Gusenice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Bravo...odgonetnuo si :thumb:+

Muce me zadnjih godina,a primetio sam da ih ima dosta,tih leptira..njima hranim vodenog ljubimca;)

..mozda padne nekakav snimak,ali tek za starije od 18 lol
 
23.06.2011
8
4
3
46
hvala,drago mi je da sam i ja od nekakve pomoci! nego,da dopunim onaj jucerasnji post...nisam napisao da sam gusenice juce rucno skidao,one koje sam mogao da dohvatim,bilo ih je na desetine + vrlo bitno,a na vrhu primetio sam jednu osu!(neko ih je ovde vec spomenuo) kupim jutros neki insekticid i odem da im mamu maminu,kad tamo masakrrr! ona jedna osa pozvala ekipu i sad terorisu gamad,patroliraju uzduz i popreko,hvala im + zive bile! tako da nisam hteo da prskam i kvarim im gozbu...videcemo jos sta i kako...

+ pokupio sam danas jednu korisnu informaciju sto se tice insekticida...postoje sistemicni i nesistemicni,al video sam da ima i kontaktni,... sistemicni prodiru u sistem,sastav lista,dok nesistemicni ostaju na povrsini lista i kisa ih brzo spere... ipak,svi oni imaju svoju karencu,"rok trajanja",tako da...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales
18.08.2012
11
2
0
39
ja sam nasao FASTAC...karenca 14 dana,sto je ok. mada mi je prodavac preporucio IMIDAN,ali je karenca 42 dana...znaci previse za sve nas. sutra bacam FASTAC pa sta bude.
 

Baki'z

Aktivan Član
06.05.2009
93
9
0
37
Javi "skvra" kakvi su ishodi sa Fastac-om, i ja primetio juce, ubio jednu... Sve mi pojele pastile na jednog grani, napusene gusenice...
 
18.08.2012
11
2
0
39
evo me.....sa losim vestima,fastac je pomogao prvi dan,ali larve ne znam kako nije ni pipnuo. nisam smeo ponovo da prskam. tako da...i nisam nesto zadovoljan sa fastacom:(! zao mi je sto nisam ranije javio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Sad je kasno za tretiranje. Gusenicama treba 7-10 dana da se izlegu iz jajasaca. Skoro sam primetio nova jajca,ali dok se izlegu,one su tako sicusnje da se jedva primete kad se zumira slika. Problem pretstavljaju vec izlegnute gusenice koje svakim danom sve vise rastu kao i njihovi apetiti. Temeljno pretrazivati biljku,zagledati u cvetove,delove koji se sasusuju(obicno vrhovi) treba ukloniti i potraziti nametnika. Gusenice se ubusuju u plod i tada je vec kasno da se uniste nekim od preparata..svojim izmetom zagadjuju i potsicu sirenje budji. Ostecene delove treba izbegavati za konzumiranje ili bar uraditi watwr curing.

Sledece godine docekati stetocine sa Coragen 20SC ili Avaunt 15SC... i tretiranje se obavlja pocetkom 05.-09. meseca. Kako stvari stoje,trebalo bi produziti tretiranje i u 10. mesecu..ali tada je steta takoreci neprimetna.
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Krenula je sezona gusjenica, nakon ovih kiša, njih pored komaraca izgleda ima najviše.
Vidite na šta sam nabasao blizu sajta. Čudovišta su to moram priznat. :D

 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima

pre sedam dana nalegnuta jaja,danas se gusenice izlegle. Pravo vreme za suzbijanje napasnika !
U pozadini cackalica za zube:zvezda::

1ivhldmz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
pinceta i rucno odstranjivanje svega sto se mice u hedu,jajasca ako su tu odstranjivanje heda,po mogucnosti sto cesci obilazak sajta i pregled biljoza,nema bas puno pomoci od prskanja ako su vec tu,steta je neizbjezna ali se moze svesti na minimum cestim pregledima i odstranjivanjem,za preventivu mislim da je kasno.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Bas danas gledam hed vidim iznutra nesto crno mislio sam bube kad bolje pogledam ono govanca a kad sam preso i savio sve hedove nasao sam gusjenicu.
Ta jedna mala posere i usere citavu granu!
 
17.10.2006
11
17
3
Ako ih rucno ne izubijam sve ce da smazu.kako lep head unistila Pogledajte prilog 106463
Ljudi ja ne znam kako vama gusenice prace problem.... Ja ih imam gomilu ali ne vidim da one prave problem... Na desetak mesta gde su delovi hedova, kao na slici, poceli kao da trule... Kad krenem da ga cupkam, i dolazim do grane i kad malo prokopam svuda na takvim mestima je na kraju u srcu heda tj pocetku stabljike CRV... Uglavnom u vecim hedovima... Uglavnom su zuti i narandzasti... Oni prave problem... A ne gusenice... Meni jesu gusenice po hedovima i mozda se malo zavuku ali nigde gde su one nema stete... Gde god ima stete tu je na kraju crv... Na jednoj mi je sa glavnog topa dosao 40 cm kroz stabljiku glavnu i skroz iskopao kanal kroz granu da je tu stabljika nabubrila a unutra suplja i kao neka piljevina trula... Nadam se da mi se taj najlepsi vrh nece osusiti i propasti...
 
Poslednja izmena: