hajmo u planine - damanhur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
nisam znao da li da ovaj thread stavim u putovanje mentanim talasima ili tu.
jer ovaj pothvat bi obuhvatio oba dvoje.

radi se o damanhuru
u zadnje vrijeme smo počeli da pričamo o raznim temama na mentalnim talasima
konto sam da ako se organiziramo mogli bi uz neku jeftiniju varijantu zapičit za italiju, točnije u damanhur koji se nalazi u italiji
bilo bi idealno kad bi to bilo za neki solsticij ili ekvinocij

evo vam link
http://www.damanhur.hr/Proslave/proslave.htm
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
nemoramo ić u hram,mada i to nije loša ideja
mislim ko ima love nek izvoli
ja nisam bio tamo, znam neke koji jesu
budem se raspito
 

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
55
kanehbosem je napisao(la):
budem se raspito

aj bas se raspitaj... zanima me kako to zapravo izgleda. iz ovih usputnih informacija koje sam pokupio, cini se dosta dobro organizirano.
iako, takve stvari nikako nisu my cup of tea...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
kao i na topiku o mekeni tako i ovdje moram reci da mi se te komune ne svidaju uopce. malo sam citala sta pise na njihovom sajtu i sta reci...ne volim to. tj ajmo reci bolje GROZIM se tih stvari.

samo neka oni uzivaju u svom malom carstvu, super. ali nije to za mene, pa cak ni za vidjet. mozda sam ogranicena, mozda imam predrasude, nazovite me kako zelite, moj tata bi rekao Mala imas Zidove:icon_lol:... ali eto, te komune ja ne mogu podnjet. jednostavno jer se ja u tako necem ne vidim a onda ne mogu niti druge vidjet da se nalaze u istom.

samo nek vam sretno bilo :) posaljite slike...:sun2:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ako znaš o čemu se radi i ne sviđa ti se onda nemogu reći da imaš zidove
ali ako kažeš za to mjesto da je komuna hm.. onda mislim da neznaš o čem se radi pa prema tome možda nemaš zidove ali imaš predrasude kao što ja naprimjer imam predrasude prema americi da je sve plastično, umjetno i slično, možda i nije ali istina jest da neznam iskustveno, jer nisam bio u americi mada sam upoznao dosta amrikanaca zašto sam i stvorio stav kak jesam....
 

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
55

slazem se s redsh... ko sto vec rekoh, not my cup of tea.
ovi su mi zanimljivi utoliko sto su, za razliku od vecine ili svih ostalih komuna (kaneh, sto bi ti rekao da je to ako ne komuna?), u politickom smislu cvrsto organizirani u neku kvazidrzavnu strukturu. u medjuvremenu sam malo prokopao...
postoji ustav, federacija, clanovi se nazivaju gradjanima, a bez obzira na svoje bljutavo ime, Association for Civil Protection je i dalje policija :cool44: (http://www.damanhur.info/en/html/ArcMagazineDet.asp?IDArt=30)

osim toga, u svakom opisu inzistiraju na revolucionarnoj prirodi svojeg projekta, na radikalno drukcijem novom nacinu zivota, a eto... odlucili se za drzavu?!? drzavu izgradjenu primarno na nacelima ekologije i nekakve naizgled freefloating spiritualnosti, ali svejedno drzavu. i unutar te ko i svake druge drzave, nista ne prolazi bez institucionalizacije bilo religije, bilo kupovanja WC papira. negdje sam naletio i na informaciju o komunalnom vlasnistvu, a kad komunalno vlasnistvo spojis s drzavnim strukturama, dobijes... pa... pizdariju :eek:hno:

htio bi jos nadodat, iako bi detaljnije trebalo istrazit, da se cine izvanredno... ekonomski i marketinski osvijesteni :icon_lol: osim vlastitog monetarnog sustava, koji je u biti sminka jer nije nezavisan nego vrijednosno potpuno ekvivalentan euru, nacin na koji se predstavljaju doslovce koristi jezik trzisnog marketinga i turistickih brosura, sto potvrdjuje i cinjenica da suradjuju s agencijama u organizaciji izleta i posjeta svojoj zajednici, a i to da se ulazak u hram (glavnu atrakciju) onako naplacuje.
iako je vrijednost koju pridaju radu opcenito i drustveno korisnom radu sjajna, uz to ide i dosta stroga organizacija individualnog vremena bazirana na tom radu, i s tim organizacija vremena za duhovne aktivnosti... to bi pak moj stari, za razliku od Redinog, nazvo pranjem mozga, a izgleda otprilike ovako::bananabang:

ima se tu jos hrpetina stvari za rec, naravno, ali ovo su ukratko sitnice koje su mi zapele za oko... moram priznati da kod njih nisam nasao uobicajene "mi smo dobri, drugi su u *****" stavove, cine se otvoreni i samodovoljni, sto je okej... ali ipak je to komuna, strogo organizirana i to po modelu koji se, kako god okrenes, uvijek pokazivao represivnim.


 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ako se mene pita ja bih damanhur prije nazvao turističkom lokacijom
jer to im je bio jedini način da opstanu nakon što ih je neko odrukao kao
komunu i neke mračne tipove
odrukao ih je neko ko se otamo odlučio povući, kad se povukao počeo ih je
ucjenjivati da će ih dati u medije što se na kraju i dogodilo

kad je policija došla sa svojim represivnim rekvizitima, nisu znali šta da rade jer su našli u planinama umjetničke radove na kojima se radilo godinama,
nakon što je jedan od policajaca rekao 'učinite sve da vas ne zatvorimo'
zvali su nadređene,
nisam siguran ali mislim da je čak došao i ministar kulture,
i nakon toga je damanhur postao turističko odredište
to se sve događalo 70ih
eto to je priča

čini mi se interesantnom, realnom i htio bih otići to provjeriti,
između ostalog
zašto ne naplatiti putovanje kroz vrijeme po cijeni od 45 eura
možda (a vjerojatno to i jest) je to samo turistička furka , da bi turisti mogli reć
'hej bio sam u jednom gradu i putovao kroz vrijeme'
e sad mene interesira o čem se radi o furki ili o nečem drugom?
1.nešto kao u stilu kad odeš u disnilend pa putuješ svemirom u improviziranim prostorijama
ili
2.kad su nacisti pitali jednu djevojčicu gdje sakriva židove, a ona odgovorila pod stolom.ali stvarno su se tamo i skrivali.
mene zanima što je od tog dvoje?

možda je damanhur prevelik zalogaj da se uopće negdje i nađemo,hehehe,
možda da počnemo sa gorskim kotarom ili nešto slično hehehhe
a možda se nađemo u gorskom kotru i onda zapičimo u damanhur ili se moćda teleportiramo tamo tko zna?
heheheh
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Svaka čast kako znate zabrijati na neke teme:sun2:
Toliko riječi da bi na kraju rekli, slažemo se svatko na svoj način :D
Uvijek mi izmamite osmijeh na lice..ccc

Peace:maryjane:
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
ima sam priliku cuti ljude koji su bili tamo...
oni kazu, je sve je to lipo...nista posebno...
bili smo tamo, vidjeli, i vratili se...
sve je pod jednim velikim velom tajne i misterije...i sve sto imas od damanhura je njihova rijec...
i mnoge najvise zanima je putovanje kroz vrijeme, i kad se god ides informirat svi govore jedne te iste recenice...koje mozete procitati svugdje, i sa www.damanhur.hr
nekazem ja nista protiv njih, nek oni znaju puno vise, nek imaju napredniju tehnologiju i sto sve ne...
ali, jebes ga, kad ne zele podijeliti nista nama...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Ako smo vec kod neke organizacije, planinarenje, priroda i sve sto ide uz to, ja sam rade za neku kombinaciju iznajmljivanja Planinarske kuce negdje u nekoj vukojebini, sami svoje gazde, mir i tisina, nigdje nikog...

jednom smo neka ekipa i ja planirali tako slaviti novu godinu ali na kraju nije bilo nista od toga. cijene i nisu tako grozne, 300-400-500 kn po danu zavisi od perioda. i sada zamislite nas 5-10 tamo par dana podjelimo troskove i mila majka... e to je vec nesto.

prilazem par linkova, to su kuce za manji kapacitet ljudi, ali mogu se naci i vece drvene kolibe tipa planinarski dom...za pocetak ovoliko da vas napalim jelte ...heheheh

i sve kuce su drvene, na osami. dnevni boravak sa kaminom (... ah zamisli) sobe odvojene ili ne (koga briga uostalom) priroda neokaljana, trgovine i ljudi udaljeni..ma sta ces vise.

pa si ti misli....

kakav Damanhur...to obides jednom prilikom kao turisticka senzacija...a kao okupljanje i uzivancija mislim da je ovo puno bolje. kakav amsterdam, tibet ili jebene himalaje. Napravimo sami svoj amsterdam, svako donosi svoja dobra ako je nekom do drogiranja i razbijanja:icon_lol:


http://www.tz-ravnagora.hr/ulaga.htm
http://www.vikendi.net/kuce_za_odmo...age,2/id,106/category,37/lang,hr/listindex,0/
http://www.vikend-bjelolasica.com/
http://www.swinginfo.hr/begovo/index.html
http://www.sobol.hr/okuci.html

..ali mislim mjesto nije bitno. Bitni su ljudi i ugodaj :)
 

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
55

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja sam bio na bijelim stijenama, i domu, i znam kuhara koji tamo sve vodi:)
može nam dat interesantan popust:)
 

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
55
kanehbosem je napisao(la):
ja sam bio na bijelim stijenama, i domu, i znam kuhara koji tamo sve vodi:)


a ja znam sankericu u nedalekoj krcmi "bijele stijene" u jasenku...
(ona, doduse, mozda ne zna mene, al to uvijek tak bude :drink::icon_lol: