Gws

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.05.2010
38
8
0
37
Pozdrav groweri!!! :respect:



necu duljit...situacija je sljedeca:


box:1mX1mX2m(dsv)


lampa: 200W envirolite plava i 150W MH za veg (u daljnjem tekstu lampa 1 i lampa 2)
400W hps agro za flow


ventilatori:
manji sobni 250mm prvo za veg da plesu :-D
veliki sobni 500mm posljer za flow da se razbacaju :p
2 venta za WC 100mm in and out
vent koj inace ide uz karbonski filter 100mm i karbonski filter za out u flow


klopa: hesi TNT Complex N/P/K-6/2/4 + mikro
Phosphor Plus P/K 8/4
pH-
floridor Tekuci Guano N/P/K-7/3/5
atami PK 13-14


tegle: fi 18 oko 2L za veg
fi30 oko 15L za kasnu veg i flow


zemlja: terra brill pH 5.5-6
neki bzvz treset pH6.5-7
stiropol
hydroton

strain: Great White Shark (GHS) 4 kom fem


Planiram/zelim ispunit cjeli box,jos nisam odlucio za metodu kojom cu to uciniti jer zelim cuti vasa misljenja i savjete.

14.05.2010. Day 1

temp: 26-28C
vlaga:50-60%
lampa1 udaljena:10cm
rezim:24/0
stavljene 2 posude s vodom radi vlage




21.05.2010. Week 1


dodana lampa2


temp:27-29C
vlaga:45-55%
lampa 1 udaljena:12cm
lampa 2 udaljena:35cm
rezim:24/0

gospodjica br 1

gospodjica br 2

gospodjica br 3

gospodjica br 4


28.05.2010. Week 2


dodane jos dvije posude s vodom


temp:29-30C
vlaga:40-50%
lampa 1 udaljena:15cm
lampa 2 udaljena:35cm
rezim:24/0

gospodjica br 1


gospodjica br 2

gospodjica br 3

gospodjica br 4


i koja slika kak to sad sve skupa izgleda



toliko za sada,pozzzz:sun2:

 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker and Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Odlična priprema,svaka čast :clap:
Možda bi bilo bolje da si jaču MH lampu umjesto te enviro,ali neka,dobro je.Lijepe su biljke,samo tako nastavi :thumb:
Inaće,ovu zemlju i ja planiram koristit,djeluje dosta dobro,a nije uopće skupa.
I jedno upozorenje vezano za hydroton.Pripazi da ne zalijevaš pre često jer stvarno dosta zadržava vlagu,a i dosta podižu ph pa dobro pazi na ph vode.
:signs046:
 
29.05.2010
38
8
0
37
zlo&naopako je napisao(la):
Odlična priprema,svaka čast :clap:
1.Možda bi bilo bolje da si jaču MH lampu umjesto te enviro,ali neka,dobro je.Lijepe su biljke,samo tako nastavi :thumb:
2.Inaće,ovu zemlju i ja planiram koristit,djeluje dosta dobro,a nije uopće skupa.
3.I jedno upozorenje vezano za hydroton.Pripazi da ne zalijevaš pre često jer stvarno dosta zadržava vlagu,a i dosta podižu ph pa dobro pazi na ph vode.
:signs046:

1.nemam para za lampe,ove sam skombo ovak za djabe skoro,zato ih koristim,al cim neka lova kapne ide nutra 400W MH XD i ove dvije ko side light XD i hvala na pohvalama :-D
2.zemlja je ok,al ipak terra magma mi je zakon ;-) al opet,dobi djabe,pa mi nije bed tolko XD
3.a hidroton sam stavio bas zato sto zadrzava vlagu dosta a ja nekad i po 4 dana nemogu zaljevat(jbg,obaveze)pa mi je to super,i zaljevam svaka 2-3 dana po 100ml vode i to im je sasvim dovoljno, a ovo za pH nisam znao,hvala ti,cim kapne lova i ph mjerac kupujem..

pozzz i hvala jos jednom svima na pohvalama!!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ph možeš kontrolirati dosta pouzdano i bez mjerača,ali svakako je bolje s njim :) naravno,kvalitetnim.
Ja koristim reagens (iz pet shopa,za akvarije) i nisam imao probleme s ph,ali zato je bilo drugih,baš zbog hydrotona,ali nema veze,vidim da znaš šta radiš.
 

bvana

Aktivan Član
13.05.2009
75
22
0
34
e super si se pripremio , svaka chast , ja bih pocheo LST od kad su tako male
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
zajebi lst, pricamo o ljutoj indici...

nego gade, reci od koga si ucio!?
:D

super su, aj slikaj box u krupnom planu da ga vidimo
 
29.05.2010
38
8
0
37
frendovi...google...ALI...navise sam naucio od NAJBOLJIH aka od ekipe sa VUTRA.ORG :respect:

a box je na takvom mjestu,da ako ga i slikam u krupnom planu,nece se vidjet nista osim "rupe",mogu jedino dio po dio slikat...ove zadnje dvije slike su mi kao "u krupnom planu"

a lst...hmmm...jbg,sad si mi bacio bubu u uho...:icon_lol:
do sad sam sve sta sam growo lst-iro...ali...nisam nikad imo kako kazes ljutu indicu,tako da mi je to bas fini izazov...hehe..:icon_lol:
inace lst-iram tako da grane 3-4 cm od stabljike pricvrstim bakrenom zicom(naravno izoliranom) cvrsto dosta,znaci da ima cca 5mm do stabljike(kasnije kad se udebljaju im malo odpustim zicu da opet ima cca 5mm)
savijem granu pod 90 stupnjeva i pricvrstim tako da probusim rupe na rubu tegle i kroz njih pricvrstim zicu.
e i granu "vezem" na mjestu di izlaze nove grancice,da zica ne klizne kad se digne opet...
kad "preraste" opet ju savijem ali ovaj put u krug savijem sve grane.. :icon_wink:

edit:
ogladnile su ocito,dobile su 1/4 cepa tekuceg guana u litri vode..svaka po 150ml...




:respect:
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
pozz

lepo izgleda
,mada trebao bi staviti punu dozu kad su u nedostatku! te kracene doze tretiras radi prevencije,ili se cekaju Prvi znaci slabljenja pa ful doza..

Koji razmera hidrotona-gela??

Ja sam neko voce napolju sadio sa hidrogelom i sve je satrulilo od prevelike vlaznosti..ali kisa nije gasila! Izbio je gel na povrsinu jbt,a 2-3 sacice na rucna kolica..
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
LSTiro sam i ja, ali ovo neide, mos stavit tek tolko da ti malo razmakne grane da ti svjetlo dolazi u sredinu...
Reko sam ti da zdere ko ludo, stavi ful prihranu dok se lisce jako ne zazeleni, ili presadjuj kako si i sam reko
 
29.05.2010
38
8
0
37
na uputama pise,doduse za cvjece vani,da polako dozirat od 1/4 do 1/2 cepa na litru vode.
dao sam im sad jos jednom 150ml isto 1/4 cepa na litru vode,a dalje cu onda po pola cepa.
bome zdere,ovaj veliki se zazutio za samo jedan dan,a mali,ovi prvi zubati listovi koji se na ovoj skupnoj slici vide da su malo zuti su se posusili skroz vec..:icon_lol:
ostavit cu ih jos tjedan dva u ovim teglama dok ne kupim jos zemlje.

@remus
stavio sam hydroton da pokrije dno i dvije sake po tegli smikso u zemlju,pazim sa zaljevanjem tak da valjda nece bit problema,a kad ih presadim cu stavit stiropl samo,bez hydrotona.

:respect:
 
02.04.2010
33
1
8
33
Ako slucajno nisi naisao na ovo, eto mozda ti posluzi:


Okvirno izgleda tako, al ipak oprezno s time...radje vise puta po manje nego 100% odjednom. Osobno ne bih preko 75% preporucene doze.
Bez brige o metodama, te 4 biljke ce stat bez problema i ispunit prostor. Kasnije makni odredene listove, razmisli ako bi htio topping a sto se tice LST stvarno i mozes i ne moras (indica) - anyway ja bih jednu lst samo za praksu :D
Vidim da co2 prihranjivanje nije spomenuto, i o tome bi mogao razmislit....

EDIT: Pitanje iz znatizelje, znas li mozda informaciju o protoku zraka u boxu? (kubicni metar/h) - hps-ica ce ti vise topline stvarat od ove dvije.

Vrlo lijepo prezentiran dnevnik, pohvale i sretno!
 
29.05.2010
38
8
0
37
thnx na shemi,imam ju vec,radio sam prije po njoj kad sam imo sve od hesija,sad cu nekako kombinirat.
prije,sa hesijem,sam hranio s punim dozama od pocetka,bez postepenog povecavanja,i to skoro svaki dan od 2. tjedna starosti su dobile "jesti" i nisam imo problem sa pregnojavanjem.
mada,znam,nevalja tolko kemije im davat,al sta mogu kad su one tak htjele:icon_lol:
ventovi:
ovi za wc su 100 i 120m3/h
a ovaj od karbonskog 160m3/h

:respect:
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
Samo da znas, HESIjevi preparati nisu FULL kemija...
to ti je poluorgansko...procito negdi
 
29.05.2010
38
8
0
37
op op...to nisam znao!
hvala! :respect:

i btw nitko nije vidio ili niko nece komentirat moje jagode?
moram se pohvalit s njima,bas su mi slatke,malicke...:icon_lol:

:sun2:
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Stari moj pohvalit ću ti ja jagode!!
Prelijepo izgledaju, lijepo se brineš za njih, vidi im se zeleni osmijesi na listovima :) hehe

Sretno ti bilo sa growom, i što se tu može reći
-želim ti veeeliki i kvalitetni harvest!
 
29.05.2010
38
8
0
37
05.06.2010. Week 3
temp:29-31C
vlaga:35-50%
lampa udaljena:60cm
rezim:do sad 24/0,prebaceno na 18/6


1.6.dodano 150ml gnojiva(4ml TnT Complexa na litru vode)
LST-rane i osisane(znam.izmrcvario sam ih,al oporavit ce se one- ;-))
i dodano 150ml gnojiva(4ml TnT Complexa na litru vode)

3.6.stavljena HPS 400W agro na 55cm, a ventovi preokrenuti:sad je 120m3/h za IN, 160m3/h za OUT i veliki sobni 500mm da plesu XD
i dodano 150ml gnojiva(4ml TnT Complexa na litru vode)

5.6. dodano 150ml gnojiva(5ml TnT Complexa na litru vode)

par slika samo,net me nesto zaje..




znam...malo su "goluzdrave" sad..al razbacat ce se one ovaj tjedan :sun2:

sta kazete? :icon_lol:

pozzz :respect:
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ajme Đo nemoj bas tako jako cepat lisce, i cupaj vrhove. ili cepaj jos klonova. neces tako napunit box

i ja isto ne kuzim foru sa zalijevanjem...

vidimo se, ubrzo :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.