Gubljenje tezine nakon branja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.08.2007
6
1
0
36
Kolko se gubi na tezini od kad se biljka ubere do trenutka kad je potpuno suva i spremna za upotrebu? Posto sam cuo da se gubi oko 50% tezine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lazarius

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
mislim da ti na to niko nece odgovoriti,posto na to jedno tvoje pitanje bi trebao da odgovoris na prethodnih 10...recimo za pocetak, zamisli sad one koji uzgajaju u pc kucistu cija je biljka visoka svega 30,40cm i one koji rade outdor cije su biljke visoke i po nekoliko metara...
imas temu dnevnik uzgoja pa malo prelistaj i nacices odgovor...
ali je sigurno da gubis nekih 70% od tezine

edit:born me preduhitrio... :))
 
24.08.2010
15
5
3
Evo praktican primer:
imao sam dve biljke u ormanu 50*60 cm i radio sam ih sa 10 CFL- ki ukupno oko 200 wati.
sorta snowwhite i jedna mi je dala oko 30gr suve a druga preko 50 gr tako da zavisi i od same biljke a ne samo od uslova.
Sa druge strane, jednom sam sinuo neku domaju napolje i dala je oko 150 po slobodnoj proceni.
pozdrav
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Evo ja imam sada onaj vrh u sredini veliki na vrhu.tezio je ubran frisko 32g?nakon 2 dana susenja dosao je na 25,nakon jos dva dana na 17 i sad cekam.skoro je suh al nije jos.susi se na oko 21 stupanj i 50%vlage.slikao sam ga u ruci i nakon 2 dana kuzi se da mu se smanjio volumen.previse to pada s tezinom ja mislim.
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
ja volim kad je skroz suva, da se rasprsne kad je mrvis, onda mi lepse i dimi, a ne kad donesu ortaci od sugavih lerdija koji uopste ne suse vutru, samo cap cap i bam u pakete...mater im kolko ih mrzim. a vutra smrdi na onaj hlorofil ili kako se vec zove, a kad zapalis, pa vise mi dimi duvan nego vutra, ma uzas!!! zato lepo osusis skroz i uzivas hehehe a tu ti tezina nije ni bitna :) ae pozz
 
20.08.2011
2
1
0
34
zdravoo..evo odlučio se na prvi post makar kaj sam sa vama tu već par mjeseci, samo škicam iz kmice :).. zanimalo bi me to pravilno sušenje, na koji ju način najkvalitetnije osušiti prie paljenja? čito sam forum al na to nisam naletio nigdje o_O
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ultras1990

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Treba bit onak suha,al ne da se raspada kad mrvis nego da je kompaktna.kad rastrgas vrh da nije mokra neg masna onak.ja sam svoje susio maksimalno po uputama i mogu rec da takvu travu nikad nisam dobio od nekoga.il je bila mokra il onak dehidrirano suha.od tad sam skuzio da je fakat bitno susenje i da puno popravi okus i miris.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NewPlayer
21.02.2010
13
0
0
33
slobodan je napisao(la):
mislim da ti na to niko nece odgovoriti,posto na to jedno tvoje pitanje bi trebao da odgovoris na prethodnih 10...recimo za pocetak, zamisli sad one koji uzgajaju u pc kucistu cija je biljka visoka svega 30,40cm i one koji rade outdor cije su biljke visoke i po nekoliko metara...
imas temu dnevnik uzgoja pa malo prelistaj i nacices odgovor...
ali je sigurno da gubis nekih 70% od tezine

edit:born me preduhitrio... :))

sad sam se zapitao,dali da radim LST ili da je prebacim u šumu da raste u visnu?
što je bolje za veci urod? inace biljka je sad u PC boxu visoka 15ak cm...