Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
Dobar dan dragi ljudi , spremam se psihicki i fizički za guerilla grow ovu sezonu outdoora. Tako da proučia sam neke stvari o tome , imam 2 guerilla growa u patikama , al nisu bili nesto preposebno a i to je bilo davno. Ove godine sam se odlucia na automate:

Pošto idem guerilla style u dalmaciji , to ce bit po nekim divljim brdima i kamenjaru , mislim se zabost ih u zemlju od starta , znam od prilike gdje cu trazit sajt. Bitno mi je da ih uklopim u okruzenje , iz tog razloga necu ih stavljat u potove. Tia bi ih trenirat al zelim to izvest sto diskretnije , posto su automati , koliko sam pročita nevalja ih kidat jer ce im usporit rast a imaju određen broj dana do cvata, sto znaci LST i neko širenje grana sa žicom tj vezivanje da sunce probije u sredinu biljke da naraste vise grana i guess? Scrog nebih radia radi diskrecije a i paranoican sam sta se tice dronova itd zelim da izgleda sto prirodnije iz daljine da se neshvati. Koristit cu plantelu vege/cvijet i zeljezo to mi je dragi @Bizzzo predlozia.

Tako da plan je za sada doc na poziciju nać sajt (znam otprilike gdje cu) , iskopat rupe u sljedecih mjesec dva donijet neku zemlju al vjerojatno cu donijet 25kg ili nesto tako i mjesat je sa zemljom sa sajta , imamo kvalitetnu zemlju pa ce to bit okej valjda ,(bit ce posla hodanja i prenošenja jedno 50puta gore dole) , pripremit neke kanistre sa vodom donijet ih , ostavit po grmovima da si skratim posao ,pokidat neku živicu ali ništa previše , cilj je da izgleda sve natural i netaknuto , mislim se , gledao sam na youtubu kako neki guerilla groweri kopaju neke malo veće rupe i stave vodonepropusni materijal (tarp na engl neznam na našem kako se kaže) u rupu i skupljaju kisnicu za grow (rade to zimi i guess) i onda kad dode ljeto pokriju to da ne ispari voda i to koriste za zalivanje.

Stvar je sto nemam vodu blizu sajta i bit ce udaljeno jedno 2km pa onda 2km moram šetat nazad svaki put.Gleda sam sve otprilike preko google eartha i mjeria distance xD. Plan je nosit kanistar vode od 7L u torbi svaki put i glumit da sam neki sportaš - hiker vamo tamo , bit ce jebeno. Sjecam se zadnji put kad sam to radia nisam mora toliko šetat jer mi je sajt bio blizu mjesta stanovanja ali sada je drugacija situacija i moram bit više tajnovit radi obitelji itd.

Iz zadnjeg svog growa radio sam to ovako : imao sam neke kanistre vode od 7-10L. Probušio sam čep i stavio neku tkaninu unutar kanistra i da viri vani kao fitilj okrenuo ih naopačke i držao svaki pored biljke da cijedi i zamaskirao bi ih u grm. Piljevinu sam zamjesao u zemlju da zadrzi više vode , i stavio sam neku plastiku preko stabljike biljke u cijeli krug od pola metra tako da sunce ne isušuje zemlju na povsini.I zaljevao sam ih svako 5-6 dana nekad nebi dosao 10ak dana a i bio sam lucky sto se kiše tiće to ljeto padala je svako malo.I taj zadnji grow je bio uspjesan.

222.png

Sta se tice sigurnosti sajta vezivat cu koncem za šivanje travke po putevima gdje mislim da je neophodno da se prođe do sajta , tako da ako netko prođe razbit ce konac 100%. Ostavit cu pokoju kovanicu po zidovima i tako. Neznam koji još trik mogu ucinit da bi saznao jel se itko kreće , naravno gledat cu ima li razgažene trave i otisaka po podu , naravno koristit cu rukavice sto god budem dirao po sajtu sve te kanistre boce itd , i uvijek cu šetat okolo sajta i provjerit jel sve safe prije nego sto uđem.

Plan je posadit 5test experiment automata auto cisto da se zabavljam s necim dok nemam sto radit.
Sadim 5x test automata u drugi mjesec (znam da su temperature sjebane i da ce biljke bit male i da ce takve i procvjetat itd al ovo je samo for fun i da testiram sto ce se desit.

