Gumby hash - jednostavno...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.03.2010
25
12
0
38
ova metoda je slicna metodi buble bag samo sto je pojednostavljeno...sirovina za ovu izradu je trim (ono sto nam ostaje poslje manikure hedova,znaci lisce...) pa da krenemo redom;
popis opreme;1.cista kanta od npr.jupola
2.nekoliko staklenih teglica
3.kuhinjski mixer ili mjesalica za npr.glet masu
4.par litara hladne vode i nekoliko kila leda u komadima
5.sito za procijediti juhu ili supu
izrada; lisce(suvo) stavimo u kantu do pola. ubacimo led i ledenu vodu da smjesa bude potopljena. zatim tu smjesu mixamo 20ak minuta dok se ne pocne pjenit kao kapucino.. inace u hladnoj vodi trichomi se ukrucuju i pod djelovanjem mixanja oni se "odlamaju" od listica.sto je voda hladnija vise ce kristala zavrsiti u vodi a to nam je cilj. nakon mixanja dobijemo "mutnu"vodu koju treba procijediti od leda i trima.(treba nam samo prljava voda).tu prljavu vodu presipamo u staklene teglice i ostavimo da sedimentira(talozi se) nakon 10ak sati na dnu svake staklenke se nakupi "mulj".taj mulj je nama dragocjem zato sto sadrzi trichome..sad slijedi proces rijesavanja viska vode. bitno je da se talog ne uznemiruje dok izvlacimo vodu.vodu mozemo izvuc pomocu gumenog crijeva(metoda sisanja goriva).ako imamo vise teglica sa mutnom vodom onda svakoj teglici izvucemo vodu do razine taloga pa onda sve teglice presipamo u jednu i ponovimo postupak talozenja..dobiveni talog na dnu teglice presipamo u tanjur s par slojeva masnog papira (moe papir a i nemora).taj tanjur stavimo na toplo,npr blizu neke lampe sto grije da se isusi visak vode..susiti smjesu dok ne bude slicna plastelinu..mogu vam i iskustva reci da ovaj hash zna bit vrlo dobar,naravno ovisi o kvaliteti trima.. a evo i link ak nekome nije bilo jasno
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: aezakmi
18.03.2010
25
12
0
38
nisam probo samo zbog toga sto bi trebalo vise vremena...a meni se zurilo da vidim kako ce ispast. ali bi vjerovatno bilo isto uspjesno, bitno je samo izvuc vlagu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
hmmm mozda bi bila dobra ideja stavit odvlaživač pokraj kante i neka konstanto radi. meni inace zna i do 5L vode u 24h izvuc samo iz zraka tako da bi kantu ziher izsušilo
 
18.03.2010
25
12
0
38
Spawn_of_Uamenti je napisao(la):
hmmm mozda bi bila dobra ideja stavit odvlaživač pokraj kante i neka konstanto radi. meni inace zna i do 5L vode u 24h izvuc samo iz zraka tako da bi kantu ziher izsušilo

spawn, nisi najbolje svatio proces...ne isusuje se kanta nego se ona ostavi na miru da se napravi talog.onda se lagano izvuce voda pomocu crijeva ali da se ne uznemiri talog...kad si doso do taloga onda ga presipas u neki tanjur pa to isusujes...pogledaj video na kraju posta,imas i dosta slika,bice ti jasnije....nije neka nauka, zapravo je to pic... dim...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
skuzio sam ja dobro sta si mislio. naravno da treba pustit da se kristali nataloze al sam se sjetio te opcije, da bi se moglo pustit jednostavno nakon sta se izvuce voda da se posusi dobivena masa. ma vidio sam jos prije tu opciju, ista stvar ko obicna bubble metoda ali drugo pakovanje, razlika je samo u izvlacenju vode, baza u principu je identicna.
 
18.03.2010
25
12
0
38
ma metod mi je do jaja zato sto netrebaju one vrece,inace to je ta taktika...a ovo sa presipavanjem u manje tegle i na kraju u tanjur je cisto da selakse skupi..mislim da bi ti bilo malo nezgodno skupljat shit drito iz kante...ugl.nije losa ideja s odvlazivacem..to je vec high tech za neke growere..princip je samo bitan a izvedba je na tebi..
 
01.06.2015
57
103
18
A što to sve ne bi ćinia na super stari način sa Alkoholom kao rastvaračem ili Medicinskim Benzinom ? Nema crevaca nema čekanja nema izvlačenja sve to lipo prokuvaš na 120C i eto ti odma mase za Has Ulje ništa novo ni posebno a još daješ i potentnost THCu zato što ga izlažeš visokoj temperaturi ! ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: D.J.Yellow and ttt

ttt

Aktivan Član
17.07.2015
124
258
63
32
Medicinski benzin?,nikad čuo za to,baš proučavam ovdje po forumu i vidim rade ulje i hash s benzinom ahahha ja mislio ovaj obični benzin,kolko košta litra toga?
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
medicinski benzin je ono sto RS naziva naptha.
prodaje se u ljekarnama i kosta ko svetog petra.
ja ga osobno nebum koristil.
lp

edit: ups, tek sad skuzih da je ovo neka prastara tema :rolleyes:
 
01.06.2015
57
103
18
Nije skup a opet zavisi kako za koga ? 1l ti u Beogradu stoji oko 7 do 8 evra a tako je negdi i u Hrvatskoj . Medju nama to nije ništa novo a ni specjalno ali zato u dosta olakšava pravljenje Hašišovog ulja ! ;) Naravno ima još mnogo drugačijih načina pripreme no ovo je jedna od bržih i učinkovitijih ok