h e l p -mladi listovi zute,uvijaju se i kovrcaju ! ! ? ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
molim vas za pomoc..stanje je iz ozbiljnog preshlo u zabrinjavajuche u svega 2 dana.
naime..prekjucer ( rano ujutro ) sam otishla do growa..nisam ih posjechivala 2 dana..i zateknem chudno zhute vrhove grana tj. mlade listove-izboje.
biljke su taman laaagano pochela ulijetati u cvjetanje...

problem izgleda ovako :

cijeli mladi dio biljke je svjetlije boje..svjeetlo zeleni do zhuti..i takva je situacija na svim vrhovima grana...dolnji listovi su normalne boje i izgledaju najnormalnije i zdravo.
osim shto su vrsci svjetli.ti mali mladi listovi su se potpuno uvili prema dole...plojke uopche nisu otvorene..vech su sve uvijene.... mladi listovi se kovrchaju

na ovim malo vechim listovima se vidi promjena boje-svjetlo zeleno-zhuto- na mjestu spoja plojki...tj. tamo gdje se list vezhe na peteljku...

i najsimptomatichnije je to shto su chudni na dodir..djeluju suho i krto....
takodjer...na nekim mjestima su plojke zguzhvane...tj. nisu normalno glatke..

slike chu staviti poslijepodne...kada odem vidjeti na shto to danas lichi.

prva reakcija mi je bilo flushati ih..iz razloga shto nisam bila 100% u zadnje gnojenje...tj. chak sam posumnjala da sam stavila duplu dozu gnojiva .ili pomjeshala vishe vrsta gnojiva...rijech je o hesi gnojivima...bila sam u nekoj ludnici...telefon me prekidao cca 6puta..totalno sam bila dekoncentrirana ..zato sam posumnjala da sam mozhda tada neshto shebala sa gnojenjem...i zbog toga sam .zlu netrebalo...flushala sve biljke..
flush sam ponovila jucher...jer stanje nije bilo nishta bolje...+ nisam ni imala shto drugo uchiniti..a znam da to ne mozhe nashkoditi..

izgledaju kao da je u pitanju stravichan nedostatak cinka ( ne zhelim nishta sugerirati )..
jer...izgleda prilichno slichno ovome..sa razlikom shto su kod mene listovi josh malo zhuchi i ishe uvijeni prema dolje...ponavljam..rijech je samo o mladim listovima..
slichi ovome :




( na forumu nisam nashla ni jedan slichan sluchaj...to je razlog shto sam otvorila temu )
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pazi na ph , a mali listovi nek otpadaju i moraju donji umiru polako veliki su bitni gore.meni to izgleda super

pozz
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
P6200342.jpg
vrh je bio preblizu lampe...provjeri prvo to pa onda idi dalje ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ma to sam eliminirala kao moguchnost..jer..da je razlog blizina lampe..pa nebi onda svi vrhovi bili takvi...tj. oni koji su najudaljeniji bi valjda bili manje oshtecheni...zar ne??
oko 21h idem do growa-upaliti im svjetlo ( naime..ugasila sam automat-dok ne otktijem shto je cu ih ionako posjechivati 1-2x dnevno ) pa chu uslikati...

nadam se da che biti neshto bolje stanje..
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
dobar link...
ali....opet nisam nashla neshto shto se 100% poklapa sa mojim sluchajem.

evo fotki od wcras.
ovo je najvechi list na kojem se vidi promjena.smezhuram i par nijansi svjetliji pri dnu lista-dakle prema peteljci.



primjer na glavnoj grani-mladi izboj -skunk :



ovo je jedna od postranih grana na lsd-u.mladi izboj na vrhu grane - zguzhvano lische.svjetlija plojka oko vena i chudno na dodir...ali.plojke nisu toliko savijene prema dole i ne kovrchaju se



i...ovo je najgora.postrana grana-mladi izboj-vrh grane. mladi listovi-plojke su potpuno uvrnute i kovrchaju se...list sa prve foto je sa ove biljke..prvi nodij ispod ovog vrshnog izboja.




izgleda kao kombinacija manjka zinka i josh nekih mikroelemenata + opaljeno od svjetla + opaljeno od gnoja+ne znam ni sama...samo znam da se to dogodilo u dva dana dok nisam posjechivala biljke...i ..chini mi se da je mozhda problem sa svjetlijim lischem pocheo vec tada-pred cca 4dana.ali...jedva primjetno je bilo-samo malo svjetliji vrshci izboja...ali..nisam obrachala paznju puno..taj dan sam samo na brzinu zalila-pognojila....i odjurila dalje...
nemam pojma...jednostavno nemam pojma koji k. se dogodilo...

nego...jel znate za neki preparat kojim bi mogla dodati te mikroelemente ...a da je lako nabavljiv.jer..tu nema nekih bogznakakodobro opskrbljenih specijaliziranih trgovina,poljoprivrednih apoteka i slichno.pa trebam neshto brzo i lako nabavljivo za te mikroelemente..
za sada sam ih dobro flushala ( 2 puta svaku biljku ),podigla sam lampu ( za svaki sluchaj ) i ..mislim dodati te mikroelemente...pa ebemu..neshto od toga che valjda upaliti...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Koji ti je ph ?
Koliko često zaljevaš ?
Koja je zemlja ?

Na prvu ruku mislim da bi ti epsom salt pomogle do jaja . Mislim da je to kod nas gorka sol , ali nisam siguran .

Kada sam ih vidio na pamet su mi pale 2 stvari : , previše vode i manjak cal-mag + ko zna koji mikro element .
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Žao mi je zbog problema. Siguran sam da ćeš naći rješenje brzo. Šteta što nisi normalno otvorila dnevnik uzgoja, da sve informacije o growu i razvoju možemo naći na jednom mjestu.
Pošto si gnojila, ne vjerujem da treba nešto dodavati. Vjerojatnije je da se nešto zaključalo/prezasitilo. Nedostatak i nedostupnost (nekog elementa) dvije su oprečne stvari koje traže totalno suprotnu akciju. Mislim da je dobro što si flushala, ali ako želiš olakšati ljudima koji bi ti pomogli savjetom - slikaj cijelu biljku i zahvaćene dijelove pod dnevnim svjetlom. :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
Mislim da se to i meni jednom desavalo i to samo s jednom biljkom. Kako je biljka rasla, to lisce se razvijalo i postajalo normalno, ali svi novi listovi su i dalje izrastali zuti i zarolani. Na kraju sam presadila u novu zemlju i vecu teglu i problem je bio rjesen.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
@ Haze :- nisam sigurna u Ph zemlje..ali zaljevam sa 6,5-6,8 ( sa tim da sam mislila malo spustiti ph za cvjetanje tj. na 6,0-6,3 )
- vishak zaljevanja nije sigurno-dobra drenazha+ne pretjerujem sa zaljevanjem...chak suprotno.
-terra m. + na povrshinu sam nakon mjesec dana dodala ekoloshki spravljen supstrat koji je obogachen ovchijim gnojem..dakle -cca 3-4cm tog supstrata na povrshinu.

chini mi se da se mooozhda malo popravlja...za svaki sluchaj...potrazhit chu neko gnojivo ili aditiv za cvjetanje...u kojem su naglasheni mikroelementi..
pretrazhila sam grad u potrazi za nechim shto bi odgovaralo...tj. dodalo malo mg,Fe,Zn i Cu....bezuspjeshno...svi drzhe iste tipove i vrste gnojiva...samo se proizvodjachi razlikuju..klasichna NPK gnojiva u kojima su mikroelementi u tragovima.ili su kolichine zanemarive...ili ..nisu uopche naznachene kolichine mikroelemenata.