H2O2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.10.2011
4
0
1
33
nisam previse citao sta ste pisali ali ja koristim vec treci grow h2o2 pa cak i u omjerima vecim od 2-4 ml na litru uglavnom nikad nije nastetilo biljci cak sam imo i razdoblja u kojima sam znao zaljevat po pol litre vode pomjesane sa h202 i nikakvih problema nije bilo tako da eto mislim da nije preopasno naravno nisam nikad mjeso pola pola jer je to ravno samoubojstvu ali mislim da vam nisu potrebne neke detaljne analize oko toga kad i s kolko toga zaljevat ako sam ja kao pocetnik uspio nac sredinu s kojom sam zadovoljan i vi cete po meni praksa praksa i praksa cini cuda
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Jesi vidio kad akvarij za ribice? Znaš ono kad mjehurići idu iz neke tamo cjevčice. E to ti je pumpa za zrak na drugom kraju te cjevčice, a to inaće služi za obogaćivanje vode kisikom, jer ribice, jel, iz vode kisik uzimaju, pa je logićno da im treba malo dodat kisika u vodu.
Dakle,u neki pet shop pumpicu za akvarij kupit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: B.Stena and Badi

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
465
63
Probao,vidio da znam,presto,,,,,šalim se,je da biljka malo živne pogotovo se to vidi u flavoru,to su moji dojmovi a što se tiće omjera išao sam to raditi max od 3% manje su šanse da zeznete.Ima razlike od peroksida mislim na %!znao bi to ponoviti još koji puta,mada mislim da nije nužno pogotovo ako niste informirani,ko voli nek izvoli,ali prije malo :read: .Rješava problem tresetni mušica dosta dobro,pozz!
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Proslo je desetak godina od otvaranja ove teme i nadam se da ima vas koji ste apsolvrali koriscenje hidrogena.
Imam sve moguce probleme u startu,losa zemlja,zbivena,muve,sporo napreduju (biljke) . Koliko da sipam hidrogena na litru vode? Jel moze 4ml ili manje,danas im je 12. dan.
1542059594595377680042.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja bih to presadio u kvalitetnu zemlju i zaboravio na hidrogen, al ako bas hoces da probas, evo ti citat sa ove strane :) nije mi bas najjasnije zato postavljati pitanja ako postoji odgovor u temi, a ovaj sto sam citirao sigurno nije jedini na ovih 5 str. :)
ja koristim vec treci grow h2o2 pa cak i u omjerima vecim od 2-4 ml na litru uglavnom nikad nije nastetilo biljci
e sad, ako vec probas javi rezultate da drugi znaju da li pomaze ili ne, ae srecno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: B.Stena and Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Iako im nije trebalo zalivanje,dobile su po 30ak ml rastvora H2O2(3%) 2,5ml na 1/2l (H2O) tj 5ml na 1l i od jutos nista ne leti,a biljke su toliko zadovoljne,da vec vidim treci i cetvrti par listova kako krece. Iskreno se nadam da su nas napale vinske muve.
Bice presadjene cim se dogovorim sam sa sobom dal da guram obe u dva manja pota,jer je regular seme,il jednu u 6,5l. Imam taman vremena dok se zemlja prosusi pa ce ona jaca,veca i lepsa da dobije bolje uslove za zivot,ali prvo cu da dezinfikujem sve ponovo asepsolom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Jos uvek hvatam zalet na 18/6. Da bih bilo sta nastavio,moram da promenim zemlju. Do kraja meseca vegetiramo...
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Sa hidrogenom ubijas korisne mikroorganizme i bakterije u zemlji bez kojih koren ne može savršeno da funkcioniše. Detaljna dezinfekcija boksa i opreme, presađivanje u proveren supstrat, to sve treba svakako uraditi.
Vise im smetaju nametnici,a dobre mikroorganizme ponovo naspem,kad hidrogen odradi svoje,barem ja tako mislim?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo