno magnezijuma,obzirom da je plantella cvet nema,a flushujem vec uveliko na svaka 2-3 dana)-da ostavim da stvari teku prirodnim tokom,ili da probam da izbalansiram?tipa folijarni nekom mineralnom vodom,ili tako nesto? a po mojoj proceni-ostalo im je jos 7 dana plafon-trich's mlecni,nijedan braonkast-mikroskop kupljen-sljaka skroz ok-moje preporuke-jedino STO JE 'EBENO MAAALI


eve vam jos malo fotki,u iscekivanju harvesta,HVALA SVIMA KOJI PRATE DNEVNIK,I HVALA NA SAVETIMA!


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Do harvesta,
zdr!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: not smoke
03.07.2009
1.740
2.317
188
Je smoke ali to je opet pred sam zavrsni čin...da biljka izbaci vise kristala...on ce jos malo furati 12/12 pa to tek moze onda napraviti....kad bi to napravija sad, nista postiga nebi. Otkinija bi grane, biljke bi dozivile stres i nebi se jos koliko toliko napunile....

btw te ksad vidim ove vece slike...meni to cak izgleda kao da je spremno za harvest :p
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
Tropico je napisao(la):
Je smoke ali to je opet pred sam zavrsni čin...da biljka izbaci vise kristala...on ce jos malo furati 12/12 pa to tek moze onda napraviti....kad bi to napravija sad, nista postiga nebi. Otkinija bi grane, biljke bi dozivile stres i nebi se jos koliko toliko napunile....

btw te ksad vidim ove vece slike...meni to cak izgleda kao da je spremno za harvest :p


pa zato kazem...cupaj lišće i onaj krš dole i par dana kasnije harvest :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
rep+ cuvam za kraj ...zaboravi folijarno ovo,ono to su babe jednom nogom u rizli...... mislim da to sto su listovi malo poljubicastili ima veze sa temp.a zna i zbog viska mikroelemenata .......tako da bolje mineralnu pomjesaj sa vinom ,kakvim pa fino uzivas u gemu.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
opa cupa je napisao(la):
ono to su babe jednom nogom u rizli......

:ludaci_lol:




EPIC !!



opa cupa je napisao(la):
mislim da to sto su listovi malo poljubicastili ima veze sa temp.a zna i zbog viska mikroelemenata .......tako da bolje mineralnu pomjesaj sa vinom ,kakvim pa fino uzivas u gemu.

I za to si u pravu,kad radi kalorifer poraste na 28-30,kad se iskljuci ode na 22-25....i tako u krug na svakih pola sata..nocu zna i na 14 da se spusti ponekad...ali nemam nikakvo bolje resenje,trenutno,a ionako kako si mudro primetio xD 'vec su babe..'
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....netreba te to loop zabrinjavat, to je pri kraju a kako ekipa kaze, niska temperatura i visak gnojiva dovode do tog......

....evo za utjehu, vidi listove na mom skunku prije harvesta.....

 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Pogledaj kod mene kako je izgledala djevojka na kraju. Nista cudno a bogami ni zabrinjavajuce...Samo peglaj dok ne vidis da ti je dosta :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
nisam vidio nigdje, zanima me gdje si kupio klasmann zemlju, cuo sam sve najbolje o njoj a nigdje ju ne vidim....

p-s-

good job :thumb:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Hvala Big L,
Zemlju sam dobio u kompletu,ali nasao sam jednu radnju u Bg da je prodaju-vec pominjana radnja na forumu ('hidro...a'),70 litara je oko 14e-sto je potpuno razumna cena,i u pravu si sjajna zemlja,jedino sto je dosta jaka-ne treba djubriti,ali nikako,prvih mesec dana.

nego


paz' sad bedak

odem danas tamo gde mi je grow,probijam se kroz nanose snega,jedva sam stigao doonde,krenem da otkljucam vrata kad ono -



Uploaded with ImageShack.us

i ostane komad u vratima.....
I sta da radim sad koj' qrc......
Ne mogu uci unutra...
Ne mogu zvati nekog bravara da obija-i da mu kazem, 'e
,znas,vidi kad obijes vrata da ne gledas sta se nalazi unutra,ili da mirises vazduh,ne daj boze...'
Ne mogu sam da obijam-malo mi je frka da privlacim paznju,al' izgleda da ce tako biti....

:tuzan
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.684
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Nogom , nogom , nogom !!! :)
Uzmi alat i obij to ""!!! Neka ti naši bravari objasne na PP kako i zašto :D

pOkušaj nbr 1.

Ušarafi u bravu orginal knauf vijak i sa francuzem ili nečim uvati na polugu i isčupaj cijeli cilindar van . Mislim da može tako proći ....:dada
Aku bušilica bi mogla odraditi posao ako si maštovit ....


LINK !!!!!
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
znas sta je bedak,tamo je preko dana toliko mirno,i tiho,svaka busilica bi se cula nadaleko
tu ce morati 'krckalica' da radi,imam i od koga da uzmem,jedino da se pripremim za izgovor-da ne ispadne da je za mene,vec za nekog,eto ortaka,koji me iscimao,i ja sad nadrkan moram da mu pomazem...' itd..

a jes mi nije trebalo sad...

ali su ti zato linkovi prva liga-tu ako ne nadjem sta mi treba ... xD
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Verovatno jeste, ali se sad zaključao sa unutrašnje strane...da ga ne ometamo :prof10:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.