HadvaO

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Da razveselim one koji imaju slièan problem kao ja.

Prilièno je veliki problem pronaæi vodu kojoj je pH oko 6,5... Do sada sam koristio kondenzat od klime, ali više nije tako vruæe i toga mi je ponestalo. Kišnicu ne znam gdje bi nabavio... a i tu je pH upitan. Voda iz vodovoda je oko pH8 :(

Danas sam otišao na Sljeme koje je puno prirodnih izvora i natoèio vodu.... moram zadovoljno konstatirati da je pH izmeðu 6 i 7 :)

Vjerojatno je stvar sa svim izvorima ista tj. voda bi trebala biti ok...
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Pa gle... i ja sam potegnuo do Sljemena (to ti je zagrebaèki gleèer ;) ) i tamo na izvoru natoèio. A sad ti meni reci da u okolici Sarajeva nema Bjelašnica, Jahorina, Igman... a tamo je sigurno i koji izvor :)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
U biti krivo... nije Sljeme veæ Medvednica... Sljeme je samo vrh - mogo bi isfurat spiku u zgb umjesto vrh da se govori Sljeme :lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
@gens - Ma ima bliže od Bjelašnice, Jahorine itd itd... (ali ja trenutno nisam mobilan, tj. neam autiæ nikakav) aa èuo sam da je ph manji kod prokuhave vode, i pusti se naravno da se ohladi na sobnu temp. Èuo sam da s tom vodom se može spustiti ph. Ima li kakve istine u ovome? :)

P.S. Mada ko što Era, kaže, ako ništa kupiti onaj za akvarij, moze poslužiti koliko toliko (u zavisnosti koji je)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ja isto zalijevam svoje biljcice samo s izvorskom vodom (tu vodu jedinu i pijem). Ima jedan izvor tu u blizini, izvire iz visokog brijega prikrivenog sumom, u blizini nikakav promet da zagadi, ta voda je stvarno najbolje od prirode sta se moze naci.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ko ima moguènost kišnicu je ok (ali kontroliši PH),izvorska takodje super,pa distilirana,na kraju iz èeseme nek odstoji dva,tri dana i regulirati ph..

zavidim svima koji žive na selu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Vala bas Era, eee da mi je kuca, haj ne moram na selu negdje biti (imam vikendicu...) ali da mi je ovdje u gradu kuæa NE u centru, da mogu citavu sobu posvetiti Svetim Biljkama :) LOL....
A sto se tice izvora, mislim ja mogu otici do vikendice, tamo imammo nekoliko izvora (u šumi sto se kaže)... ali to kad "nafatam" autiæ...i to bi bilo privremeno rjesenje :(... dzaba zezancije, treba izdvojiti nešto € i onda kupiti da valja,(mislim na ditigalni ph) a isplatiæe se sigurno !!!!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa znaaaam, ali kad neam cime jebem mu....nekoliko "pokušaja" sjebalo se radi ph...a fakat nema nigdje se kupiti, gdje da trazim onaj papir makar? Jebo te, kod nas nista, jedva se naðe neka cvjeæara da ima jednu ili dvije vrste gnojiva (u nekim nikad èuo omjerima...nema veze sa ovim što mi prièamo)...jedino što pokušavam nekako pola dest. vode i pola vode koja odstoji...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
To sam konto uzeti ali ovdje u SA, ima jedan extra dobar ZOO-Vrt, ako tu ne bude, onda ne znam gdje vise. Ima u OBI-u, ali daleeeko jebo ga, iii naravno digitalac koji kosta ko zna koliko, da mi je neko jeftinije rjesenje... to i ganjam :)
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Naruci ovo u ljubimca platit ces pouzecem ili karticom odmah salju....i ja trazim neki digitalac pa cu te obavijestit kad nadjem :)
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Broblem vode sam rjesio kupnjom "brite" to je filter za vodu sa posudom i ima ih u svakoj apoteci.Ulijes vodu profiltriras je i pustis da malo odstoji i to je to nikad nije preko 6.5 nekad 6
evo je :
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Komplet je oko 3o € a sami filter koji se mjenja svaki par mjeseci oko 7 € ima bateriju i elektronski pokazuje u postocima kad treba mjenjat filter.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Kako su se na trzistu pojacile co2 tablete koje se ubacuju u vodu malo sam experimentirao i dao biljkama da piju"Sarajevski Kiseljak" ph mu je 6.5 (blago alkalni)i s njim biljka kroz korjen dobija co2 i puno veca je apsorpcija kroz korjen nego kroz zrak mada je vecina nas mislila da co2 neide kroz korjen.Malo je skupo zaljevati s ovim ali u fazi punjenja cvijeta ce se isplatit ako vec nema tableta.
ps:Jos nisu zinule ali cvijet je osjetno deblji...