Guzvanje Listova?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica)----SJEME(ulicni panj)
2.Koliko su stare vaše biljke ?-----8 DANA
3.Koliko su visoke vaše biljke ?----NEKIH cca 10 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?-----OD pola DO 2 LITRE
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )----neki substrat koji sam kupio u obliznoj agro-apoteci,imo sam ove godine biljku vani unjoj odlicno jereagirala,standard smjesa stirpor pjesak....NE nije zagnojena nijednom
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?----Zaljevam samo kad se osusi,vodu iz pipe....
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?----Mjerio sa lakmusom nekih 7.5 ph
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?-----Negnojim bar ne jos,imam u pricuvi PLANTELU LIST...
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu)?----SYLVANIA SHP-T 250 W nekih 30k lumena(imam odgovarajuci reflektor cjeli box je u mat bjelo)
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?-----dobrih 40 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?-----cca 190cm visine,100cm sirine,80cm dubine
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?----Eevo triki djela,temp je nekih 35 max ali i standard svjetlom upaljenim,a ugasenim 18-20,vlaga neznam nisam jos uzeo vlagometar,iako drzim kostanto lavorcic ciste vode u boxu kraj biljaka....
13.Koliki je ph zemlje ?----------6.0-6.5
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?------NE
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?----PRVI INDOO, 2 autdo...

Znaci sta me pati je guzvanje listova,iako mislim da je prob povezan stoplinom i vlagom odlucio sam bz obzira i vas pitat.... evo slike od dans,biljke su 8 dana stare od probijanje zemlje(neke jean dan manje)

http://img338.imageshack.us/i/hpim0119.jpg/

http://img811.imageshack.us/i/hpim0120.jpg/
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
"neki supstrakt" je greška,nevalja svaka zemlja.Composana i terramagma su najbolje.Prolistaj šta se korisri.
Ph 7.5 je prevelik,stavi ga na 6.5.
Temperatura je nepoželjna iznad 30.
Vlagometar nabaviti,držiš posudu s vodom a možda je vlaga ionako prevelika.
Pijesak nije da potreban,može biti užasno loš i više naštetiti.
Moraš imati dobar dovod friškog zraka,i odvod nečistog.
Ukratko ništa čudno,sve ove stvari moraš dovesti u red.Na gnjojivo zaboravi prvih 30 dana,najbolje.
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Greenpower1 je napisao(la):
"neki supstrakt" je greška,nevalja svaka zemlja.Composana i terramagma su najbolje.Prolistaj šta se korisri.
Ph 7.5 je prevelik,stavi ga na 6.5.
Temperatura je nepoželjna iznad 30.
Vlagometar nabaviti,držiš posudu s vodom a možda je vlaga ionako prevelika.
Pijesak nije da potreban,može biti užasno loš i više naštetiti.
Moraš imati dobar dovod friškog zraka,i odvod nečistog.
Ukratko ništa čudno,sve ove stvari moraš dovesti u red.Na gnjojivo zaboravi prvih 30 dana,najbolje.

da da ma znam , postupno ću ja to sve sredit,ispravak!!osim onih sto je su jel xD,ph se nadam da nece oticu u ***** do transplatacje u vece saksije gdje cu poslusat tvoj savjet i necu stavit pjesak vise i naravno prvom prilikom rjesit si pravi ph metar,s temp sam uspio nekak sanirat barem zasad,drzim vrata boxa skroz otvorena :/ ),vlaga nije 100% pre velika al razumem odakle dolazis,brijem da je pre mala usvakom slucaju narucio sam digitalni vlagometar.....za dovod jbg otverana su vrata i imam otpocetka unutra standardni vent koji puse unjih i poprilicno doro mesa zrak u boxu.......gnojit nisam ni mislio....ugl hvala na replaju.....
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
toplina definitivno ubiti 100%. to znam iz iskustva,imeni je bilo počelo tako kao tebi identično savijanje lišča prema gore.čim sam riješio tem sve ide na bolje,aovi listovi sta su se več skrivili tako če ostat krivi.pozdrav
 
07.10.2010
13
1
3
38
ja sam obrnuo 5-6 indoor tura i mogu ti reci da su mi se listovi skoro uvek guzvali. Dobar broj njih se ispravljao kad dosegnu maksimalnu velicinu. Ja na to gledam kao na prebrz rast odredjenih delova lista. Temperatura ti je idealna 24-26, sto se vise udaljavas usporava se rast. Toplotni stres (uporedio sa slikama na ovom sajtu) mi se javljao tek od 32 pa na vise. Nije opasno da ti nocu ( kad ugasis ) temperatura padne ispod 12, to je vec sok, ali mi se i to desavalo.

