HadvaO

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Growimir je napisao(la):
Kako su se na trzistu pojacile co2 tablete koje se ubacuju u vodu malo sam experimentirao i dao biljkama da piju"Sarajevski Kiseljak" ph mu je 6.5 (blago alkalni)i s njim biljka kroz korjen dobija co2 i puno veca je apsorpcija kroz korjen nego kroz zrak mada je vecina nas mislila da co2 neide kroz korjen.Malo je skupo zaljevati s ovim ali u fazi punjenja cvijeta ce se isplatit ako vec nema tableta.
ps:Jos nisu zinule ali cvijet je osjetno deblji...

Hehehhe, pa naravno kad "piju" Sarajevski kiseljak :), heheh šala :), istina, ovo si u pravu 100%..
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Nasao ja sluèajno u trgovini gde kupujem za starog potrebstine-invalid je
cena za komplet sa starim oblikom filtera od 20eura pa do digitalnim meraèom 40eura.
Tri filtera-komplet koštaju 4600-sit 239sit=1eur
 
02.11.2006
0
0
0
Pozdrav
Malochas se registrovah, predhodno prochitah komplet forum...
Dosta sam nauchio ovde i za to sam vam zahvalan.
Postavio bih jedno pitanje.
Naime imam treci plant po redu ("plant" tako mu tepam)do sad sam zalivao sistemom kap po kap vodom iz vodovoda koju sam pushtao da odstoji dan, dva...
Vrsta je White Whidou i proshlu turu sam od 56 zhenskih biljaka na 6m2 skinuo 940g.
Kupih ph metar i izmerih 7,9 odnosno 8,5 kad je odstojala...
Dodavanjem iscedjenog limuna spustio sam Ph na 7,2 (onda mi nestalo limuna...). Interesuje me da li je sada voda minereoloshki ispravna?

unapred hvala na odgovoru
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
hm...voda ne moze biti mineroloski ispravna ili ne

mozes je svrstati u vodu koja je bogata odredjenim mineralima ili ne...ali i jedna i druga su ispravne ukoliko su bakterioloski ispravne...

pretrci malo po sajtu sponzora i vidi sta oni preporucuju za razvoj pojebinih bakterija koje uticu na sam razvoj biljke...

http://growshopalien.com/onlineshop
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Imas u apoteci PH+ i Ph- što je dovoljno par kapi (imaš uputstvo, ali prije izmjeri Ph vode iz vodovoda, 7 neutral. Ph vrijednost je od prilike 6,8 pa èak negdje i do 8,0.. mada mislim da je najbolje oko 7-ce drzati...
 
02.11.2006
0
0
0
hm
josh ne dobih odgovor na pitanje...
Da li mogu zalivati vodom iz vodovoda, koja je predhodno odstojala dan, dva, a potom joj ph regulisan na 7,0 uz pomoc limuna?
 
02.11.2006
0
0
0
Hvala Growimire, vec sam prochitao komplet forum pre nego sam se registrovao...
Mislim da cu ici sa limunom, no cu se pre toga josh konsultovati...
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Brijem da bi limun ubio biljku vrlo lako... meni se neki dan prolilo malo "kvasine" i soda bikarbone i na lokvu sam stavio biljku upila je i odee nije je spasila ni "intenzivna njega" spominjana je limunska kiselina al nevjerujem da je ko provao ,ja osobno koristim tri razlicite vode iz vodovoda,kisnica i iz klime uvjek je jednoj ph ok samo malo truda ja sam ljeti nosio svaki dan vodu iz klime na vrh zgrade 100 i vise stepenica...
 
02.11.2006
0
0
0
nema ovde truda 105 biljki samo shto nisu pokazale pol.mnogo je to vode prijatelju... zvacu prijateljicu sad (doktor biohemije) pa cu se konsultovati, za to i za vodonik-peroksid...
pa vam se javim posle...
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Bio sam danas u akvarij shopu i nasao tekucinu koja se uljeva u akvarijsku vodu i veze na sebe klor i neke teske metale a neke koje su portebne zivotinjama i biljkama (akvarijskima) za zivot pojacava..jel ima ko iskustva s tim oce li biljke zinuti ako im vodu malo uljepsam ?