Gurmaaan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
E ljudi ne mogu da vjerujem da nema topic o hrani,ima o vutri u ishrani al nema ova obicna za nas gurmane.U zadnje vrijeme pokusavam nesto i sam spremat,posto ima par zena,za koje ne sumnjam da znaju kuvat,daj izbacite neki fin recept...Samo nemojte nesto tesko...:dunce:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
a sta bi ti volio jesti/kuhati, jel? daj neke smjernice pa lako naci recept
Faim54.gif


http://www.coolinarika.com/recepti
http://kodane.novatv.hr/recepti2.asp

dva sajta na kojem mozes naci odlicne recepte :)
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Genjo ja nisam neki chef ali znam ponesto smuckat kad zagusti...Red ako imas nesto jednostavno a ukusno,tako nesto.:dunce:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Napravi si kajganu od jaja sa par razlicitih sireva + luk kapula ako volis.. jednostavno a zdravo i ukusno.. ali stavi jaja kao da ces ih frigat na oko, i onda kad su napola gotova skini tavu sa vatre i dobro ih sve pomjesaj kuharicom i preostala toplina ce ih savrseno skuhat.

Eto.. znam da je jednostavno skroz, ali obozavam to jest
i:chef2:

edit: pogotovo ako si u mogucnosti doci do domacih jaja.. uvjek ih mozes nac na placu ili ako zivis na selu festa.. ona u serijskoj proizvodnji nemaju ni cetvrtinu ukusa i gusta ko domaca jaja.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
DOmaca kobasa + sir + kruh + kečap svi zajedno u mikrovalnoj na minutu
Ili
Jaja s domacim šunkom i kajgana. Na ulju. I svježe ubrani paradajz
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
buraaaz...

lovacki razeni kruh,domaci paradajz,domaca slanina i neki fini sir...i sve si izrezes i jedes jedno po jedno..uff..najbolja stvar na svijetu...

i poslje toga pljuga shisha...uff
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
brzo i jednostavno a ukusno :)))

PASTA SA SIROM U RERNI

paste (makarona)
1 jaje
200 gr sira
1,5 dcl mlijeka ili vrhnje za kuhanje malo pakiranje od 2,5 dcl

Skuhas pastu. naribas sir. umutis mlijeko i jaje. uzmes posudu u kojoj ces peci pastu. ili pleh duboki ili vatrostalna posuda. prvi sloj na dnu, pasta, pa onda sir, pasta na vrh, prelijes mlijekom i jajetom koje si prije umutio. ubacis u rernu na 180 dok ne pozuti gornji sloj i VALA! gotovo.

po zelji, ubacis sa sirom, pancete, prsuta, gljive, kukuruz, sunku, hrenovke..tko sta voli ;)
eto to je ovako nabrzaka sta mi je palo na pamet:) e vidis nisam to dugo radila :)
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
RedSh je napisao(la):
brzo i jednostavno a ukusno :)))

PASTA SA SIROM U RERNI

paste (makarona)
1 jaje
200 gr sira
1,5 dcl mlijeka ili vrhnje za kuhanje malo pakiranje od 2,5 dcl

Skuhas pastu. naribas sir. umutis mlijeko i jaje. uzmes posudu u kojoj ces peci pastu. ili pleh duboki ili vatrostalna posuda. prvi sloj na dnu, pasta, pa onda sir, pasta na vrh, prelijes mlijekom i jajetom koje si prije umutio. ubacis u rernu na 180 dok ne pozuti gornji sloj i VALA! gotovo.

po zelji, ubacis sa sirom, pancete, prsuta, gljive, kukuruz, sunku, hrenovke..tko sta voli ;)
eto to je ovako nabrzaka sta mi je palo na pamet:) e vidis nisam to dugo radila :)

Nema bez zenske ruke!Inace volim paste sa sirom.Ovo probam danas...dako se ne otrujem.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Kupus sa Čukljom


Vrlo jednostavno. Priprema sve ukupno 10 minuta a mozda i manje. Dok kuvanje traje duže.

Može kupus ili rastan ili bilo koja druga biljka za kuvanje. Uzmes čukalj (noga od susenog pršuta) ili suva potkoljenica ubaci u expres lonac u kuvas jedno 40 minuta. Bacis tu vodu i dodas novu. Kuvas jos jedno 40 minuta ostace jedna trecina vode u loncu. U to dodas kupus koji podjelis na 6-8 djelova ionako ce se raspast, koju mrkvu, koju krtolu, aleve paprike, možda malo neceg ljutog, bibera, malo bjelog luka i to je to ostavis da se kuva možda jos sat i imas perfektan kupus.

Ja volim mixat razne vrste kupusa pa nekad dodam kelj, rastan ili onaj mali kineski kupus. Samo pazi sve se ovo malo sporije skuva od obicnog kupusa pa to uvali prvo. Ovo je jedno od onih jela dje sto manje zacina stavis to bolji kupus bude samo nemoj zaboraviti alevu papriku.