Najbitniji savet za pocetnike: opusti se i uzivaj. Ne postoji savrsena, simetricna biljka bez ijednog krivog ili zutog lista. Kad god zalivas, stavi 3% hidrogen (H2O2), 5ml u 2l vode. To ce da ti dovede O2 do korena i tako da poubija sve anaerobne (koje zive bez kiseonika ) mikroorganizme. Drugim recima, bices bezbedniji od preteranog zalivanja. To je jako bitno za pocetnike i na pocetku, jer pocetnici u izlivu ljubavi ( licno iskustvo ) cesto preteruju u zalivanju, djubrenju... A biljka kad je mala jako malo vode apsorbuje i lako je da se zalivanjem pretera na pocetku. Svejedno, nemoj ni sa hidrogenizovanom vodom da zalivas u saksiju koja je puna vode, praksa ce ti reci da u saksiju koju nije prorastao koren ne moras da zalivas vise od jednom u tri dana. Ja za pocetak koristim providne plasticne case i kroz njih se lepo vidi koliko je prorastao koren, a negativne efekte svetla na koren nisam video do sad. Kad koren proraste i biljka poraste zalivaces ih svaki dan
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
nelekrele je napisao(la):
ja sam obrnuo 5-6 indoor tura i mogu ti reci da su mi se listovi skoro uvek guzvali. Dobar broj njih se ispravljao kad dosegnu maksimalnu velicinu. Ja na to gledam kao na prebrz rast odredjenih delova lista. Temperatura ti je idealna 24-26, sto se vise udaljavas usporava se rast. Toplotni stres (uporedio sa slikama na ovom sajtu) mi se javljao tek od 32 pa na vise. Nije opasno da ti nocu ( kad ugasis ) temperatura padne ispod 12, to je vec sok, ali mi se i to desavalo.

Najbitniji savet za pocetnike: opusti se i uzivaj. Ne postoji savrsena, simetricna biljka bez ijednog krivog ili zutog lista. Kad god zalivas, stavi 3% hidrogen (H2O2), 5ml u 2l vode. To ce da ti dovede O2 do korena i tako da poubija sve anaerobne (koje zive bez kiseonika ) mikroorganizme. Drugim recima, bices bezbedniji od preteranog zalivanja. To je jako bitno za pocetnike i na pocetku, jer pocetnici u izlivu ljubavi ( licno iskustvo ) cesto preteruju u zalivanju, djubrenju... A biljka kad je mala jako malo vode apsorbuje i lako je da se zalivanjem pretera na pocetku. Svejedno, nemoj ni sa hidrogenizovanom vodom da zalivas u saksiju koja je puna vode, praksa ce ti reci da u saksiju koju nije prorastao koren ne moras da zalivas vise od jednom u tri dana. Ja za pocetak koristim providne plasticne case i kroz njih se lepo vidi koliko je prorastao koren, a negativne efekte svetla na koren nisam video do sad. Kad koren proraste i biljka poraste zalivaces ih svaki dan

e covece hvala na odgovoru i na savjetima......
 
12.10.2010
2
0
1
40
Dobri saveti od neleta,vidi se iskustvo....i ja sam imao slicnih problema. Treba malo vise edukacije u pocetku ali ne treba preterati sa paznjom,biljke su jake preguraju dosta toga..samo opusteno
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
vidim da ti je termometar na dnu i da je izložen direktnom svijetlu...temperatura se mjeri u visini vrhova biljki i u hladovini,tj., termometar nesmije biti izložen drektnom svijetlu, jer u tom slučaju mjeri fokusnu temperaturu, a to nije temp. koja tebi treba...ako ti na taj način mjeri 35 C, realna temp. ti je nekih 29-30 C, ato je opet na dnu, dok je temp u visini vrh. biljke 100 % viša za 2-3 stupnja, ako ne i više...prvo moraš namjestiti termometar u visinu vrhova, a prije toga ga zaštititi od direktnog svijetla... tek onda nam kaži kolika je temperatura u box-u, pa onda možemo dalje pričati....još nešto, za toliki box bi ja koristio 400 W HPS-ku..
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Odin_of_Asgard je napisao(la):
vidim da ti je termometar na dnu i da je izložen direktnom svijetlu...temperatura se mjeri u visini vrhova biljki i u hladovini,tj., termometar nesmije biti izložen drektnom svijetlu, jer u tom slučaju mjeri fokusnu temperaturu, a to nije temp. koja tebi treba...ako ti na taj način mjeri 35 C, realna temp. ti je nekih 29-30 C, ato je opet na dnu, dok je temp u visini vrh. biljke 100 % viša za 2-3 stupnja, ako ne i više...prvo moraš namjestiti termometar u visinu vrhova, a prije toga ga zaštititi od direktnog svijetla... tek onda nam kaži kolika je temperatura u box-u, pa onda možemo dalje pričati....još nešto, za toliki box bi ja koristio 400 W HPS-ku..

