Gusenice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BJN

Aktivan Član
09.08.2011
48
55
0
37
Sva sredstva za prskanje povrca su dobrodosla, ali sto kaze powerseed nemoj da prskas pred branje. Sada taman slede neke kise, pa ako popsrskas danas sutra ima sve da ih pobije a kisa ce kasnije da ti spere salatu i imaces gotov proizvod :)
samo pozuri i poprskaj pre kise
 
24.09.2009
28
2
3
54
rijeseno je danas..pobrano sta je bilo za brati a i ono koje nije bas gotovo a za ostale ima jos mjesec dana da budu vani tako da se bojim toga a i sad ce kise pa ce isprati otrove!!!!
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
marica-mara je napisao(la):
danas sam nasao gusjenice ali su kod mene doslovno pojele stabljike i vrhovi otpadaju...jos malo pa su gotove ali moram s necim to potjerati jer ce mi sve popusiti!!!!!
kod mene su gusjenice jele headove. kad sam ih rucno skidao, u "zubima" bi im ostalo komadic cvijeta(2-3 pistile) i head bi se posusio.i normalno bio bi jako rijedak.
da nisu u pitanju puzevi ili nesto drugo u tvom slucaju??
 
24.09.2009
28
2
3
54
ma nisu puzevi gusjenice su...skidao sam ih i ja jedno vrijeme ali se zavuce u vrh i ne vidi se..treba bas po headu kopati da bi se nasle...danas sam bio i na svim biljkama sam samo 2 nasao i to jedan koji je bio vec na izdisaju i jedan u formi...izgleda da sam ih dosta potjerao...nisam nasao nijedan vrh novi da se susi vidit cemo kak ce biti dalje!!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
mom frendu su gusjenice pojele neke djelove hedova. Stavio ih je na sušenje ali iako je tek ubrana, ima baš suhih djelova koji se pod prstima drobe. To smo odstranili ali smo ostavili na gomili zajedno sa trimovanim lišćem da spravimo malo hashisha. Nadam se da je to ok. Pa je li?
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
zna li ko je li dobar cythrin protiv gusjenica? mislim da mi branje pada za nekih 20 dana i nesto vise pa ne znam hoče li se do tada otrov raspasti. Powerseed? uputstvo kaze da je vrijeeme raspada na žitu 10 dana a na vinovoj lozi čak 56!!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja se ne bih igrao nikakvom hemijom ako je ostalo manje od mesec dana do skidanja, batali ti taj cythrin, cak ne znam ni kakav je za gusenice, vidis u uputstvu da je akcenat na zitnoj pijavici i nekom lozinom moljcu? po meni, bolje skidaj ranije (ako bas moras) nego da prskas pa skidas za dve nedelje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
:( uh, pojesce ih pola a moram cekat fuckin haze da sazri, moram ga ostaviti bar jos 20 dana a i 30-40 bi mozda trebalo...
O D V R A T N E su gusjenice, jedu head iz srži....
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
Ok, hvala ti. Reci mi da li se karenca racuna samo dok je biljka neubrana? Jer nije mi problem da sacekam ni 2 mjeseca prije konzumacije. Sorry ako peglam
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Karenca oznacava najkraci period vremena koje mora proci od poslednje primjene insekticida (pesticida) pa do berbe ili zetve. Karence postoje za svaki preparat koji se koristi u zastiti biljaka i one su navedene u upustvima za njihovu upotrebu. Npr, ako je karenca za neki preparat 14 dana, to znaci da se on moze primeniti najkasnije 14 dana pred berbu ili žetvu.

eto, pa sad gledaj, dumaj... il' hemiju il' pincetu u ruke pa vadi manuelno :) sretno kako god
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Sezona gusjenica zavrsava...tako da ih skini koliko mozes rukom...nove ne bi trebale doci...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ljudi napale mi gamad jednu biljku outdor je pocela je cvetanje prvi,drugi dan , a u vrhovima biljke ovo

nasao sam 3 velike gusenice izgleda se legle u vrhu , a mladi ga jedu picim po insekticid

i prskam neznam sta drugo pored nje su jos 3 one su ok neznam da i njih prskam iz preventive
 
28.08.2012
5
0
0
78
Isti slucaj i kod mene, pre par dana je bila i slika malog belog crva sa crnom glavom, sada je ne vidim... Na par grancica sam pronasao rupice sa crvotocinom, zadebljanje i rupu kroz sredinu biljke ali crva nije bilo, kao da mu se zavrsio ciklus...
Par grancica i hedova sam otkinuo ali mi je zao da kidam sve jer ima par bas lepih izbusenih grana!? Ne znam sta da radim, sta se desava ako se ne poprska jer ipak gajim za sebe i ne bih voleo nikakvu nepotrebnu hemiju ubiljci!?
 

proka

Aktivan Član
12.09.2008
51
48
18
41
Svake godine imam gusenice,a nikada nisam prskao.Probaj rucno da ih istrebis koliko mozes.Desava se da u kasnijoj fazi cvetanja ,,oshishaju" po koji cvet,a ja ga onda iskoristim za degustaciju:banana_rasta:.Sto se mene tice nema potrebe za panikom(pricam iz iskustva),mada vidim da ima dosta njih koji bi odma' hemiju da upotrebe.Radi kako mislis da je najbolje,a od mene savet je :NISTA STRASNO!!!! :vb_wave:
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ja nisam mogao rukom poskidati razmnozile su se male i jele sve to gde se susi i majmun nisam prskao sve nego samo jednu i posle par dana na njoj se zaustavilo a preslo na ostale pored juce sam sve izrokaoi metar okolo

i nemojte da mi pricate tu o nekom zdravlju e necu da pusim prskano samim pusenjem i neprskanog unistavas pluca i organizam do jaja razmisli malo o tome had hranu ne tretiras to je zdravlje

bolje da je izduvam prskanu nego da je gusenice pojedu
 

weedweed

Banned
Banovan
28.08.2012
7
0
0
39
uzmi 200ml vode ubaci 2-3 cigarete, nek otstoji to 3-4 sata ili do jutra i onda poprskaj hedove sa to trebalo bi da deluje
 

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
evo i kod mene problem , nasjele gusjenice , neke male bijele , nema ih mnogo .. fan listovi poceli da zute, hedovi uzasno rijetki i laki .. barun boje nema bijelih pistla , za 2-3 tjedna bi trebalo sve biti gotovo .. kristalica skoro da i nema , prorijedjeni maksimalno .. sad imam pitanje, da spricam sa nekim pesticidom koji ima korencu od 2 tedna ili da ih skinem sad odmah, neznam koliko bi jos izdrzali ..

nbyold.jpg

http://i49.tinypic.com/nbyold.jpg

4gn02b.jpg

http://i45.tinypic.com/29nwm52.jpg
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Svakako sam planiro skinuti za tjedan dana,ali sutra cu zbog gusjenica pa me sad zanima dali su gusjenice šta naštetili biljci ne zelim da kad budem pušio da se zarazim ili tako nešta dali imate nekakav dobar savjet ?
 
23.06.2011
8
4
3
45
i moje orange budove napale gusenice,prekjuce sam ih primetio...trazio sam neko resenje ovde,onde,tamo i najzad nasao o kojoj vrsti se radi - pamukova sovica – helicoverpa armigera...pa vi vidite dalje,ja imam neke sajtove,al ne znam da li smem ovde da ih...

izvuko sam samo ovo -
"...Tretiranja se izvode nakon 5-6 dana nakon početka masovnog poleganja jaja, odnosno kada dominiraju mlađi uzrasti gusenica (L[SUB]1[/SUB]-L[SUB]2[/SUB]). Kod nas (Srbija) nema registrovanih preparata (sem metomil na duvanu), a u Rusiji se, na primer, pri gajenju pamuka i kukuruza, koriste preparati na bazi cipermetrina, deltametrina, fenvalerata i piremetrina. U Mađarskoj se preporučuju kombinacije insekticida: karbamat ili fosforni insekticid + piretroid; piretroid + Bacilus thuringiensis ili neko drugo biološko sredstvo, u vreme kada se primeti promena boje jaja sovice iz prljavobele u sivkastoplavu..."

ja cu probati s tim cipermetrinom,to sam nasao...tj. preparate s tom bazom