Gusenice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.03.2018
1
1
3
33
pre nego sto se okrenete otrovima razmislite malo o prevenciji,dakle svi znamo da su gusenice deca od leptira i da bismo izbegli gusenicu moramo eliminisati leptira,to mozemo pomocu feromonskih klopki,postavimo klopke u blizini i leptira nece zanimati nista drugo uletece u klopku i cao,ovo nije stopostotno resenje ali ce drasticno smanjiti broj leptira samim tim i gusenica,a i dobar je pokazatelj u kom su stadijumu najezde,prazna klopka je ok a puna znaci opasnost pa znate i kad tacno da prskate.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

dommythegrower

Aktivan Član
16.05.2017
249
1.132
143
32
Procitah upravo da je biljka pelin dobra protiv gusjenica...300 grama svjezih listova(30g suhih) razrijediti u 10 litara vode.
e sad, jel ima netko iskustva sa tom metodom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jamiroquai
19.06.2018
5
10
3
Nis
Bas, gde se one pojavise sad pred... isti problem imam, i ajde one male, ali kad onu zelenu zakacim pincetama, ne znas de pocinje de zavrsava, neverovatno, em je ogromna em zdere za 10.ali one ostavljaju Jajasca za so bom, pa stolicicu - pincetu - I grana po grana. Ja sam se pozalio, zato i otvorio Prof. ali nisam lud bas za pesticidima nesto, a ko misli da je lako evo slike pa... Ne buse stablo, to je tacno, samo se hrane cvetom, tacno je da Crv to radi, i ja nailazio ranijih godina i to crvenkast, a za cvet da ti otpadne kad ga cvoknes -pa Burke mislim da je sad kasno tu bilo sta raditi iako prvi put cujem za to. Zelim ti sve naj. i da to resis ako neko zna kako, a ja odo po Stolicicu i Pincetu ;) pa kom opanci kom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
19.06.2018
5
10
3
Nis
:( uh, pojesce ih pola a moram cekat fuckin haze da sazri, moram ga ostaviti bar jos 20 dana a i 30-40 bi mozda trebalo...
O D V R A T N E su gusjenice, jedu head iz srži....
Sad sam cuo za, (ajde recimo da je lek za Gusenice,videcemo) ali je prirodan i upuceni u proizvodnja Paradajza, Krastavca, i dr. kazu da je Smrt za Gusenicu, a bezi i sve drugo... Pobrao koprivu, potopio u 4-5/l do uvece, treba obojiti Vodu malo Kopriva, potamni voda do poslepodne, u Prskalicu pa navali,.. Kazem sad, ovog trena cuo od Ljudi, ozbiljnih Poljoprivrednika, i vec potopio, pa cu probati jer su mi Biljke Gromovi, 100% organska proizvodnja ;) i zaista ih nebi trovao, mada ako je negde bas zagrizla i namnozila se verujem da ni ja nebih prezao od Hemije, recimo ,,Volley" 2,5/g u obliku vodorastvorljivog praska,(opet kazem, ako je bas Sablja za vrat), pokusacu koprivom, pa cu reci rezultate,.. Posto sam ih maltene vec istrebio ,,Rucno", nisam gubio vreme na jaukanje, iako sam ozbiljno shvatio stvar, To je jedini povod i bio da se pojavim ovde, ali od pre 3.dana i trazio resenje, i pisao ovde ali istovremeno i cistio Cvetove (Pincetom dugackom, da ne stresiram Cvet dodatno), ko zna, kako su se pojavile od nikud, mogu opet, ocigledno je ovo Njihovo vreme pa do Velikog Dana, Straza i kontrola - grana po grana, cvet po cvet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
08.12.2021
104
169
43
Posto su mi gusenice sjebale 6/7 autosa
Ostala mi je jedna fem sto jos nije krenula da cveta, probao bih da guram sa ovim do kraja sto znaci na svakih 7 dana da spricam do poslednje nedelje cvetanja sto znaci sigurno 2,5 meseca uzastopno ,da bi zastitio ovu fem jer je sigurno da ce i ona imati problem sa tim. Da li se preporucuje? Nemam iskustva sa tim zato pitam
 
Poslednja izmena: