H2O2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.11.2007
12
0
0
34
ako dozvoljavate!

Hidrogen peroksid H2O2 je jedinjenje slichno vodi samo sa jednim atomom kiseonika vishe.Sada moram da spomenem da je obichna demineralizovana voda H2O sa aspekta hemije kiselina zbog spoja elementa H sa josh jednim nemetalom.Hidrogen peroksid (H2O2) sa dodatnim atomom kiseonika (O) naravno povetjava kisele osobine,stoga ukoliko u vodu koja ima 7 ph vrednost,dodate 3% hidrogen peroksida,ph vrednost tje proporcionalno pasti u odnosu na ono kolika je procenat u dodatom rastvoru,i koliki je u samoj smeshi.

Peace
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
i gdje se taj hidrogenov peroksid (H2O2) može nabavit. u temi piše u apoteci e sad kojoj?.. poljoprivrednoj ili ljekarnoj? jer je rečeno u temi da se koristi za ćiščenje rana! a mi ga koristimo za zalijevanje!! pozz
 
05.04.2008
15
1
0
44
Horacle je napisao(la):
ako dozvoljavate!

Hidrogen peroksid H2O2 je jedinjenje slichno vodi samo sa jednim atomom kiseonika vishe.Sada moram da spomenem da je obichna demineralizovana voda H2O sa aspekta hemije kiselina zbog spoja elementa H sa josh jednim nemetalom.Hidrogen peroksid (H2O2) sa dodatnim atomom kiseonika (O) naravno povetjava kisele osobine,stoga ukoliko u vodu koja ima 7 ph vrednost,dodate 3% hidrogen peroksida,ph vrednost tje proporcionalno pasti u odnosu na ono kolika je procenat u dodatom rastvoru,i koliki je u samoj smeshi.

Peace

Samo jedna stvar, ako kazemo da H2O2 nema slobodnih jona, a nema, reakcija H2O2 sa H2O bi trebala da bude relativno burna, ali pri istoj se samo oslobadja O, promena u pH vrednosti bi trebala da bude kratkotrajna, mozda nekoliko sati. Ja nemam pH metar, ali sam imao super ocene iz hemije. H2O2 i sam, spontano oksidira tj razlaze se na ( 2H2O2 -> 2H2O + O2 ) E sad - zanimljiv eksperiment za one koji imaju uslove - tj pH metar:

1)
a)Izmeriti pH vode po dodavanju recimo 33ml X 0.03 H2O2 u 1l destil. H2O, znachi 1%H2O2 99%H2O
b)Izmeriti pH nakon 6 sati reakcije, a moze i par puta u medjuvremenu, cisto da se isprati trend

Pretpostavljam da ce pH biti niza dokle god izlaze mehurici, znachi ok, moze da se sipa peroksid u vodu i da se odmah zalije i ta voda ce sstvarno imati nizi pH, ali nece uticati na pH zemlje / medijuma .

2) Ovaj drugi deo nije toliko zanimljiv, ali je korisniji za nas uzgajivache:
Izmeriti promenu u pH kod obicne vode iz cesme, ovde je vec nemoguce predvideti sta se desava srednjoskolskom hemijom jer u ovoj vodi nema sta nema, ipak ne bi trebalo da ima bitne razlike

Ako neko zeli da doprinese, super, ako ne, samo mi verujte na rec, ne racunajte na promenu pH.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Ja sam chitao na stranim forumima da hidrogen kako daje vazduh korenu, tako i ubija "korisne" bakterije. Da li neko ima saznanje o tome i koliko su te korisne bakterije stvarno korisne. Tj shta pre zrtvovati, jadne male bakterije ili dodatni vazduh korenu :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Dodati vazduh korjenu,iako ja ne stavljam tu.
Što nisi tamo otišao dalje sa čitanjem da dobiješ odgovor,kladim se da 90% ljudi nije tu čulo da ima neke veze sa bakterijama,napravičeš uostalom samo pomutnju.
A biljke dovoljno fino i zdravo rastu bez toga,ukoliko je ostalo ispravno pripremljeno.
Uvijek se raspitivaš o dlaki iz jajeta:icon_lol:
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Mikro organizmi uvopshte nisu naivna stvar i daleko su od "dlake u jajetu" (oke mozda ne u ovom sluchaju), inache radi se o forumu chitao sam topic-e do kraja. Ali niko ne pishe konkretno koje su to bakterije i da li blablabla. . . E bre mr Green nemoj toliko da me potcenjujesh, bem mu dlaku u jajetu ;p

p.s. Shta ne stavljash "tu", nisam skontao. . .
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma ne podcijenjujem baš,hehe,čak mi drago,ali pod uslovom da nakon informacija sve iskoristiš u praksi a ne da ostane slovo na papiru:)
Ma shvati i mene ponekad,100 ljudi 100 čudi jbga:))

-ne stavljam to je trebalo pisati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bulduzer

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
iStina , hydrogen zna ubit i štetne a i korisne mikroorganizme koji su neophodni za zdrav i neometan razvoj korjena , ali opet ponekad treba ovježit kulturu u zemlji ... Zato ja rjetko zaljevam sa otopinom h202 , jednom ili dva puta tokom cjelog života biljke ---
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Da li H2O2 dodajete neposredno pred zalivanje?Znaci ako sipam u 1l oko 3ml,da li moram za npr 2 dana(sledece zalivanje) u isti litar vode da dodajem ponovo ili ne?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
A i nije dobro čuvat gotov i izmješanu tekučinu za zaljevanje.
Sve šta trebaš da dodaš u vodu dodaješ neposredno pred zaljevanje.I paziš na Ph da bude u određenim granicama.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
dobro je dodati zemlji H2O2 kada je u vegetaciji taman kada biljka malo poraste da zemlja dobije kisika i da se korijen razvije..i pred cvjetanje isto tako..iako sam ja tijekom svog growa stavljao svaka 2 tjedna skoro H2O2 iliti ga vodikov peroksid i nije mi nista nastetilo biljci..jos joj je i pomoglo :)
 

numero uno

Aktivan Član
22.04.2010
62
0
0
35
dali je onda u redu pognojiti pa poslije 3 4 dana samo voda i h2o2 i tako onda ponovo gnojivo...???

haze koliko sam citao 4herbs je rekao da ne skodi biljci i da je ok zalijevati svaki put ako se nevaram..!?
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
ovo sto je haze rekao je tocno..jer to je i meni jasno,netrebas svaki put zalijevati nece ti to pomoci sigurno.zalij nekoliko puta tjekom growa i bit ce sasvim ok..
ako sam dobro shvatio kazes da ces svaka 3-4 dana gnojiti,to nije potrebno,cak nije dobro za biljke jer lako mozes sprziti korjen.
Biljka ako je u kvalitetnoj zemlji ce izgurati cijeli grow bez da je i jednom pognojis..ali dobro je koji puta ipak :) u svakom slucaju s nicim ne treba pretjerivati ;)