haha bas si me uhvatio u zanimljiv momenat,napravio sam transplant pre jedno 3 dana u vece saksije i ta 3 dana sam drzo termometar u visini biljaka,temp je sanirana stavio sam jos jean vent i sad se drzi 25-30max upaljenim svjetlom(zatvorenim vratima),18-20 tokom noci u visini biljaka mjereno,a u vez lampe nema se keSa,kasnije jebg ,ugl zahvaljujem na odgovoru xD,jos dodatak prihvatio sam savjet od nelekrele i korstim hidrogen u zaljevanju sad...(hmm nesto mi font oso u k.)
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Ev da neki zakljuak napravim listovi su mi se prestali guzvat saniro sam temp,osim toga mal osam s ph imo prolema al samo na jednoj biljici malo octa sam poceo dodavat u vodu skojom zaljevam uz h202 i mislim da sam tu jednu uspio zaljecit kolko tolko,

evo slike od dans: http://img830.imageshack.us/i/hpim0182.jpg/

na toj ljevoj sto ima zuta ostecenja lista je ta sto je imala problema sa ph,takodjer sam nanjoj napravio LST jel je abnormalno izrasla visoko,ostale su super nisam uocio nikakv problem sve su fino grmaste(na nekima je toping odradjen) plan mi je ih drzat jos jedno tjean dana u veg i prebacit na cvjetanje sto je total 30 dana vegetacije.....sad sam planiro malo i zagnojit i imam dva gnojiva valentin list i plantelu list koje je bolje po vasem misljenju.....ili da preskocim u vegetacije?iako su mi saksije ne prevelike
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
ma NP...još da dodam, mislim da je ta imala problema sa hranom, ako kažeš da je izrasla, tj., zafalilo joj hrane pa se počela hranit na sebi...neznam tvoj ciklus zaljevanja, ali gnojenje ide svakih 10-15 dana...ja ih zaljevam svakih 6 dana, tako da gnojim svaki drugi put, tj., svakih 12 dana...
...e da, cvijetanje se ne računa od onog dana kada prebaciš na 12/12, nego kada vidiš na njoj da je počela cvijetat...mojima je sada trebalo 12 dana od kada sam prebacio na 12/12, da počnu cvijetati...ako ti, kada sljedeći put bude vrijeme gnojenja, još nisu počele cvijetat, slobodno ti njima daj još jednu rundu Plantelle List...
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Odin_of_Asgard je napisao(la):
ma NP...još da dodam, mislim da je ta imala problema sa hranom, ako kažeš da je izrasla, tj., zafalilo joj hrane pa se počela hranit na sebi...neznam tvoj ciklus zaljevanja, ali gnojenje ide svakih 10-15 dana...ja ih zaljevam svakih 6 dana, tako da gnojim svaki drugi put, tj., svakih 12 dana...

----------moguc scenari za biljku mog ti rec,a nemog ti rec tocno kad zaljevam jel opicim kad se zemlja osusi,al planiro sam udarit gnojivo cca svakih 7+ dana.....zagnojio juce sa punom dozom plantele ev proso je dan male su dobro,uklonio koji fan list da dobiu jos na busu....

Odin_of_Asgard je napisao(la):
...e da, cvijetanje se ne računa od onog dana kada prebaciš na 12/12, nego kada vidiš na njoj da je počela cvijetat...mojima je sada trebalo 12 dana od kada sam prebacio na 12/12, da počnu cvijetati...ako ti, kada sljedeći put bude vrijeme gnojenja, još nisu počele cvijetat, slobodno ti njima daj još jednu rundu Plantelle List...

------------tnx za info,kad smo vec kodtog planiro sam napisat da mi je jedna biljka koju sam i topingovo pocela jebt cvetat :eek:hno: a jos sam na 18/6 rezimu,tu sam malo zbunjen tek juce primjetio nadam se da ce se vratit u vegetaciju iako nije previse fulala moj neki planing i pozitivna stvar zensko je nije hermic/musko,sad mozda i ima AUTO gene,iako su sve iz istog panja,po rastu boji i strukturi listova je svaka jebeno drugacija,tamna strana odabira nepoznatog semena :rofl:....ps....mislim da nije stress posto sma pazio na prodor svjetlosti u box i osim topinga nije dobila drugaci tretman od drugih.......

evo slike od juce : http://img294.imageshack.us/i/hpim0192a.jpg/
 
07.10.2010
13
1
3
38
NumBdoT je napisao(la):
-jedna biljka koju sam i topingovo pocela jebt cvetat :eek:hno: a jos sam na 18/6 rezimu,tu sam malo zbunjen tek juce primjetio nadam se da ce se vratit u vegetaciju iako nije previse fulala moj neki planing i pozitivna stvar zensko je nije hermic/musko,s

zdravo. Ta biljka za koju si provalio da je zensko treba sto pre da ide u sto vecu saksiju. Prinosi ti direktno zavise od jacine svetla i kolicine zemlje. Po mom iskustvu, te biljke koje rano pokazu cvet posle razvijaju velike i bujne cvetove, tako da mislim da imas srece. Sto se djubrenja tice, na svakom djubrivu ti pise koliko cesto i u kojo kolicini treba da se djubri. Ti tu kolicinu rasporedi na isti vremenski period ali tako da kad god zalivas i djubris, kanabis voli malo djubriva ali redovno. npr. djubrivo kaze 10 ml u 2 l na 15 dana. Ti zalivas na 3 dana i pravis 5 puta miks od 2ml na 2 l i time stalno zalivas. Hidrogen nikad ne skodi. I obavezno, djubrene biljke moraju pre branja da se ,,isperu"- zalivas ih nedelju-dve cistom vodom. A sto se tice susenja djubrenih biljki nadji na forumu negde ti pise o water-curing u iliti susenju u vodi.