Test grow bi trebao bit gotov sredinom 4tog mjeseca i tad sadim 10x auto i tad bi trebao bit gotov sredinom 6tog mj , i tada stavljam jos 10x auto i trebao bi zavrsit sa growom krajem osmog ako sve prođe po planu. Pitate se cemu toliko biljaka , pa inace da sadim foto posadio bi 4-5 , al posto sadim automate koji mogu ispast po 30g svaki onda sam se odlucia za više growova , bit ce dosta experimentiranja itd a i nakraju ovog growa nadam se da cu izvuc neku zimnicu a i dobar leg workout od pustog penjanja po brdima haha.

Zadnji put nisam ima problema sa nametnicima pa se nadam da ni ovaj put necu imat tih problema.

Narucen je mikroskop za trihome, plantela veg/cvijet/željezo , uzet cu jos nekoliko integra boost 62% moisture packova za odrzavanje vlage u budovima u teglama da se ne presuše i to je to sto mi treba za moj skromni grow.. alate za kopanje imam vec i ostalo.
Mislim se uzet hidrogel ako ga ima u nekom agro shopu , nadam se da nije skup , to bi mi bilo pod obavezno da nabavim jer dosta ce mi posla umanjit!

Znaci imam pitanja za vas outdoor manijaci i guerilla groweri :
-Voda : koji bi bio najlaksi nacin za imat vodu na sajtu a da ne šetam svaki put sa 7L kanistrom na leđima.
-Koje tehnike treniranja biljke bi najvise odgovarale mojim automatima a da nekoristim mreže itd da nebude upadljivo.
-Dali je ovo uopce dobra ideja sadit 2x growa automata u 4ti mj pa u 6ti ?Jel mozda bolje prvi pravi grow u 5ti mj pa sljedeci u 7mi do 9tog? test grow u drugi mj se ne racuna kao grow :p
-Svaka vasa guerilla grow iskustva su dobrodosla!

Ovaj post nije dnevnik ovo je samo raspitivanje i da budem siguran da sam sve dobro zamislio. Pošto imam ocd otvorit cu dnevnik zasebno kako treba sve uredno i lipo :D.

x12.png PEACE OUT
 

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
Potrebno je više od 2 mjeseca automatima, računaj 3 tako da to odma remeti računicu. 7 litara vode za 10 biljaka je smješno tako da i na tome moraš poraditi. Posebno u 7-8 mjesecu kad bude 40°
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
To si gledao u UK, kako ekipa sadi između autoputa:)
Oni žive od toga, a biljke kao da su im u dvorištu. Nisam pročitao cijeli post, ali dobra ideja :thumb:
Humbolt ti ima Freak shou i super freak shou strainove. Nikako ne liče na cannabis, dok ne dobiju vrhove. A i onda, treba znat, što je to, točno... Uguglaj si Freak show strain!
 
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
wow ,nisam zna da postoji freak show strain sa liscem sto ne izgleda ko cannabis , interesantno .. i DA gledao sam UK guerilla growere ima ih par po youtubeu haha .. oni tako kopaju rupe i oblažu ih tarpom kao sa slike gore ..

@dzidzo pa morat cu 2 puta ic do sajta u najgoru ruku .. zato i razmisljam kako da vodu rjesim na sajtu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Imaš i frisian duck, listovi kao pačje noge. Screenshot_20211217_042109_com.android.chrome.jpg :) Isto u vegetaciji, nikako ne izgleda na cannabis, ali daje jači high i uzgaja se i u indooru, jer je dobar strain!
U UK imaju puno više padalina, tokom ljeta. Na svakom sajtu, napravi malu baru, kao oni. Biljke zakopaš direkt u vreče i u nekoj rupi.
Ovi englezi sa dronom, prvo pogledaju sajt iz zraka, jer danas ima ekipe, što ciljano lovi sajtove. Vjerojatno si i ti čuo, ne mogu se sjetiti, kako ih nazivaju. Mi bi rekli, Lešinari:)
Uglavnom, sretno i pazi na sebe!
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Nemogu naci tocno za koru. Medjutim ocigledno ima razlike da li je suha ili svjeza.

Smeđe borove iglice, takođe pozvani bor slama, nisu kisele. Prikupljanje starih borove iglice besmisleno je ako pokušavate zakiseliti svoje tlo. Druga stvar je da čak i kad je svježa, borove iglice su samo malo kiseli i stoga mogu imati ograničeni učinak na promjenu pH tla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Nema smisla kupovati to i nositi na sajt, ako ti je to plan. Bizz te je uputio u dobrom smeru, samo nisi skontao. Možeš potencijalno sniziti pH zemlje sa tim.

