halogeni reflektor(super hitno)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.11.2007
2
0
0
40
e da vas pitam nešto.u sobi imam 4 jako lijepa komada i na 70 cm od vrhova biljki sam stavio halogeni reflektor od 500w koji i sami znate da grije za popizdit.cijeli sam se ispržio,imao sam incident.e sad ja nemam nikakav ventilator pa me brine da se ne *zapale* ali mi nisu u boxu već u ćošku sobe.hoće im smetati ili da ipak nešto smislim i kako da ga postavim,gdje da puše?
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Treba da puse u biljke naravno.. iako ti taj reflektor i nema bas neki spektar i ucinkovitost sta se tice lumena po wattu.. sa hps400w bi napravio triput bolji posao uz manju potrosnju struje.
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
ja sam to rijesio da stavis dva ventaca od compa da vise sa stranica ventilatora.(zavezes ih nekom zicom da se plastika ne rastopi) i onda oni otpuhuju topli zrak dalje od biljke
evo na brzinu nacrtano

 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
@ja0 ne postaj tako velike slike (koje usput nemaju previse smisla), smanji ili stavi thumbnail
@leko tema ti je na krivom mjestu, a sto se tice reflektora moram ti napomenuti da nisu efikasni sto se tice omjera lumena i wata, a ni spektra svjetlosti koju proizvode. Ipak mogu posluziti za vegetaciju, ali za cvjetanje nikako. Uzmi neki kucni ventilator i postavi ga da puse prema reflektoru i vrhovima biljke. To ce malo pomoci suzbijanju one toplike koja se oslobadja od same lampe i kucista, ali nece spasiti od fokusirane topline kakvu ti reflektori emitiraju... Cim prije razmisli o nekoj boljoj rasvjeti.
Uzivaj, i dobro nam dosao na forum!
 
28.11.2007
2
0
0
40
hoću probati ću nešto riješit jer grije stvarno ko blesav,meni je vruće u sobi.samo nemogu nigdje naći hps a kad ga nadjem šta mi još treba uz njega da bi svjetlost bila potpuna i učinkovita
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
ima tema o halogenim reflektorima -.-
koristi search -.-
bice lock i groblje -.-
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
leko je napisao(la):
e da vas pitam nešto.u sobi imam 4 jako lijepa komada i na 70 cm od vrhova biljki sam stavio halogeni reflektor od 500w koji i sami znate da grije za popizdit.cijeli sam se ispržio,imao sam incident.e sad ja nemam nikakav ventilator pa me brine da se ne *zapale* ali mi nisu u boxu već u ćošku sobe.hoće im smetati ili da ipak nešto smislim i kako da ga postavim,gdje da puše?


Slično sam isto i ja imao... tj. isti reflektor (grije duplo nego HPS....) i sve je dobro dok su ti u ćošku... bez box-a ako ga stavis u box, trebace ti veeeliki ventilator, praavo veliki da spustis temp.
On je mene "spasio" dok nisam nabavio hps (a prilicno jeftin) i nije istina da puno struje trosi.... meni za mjesec dana je (jer i ja sam isto se bojao za racun :) ) al' kad je stigao i vidio da je vise za 2€ ... pao mi kamen sa srca.... Ne trosi on puno, sama sijalica je kao prst debljine, (košta 1-2€ od 500W) samo daje snagu kao 500W (halogenka)

Iz ličnog iskustva, isto biljke (4 kom.) bile su mi u ćošku, i 20h je bio upaljen reflektor, udaljen naravno, da ne sprzim biljke i nisam imao potrebe za nikakvim ventilatorima. (samo da napomenem, da je bilo ljeto i temp uhhh...) al biljke su extra vegetirale tj. razvile se (dok sam HPS nabacio...)
Samo ti njega udalji ili ako mozes, provjeri temp na vrhovima biljaka...
btw: kod mene nije visio, nego sam mu napravio stalak (od stare obicne lampe) tako da je bio visine kao ja, s tim da sam ga uperio u biljke.... Samo sta sam morao voditi racuna, a to je da ih okrećem svaki dan po malo.... (mada to je i preporucljivo i sa MH i HPS lampama...)
Ko sto rece Inq, ima tema (ako nije izbrisana...) potrazi o halogenim reflektorima...
Jesu slabi (kad ono pomislis na 500W...) al' za privremeno rjesenje, extra je (samo nikako za u box!!!!)
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Kakvo cudo foruma ... kliknesh na search/pretraga i kucas "halogeni" i izbaci par tema a medju njima tema " Sta je s halogenim reflektorima"

http://forums.vutra.org/oprema-za-u...alogenim-reflektorima.html?highlight=halogeni

A toj temi rasprava na 2 stranice o reflektorima. Svako ko ima dovoljno mozga i procita temu shvatice da moze da se gaji sa njima ali da greju dosta i da je HPS naravno bolji ali da su halogeni jeftiniji i da ih je lako naci. Cak je i bezze postovao slike sa halogenog uzgoja.

Ljudi nemojte vishe da zatrpavate forum sa dupliranim temama... Ako imash neko pitanja postavi ga tamo u onoj temi ... ovo ide lock i groblje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.