H2O2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
gdje si to cuo?!
kao prvo kod uzgajanja ne postoje striktne mjere kada tocno sto napraviti po odredenom redosljedu..
biljka ti sama pokaze sto joj je potrebno,a kod kolicine uvijek trebas paziti da joj ne stavis previse.
ako se mislis svadati,ja nemam tu namjeru ;) pozz i uzivaj
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
sad ste me izbedirali,ok svato sam ja da h202 ubija bakterije dobre kolko i lose,al kak se to ocituje,posto kus ja koristim od prvog dana h202 pri svakom zaljevanju 4ml na 2.5 litre vode sto mislim da nije puno,al sad me interesuje kak se ocituje manjak bakterija? i kao secerni sirup obnavlja i promoviranja njihov razvitak,jebt me da nisam pre ljen ga otic kupit bedaree xD
 

numero uno

Aktivan Član
22.04.2010
62
0
0
35
niko se ne svada samo sam ti rekao kako ja radim jer koliko sam vidio krivo si shvatio samo moj post gore nista drugo nemam namjeru se svada nego me zanima pa sam pitao dali je ispravno ili ne neznam zasto si pomislio da se zelim svadati!!?
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
dobro je korititi h2o2 nekoliko puta u toku growa kako bi osvezili kulturu zemlje,isto kao i med...
a sto se gnojenja tice, sve zavisi o kojem gnojivu se govori... ja ga koristim sa svakim zalivanjem...
a moze kako je i zuzi rekao da ne gnojis ali bi ti u tom slucaju trebale dosta vece posude,jer u zavisnosti od vrste koju uzgajas trebalo bi ti oko 6l kvalitetne zemlje po jednom mesecu rasta biljke...
conia ti zalivas sve normalno jedino kad treba dodajes h2o2 ili ti vec gnojivo pred zalivanje kao sto su ti rekli... i to ako su ti biljke u cvetanju namestis tako da to bude zalivanje na svaka dva dana
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
onda sam te krivo razumio nisam shvatio iz tvog posta da si govorio onako kako si ti radio..sorry :)
ma sve zavisi od growera do growera ali sigurno je da ne treba u nicemu pretjerati ni u H2O2 kao ni s gnojenjem..ali isto tako nije lose koji bud osvjeziti/obogatiti zemlju,ali po mom ako je zemlja kvalitetna nema ni potrebe
 

numero uno

Aktivan Član
22.04.2010
62
0
0
35
ok sve 5!!terra magma je ali uvijek kontam nesta novo probat pa da vidim sta ce dati najbolje rezultate i uvijek sam spreman svasta isprobati a ovo mi je prvi put da sam h2o2 uzeo jel sam vidio od 4herbsa posta sto je pisao med h2o2 u nekom dnevniku i nakon ovog svega tu sta sam procitao pogubio sam se nekontam vise jel dobro ili ne mada mojim biljcicama ne smeta ni malo.tako da cu na jednoj gurati kako sam krenio na drugoj povremeno na trecoj nista pa cemo vidjeti.
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Hvala svima, ja sam pre aeraciju vode radio sa akvarijumskom vazdusnom pumpom, ali rekoh hajde da probam i sa H2O2(manje buke) i ipak se vracam pumpi :) jer mislim da ako je zemlja pechena nema potrebe za tim ...sada eksperimentisem sa nekim divljim semenom(loshe osvetljenje,kupovna zemlja za kaktuse(koju sam prepekao)uzasni uslovi....dok ne napravim neki mini grow box,i narucim neko seme),cisto da vidim kakva je to biljka :) (posto od biljaka nikada nisam nju gajio,samo kaktuse:) inace je zalivam kisnicom,kada nemam kisnice,a cesmovacu nisam pripremio onda destilovana...dam primetiti da joj od djubriva prija cvetal za sukulente ili mi se to samo chini...veoma izdrzljiva i strpljiva biljka je to...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja sam u kuci pronasao h2o2 al sa 9%, to moja keva koristi kad se farba pa
me zanima jel moze da se koristi ili je to prejako, naravno manje bi stavio nego obicno?
 
31.05.2012
41
7
8
Evo ako niste znali npr poslje operacija sve rane se ciste hidrogenom zato sta ubija sve bakterije, a ne sa alkoholom koji siri zile i upija se preko koze i tako povecava mogucnost od krvarenja.
Ako budete ikad isli na hitnu na sivanje ili tako nesto zalit ce vam to hidrogenom odma na pocetku, a prepoznat cete ga po tome sta ce se zapjenit.
Sve manje rane (znaci da nema masivnog krvarenja) koje vam se dogode mozete zalit sa hidrogenom i kad odjeluje jedno minutu-dvije isperite ranu sa fizioloskom otopinom (NaCl otopina) ili jednostavno osusite necim sterilnim.
Znam da nema bas puno veze sa ovim forumom ali moglo bi vam biti korisno.:dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče
28.03.2012
16
1
0
43
ma znam da nece explodirat,nego mislio posto dezinfekcira i ubija bakterije da ce ponistit tu hranu koju unosimo gnojenjem,a mene zanima prvenstveno radi outdora s losijom zemljom i nemogucnosti redovnog zalijevanja, znaci zalijevanje svaka 2tjedna i racunam gnojit svaki puta to jest svako zalijevanje voda plus gnojjj...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Pa dobro, iskreno da ti kazem, ja to ne bi radio bas zbog toga sto si naveo ali dode ti na isto, ako pognojis jedan dan a za 3 dana stavis h2o2 rezultat je slican. Jedino da napravis razmak od tjedan dana. Taman da biljke upiju gnoj za daljnji razvoj.

Najbolje ti prvo h2o2 pa kasnije opet gnoj, ne isplati se riskirat. No ovisi o gnojivu. Mineralna gnojiva nemaju bakterije nego imaju samo NPK i mikroelemente a mislim da ih h2o2 ne ubija. Jedino ako koristis bio gnoj, onda bi trebalo smetat.
 
28.03.2012
16
1
0
43
e to me brinulo,jer planiram bio canu za cvijetanje i plagron alga grow za vegu znaci bio ,jer kao da sam tu procitao negdje da je neko mjesao gnojiva i peroxid ali nemam pojma gdje i kako se pokazalo na kraju ni koja gnojiva koristio..
mozda najbolje isprovat na jednoj pa kud puklo da puklo:read:
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
nemoj da mesas peroksid sa gnojivom, to sam procito i ovde a i na stranim forumima.
zalij gnojivom pa za sledece zalivanje dodaj peroksid.
 
09.05.2012
10
2
0
44
Pozdrav svima.

Malo sam istraživao primjenu peroksida kod uzimanja reznica (cuttings) i naišao sam na ovo:

Ways to use peroxide in the garden
  • General fertilizer, either in plant water or sprayed on foliage.
  • For sick plants. Spray on the leaves and add to water.
  • Hydroponic gardening. Hydroponic gardeners often use peroxide to feed plants, by adding it to the watering system.
  • Spray on tree cuts, to prevent infection.
  • As a spray in the greenhouse, to control mold and mildew.
  • Sprouting seeds before planting. Added to the water that seeds soak in, the seeds will sprout faster and grow stronger.
  • Rooting cuttings. Added to the water, if you’ve put the cuttings directly into water. Or, if you’ve put the cuttings into soil or medium, use peroxide in the water you’re using to water the cuttings with.
  • Mold or fungus on plants or in the soil. Hydrogen peroxide will help to control mold on plants or in the soil. If you’ve got mold on the plant, spraying the leaves is probably best…
  • Weed killer. I’ve never used it this way, and I’m not sure I would want to… but I’ve read that 10% hydrogen peroxide will kill weeds. Personally, I would rather pull the weeds up. If you do decide to try this, I certainly would NOT use 10% peroxide close to other plants… and I would come back later and add a LOT of water after the unwanted plants ("weeds") have died. This is very very very concentrated....

... pa reko, možda nekom također može biti korisno. FYI, pokušao sam sa dodavanjem par kapi peroksida u vodu koja pliva u malom humidity dome-u, pa ću javit jel uspilo, možda i stavim koju fotkicu.

Uglavnom uživajte u vikednu, ljetu i suncu... ugledajte se na biljke i proizvodite vitamine skupa s njima, vi D one THC!

:sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2::sun2:

Pozdrav svim growerima i onima koji će to tek postati...:respect:
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
naravno da je korisno, evo ja sam npr, odustao od koriscenja 9% peroksida posto je "weed killer",
kako kaze tekst :)