Imaš valjda na sajtu lišća, trulog drveta i sličnog za nabaciti kao malč. Ako je sajt neki pitomi u dvorištu, ja bih pre preporučio vunu ovčiju ili baš ove iglice što Bizz spomenu ako imaš u blizini jer imaju bolji učinak što se tiče sprečavanja puževa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Ma sajt je na viksi, sad gledam sta bi mi sve trebalo za pripremu samog sajta i za zaštitu od nametnika, inače imam tamo kruške, jabuke i tako to...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Mislim stvarno. Ovo je do jedne razine i mrcvarenje. Dodajes nesto u jednadjbu i trazis iskustva kao da se radi o revolucionarnoj metodi uzgoja uveženoj iz Japana. Kupovati koru u Lidlu i nositi na viksu. Ajd molim te izgovori to jednom naglas.

I probaj da ne pocinjes slijedeci post sa "MA".

Da si napisao ista osim ONE KORE BORA mozda bi i dobio detaljniji odgovor. Nisam htio biti bezobrazan medjutim eto. Napisao sam. A sad, bezobrazan ili ne, i mene ce moderator moderirati ako sam nesto krivo napisao.

Slikaj deklaraciju s te vrece iz Lidla pa da vidimo sta pise na njoj jel KORA OD Bora ili mozda ima i neke druge kore unutra. Ili mozda neke sintetike. Ili kojecega. Batali se corava posla i ako ti je vec Barba toliko drag i prekrasan sto mu ne posaljes privatnu poruku? Pa cekaj odgovor od njega. Ipak je on covjek s najvise iskustva u outdoor uzgoju :D

ulalal-jpg.394651
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Evo vise o kori bora...
 

Prilozi

  • IMG_20220317_163353.jpg
    IMG_20220317_163353.jpg
    488,9 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20220317_163354.jpg
    IMG_20220317_163354.jpg
    504,7 KB · Pregleda: 39
  • IMG_20220317_163359.jpg
    IMG_20220317_163359.jpg
    494,7 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20220317_163400.jpg
    IMG_20220317_163400.jpg
    518,5 KB · Pregleda: 39

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Čim piše da ima svega,odnosno ne točno sta je unutra, znaci da je vjerovatno ima svega. Možeš riskirati pa dodati sta da ti kažem. Ono sto mi nije jasno, 42% + koliko je 100%.
DFEA7304-E0C8-4D0A-9CCF-09DA53615901.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chilliman420

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Kora od drveta nije baš dobra za malč!
Ja ju koristim,kao stazu uz biljke,da ne raste korov. Mada ima više vrsti....ima kao medij za orhideje i iz njega raste svašta. Druga vrsta je ukrasni i on je duplo skuplji,ali puno bolji kao malč! Screenshot_2022-05-24-07-24-33-401_com.android.chrome.jpg
Jedino što ti treba 200kn minimalno za 4 biljke,ako ne i više,dok sijeno radi istu stvar,isto kao lišče,koje je po meni,još najbolje,jer se prije zime,zakopa i pretvori u kompost!
 

BA-KA-LU-LA

Aktivan Član
03.03.2017
77
527
83
Automatima je potrebno više od 2 mjeseca, računajte 3 pa to odmah poremeti izračun. 7 litara vode za 10 biljaka je smiješno pa morate i na tome poraditi. Pogotovo u 7-8 mjeseci kada je 40°
Prika moja sezona prije, donesi dvije bačve od 250 litara i stavi ih u grm, poklopi ih mrežom da lišće ne upada u njih i stavi na njih komad lima kosom kosom da se zalije kišnicom to i zimi ćete imati napunjene bačve do 4 mjeseca. Tako uvijek radim i imam vodu bez vuče i rizika da me netko vidi s kantama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
29.01.2016
48
67
18
Ljudovi pitanje , mozda je spam ali eto ubite me , imam sjemenke durban poison-a sativcine , da li mi ih je kasno sada staviti i je li bilo ista od tog , u pitanju je dalmacija srednja?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Nije spam, ali u onoj drugoj temi jest ;). Pa nije kasno, pogotovo ako si u Dalmaciji. Iako je Sativa dominant Durban Poison inače cvate relativno brzo :).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443