HammerHead & Auto Jet47

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozdrav druzino! :vb_wave:

Da zapocnem jednom mislju: Zanimljivo je kako su mi svi grow-ovi propali dok sam pisao "Dnevnik uzgoja", a kad nisam pisao je sve proslo u redu.

----pa se ovaj put nadam da nece biti tako i da dokazem da i ja mogu----- :icon_lol:
U pitanju je novi box (nema vise jebanja s PC-om). :b_jump:
Nije velik: 50x25x60 (DxSxV) - ostatak opisa sa slikama ispod
Rasvjeta: 6xCFL i od toga 4x23W (spiralna), 1x25W (spiralna) i 1x20W (stapicasta) - sveukupno oko 8100 lumena - sve su istog spektra(warm white) osim ove od 25W
Ventilatori: 5 komada (4x80mm i 1x120mm) - raspored na slikama ispod
Zemlja: Composana & nesto sitno ostalo TerraMagme od proslog grow-a.
Voda: Iz pipe, pokazala se jako dobra pa zasto mijenjati. Ako zatreba imam vodu iz pumpe (direkt iz srca Zemlje) :eyebrows:
Gnojivo: Za vege Plantella zelena, za cvatnju Plantella plava (nije idealno, ali jos ih imam pa dok se potrosi idem na neko bolje)

I na kraju najbitnije:
Sjeme: 1) Feminizirani Hammerhead od Medical Seeds Co. - zasto? - zato jer prejebeno izgleda, ima visok postotak THC-a i CBD-a, nisko raste i VRLO je potentan te ga nitko koliko sam vidio nije uzgajao
2) Auto Jet47 regular - zasto? - dobio na poklon, jedna je uspjela proklijati pa sam ju zabo u zemlju.

Slike:

Sjeme:


Struja:


Ispusni ventovi: gornji sluzi za improvizirani cooltube, a donji za regulaciju temperature i vlage u samom prostoru za uzgoj


Upuhni vent koji puse po CFL-kama:


Zarulje: imam osjecaj da sam se sjebo sto sam ih postavio cik-cak, sad mi se griju grla vise. Kao sto se vidi samo jedna odstupa! :)


Guma i pravokutni nosaci koji drze staklo posto mi se box s gornje strane otvara. Bilo bi ludo da sam sve staticki slozio, ne bi tu nista moglo unutra, pa cak ni tegla :rofl: :


Staklo: na koje je stavljena isto tako guma radi jos bolje izolacije


Ovako izgleda namontirano:


Pogled na kompletan box: tu se vidi vent s lijeve strane koji mjesa zrak i desno dole je 120mm vent za ulaz svjezeg zraka


Slika box-a kod zatvaranja:


U boxu je trenutno jedna tegla kako se i vidi na slikama, unutra je auto Jet47 koji jucer kod slikanja nije izasao na vidjelo, a danasnju sliku nemam (ali je sad vani). Muku mucim s vlagom, znam da nema biljaka da podignu vlagu, ali svejedno zelim da mlade biljke ne pate. Vlagu podizem dvijema krpama (mokrim naravno), jedna je kod ulaznog venta skroz dole, a druga na vrhu kod tegle (s tim sam dobio nekih 10% vise vlage). Mjerac temeprature/vlage prikazuje 26-29 stupnjeva po "danu"/35-39% vlage po danu, nocu se penje do 50%. Rezim svjetla je 18/6 i tako bi bilo do kraja. Ali nece biti jer ulazi, dok proklija, Hammerhead koji nije automatic pa ce Jet47 morati pretrpjeti 12/12 rezim do sazrijevanja.
Podloga kod zarulja je autofolija za staklo, a unutar box-a je ona vrecica iz Lidla koja zadrzava stvari smrznute. Znam da je mozda malo lose zalijepljeno i postavljeno, ali moram reci da je uzasno tesko raditi nesto tako od gore. Nemas mjesta, nest zakacis pa psujes i tako to....
Uh dosta pisanja :email:

Do pisanja. Peace!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
samo napred, resavaces eventualne probleme u hodu, sretno frend, ovo ipak izgleda sasvim, sasvim ok, svi racunamo na jedan uspesan dnevnik (mozda si razbio maler jer si ga sada pokrenuo a da ti cekicara nije ni proklijala:) i ne jedi se, jet ce podneti 12/12 sasvim stojicki, potpisujem ;)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sjeme: 1) Feminizirani Hammerhead od Medical Seeds Co. - zasto? - zato jer prejebeno izgleda, ima visok postotak THC-a i CBD-a, nisko raste i VRLO je potentan te ga nitko koliko sam vidio nije uzgajao
Ja sam imao(sad ga trošim) hamerhead zadnji grow i zamisli, nijedna nije bila kao na slici onako ljubičasta. Bilo je vruče pred kraj, možda zato, možda jer je bilo nešto nezrelih sjemenki na nekima...Bilo je 5 vrsta pa je teško udovoljiti svima:))
Ali strain je dobar i jak, nisko naraste, klijanje 100%...
Sretno svakako, teraj to:)
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Nemogu ni zamislit koliko psovki si pljuno slazu to odozgo :icon_lol:

Ali vidi se trud i volja zato ti zelim puno srece i definitivno pratim :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Kao prvo HVALA SVIMA! :)

Ja sam imao(sad ga trošim) hamerhead zadnji grow i zamisli, nijedna nije bila kao na slici onako ljubičasta. Bilo je vruče pred kraj, možda zato, možda jer je bilo nešto nezrelih sjemenki na nekima...Bilo je 5 vrsta pa je teško udovoljiti svima:))
Ali strain je dobar i jak, nisko naraste, klijanje 100%...
Sretno svakako, teraj to:)

Sorry, nisam vidio dnevnik pa sam odmah zakljucio. Bas super sto je netko to imao, barem imam koga pitati :)) Da, pise da mijenja boju kad je hladno! :)) Budemo probali.

samo napred, resavaces eventualne probleme u hodu, sretno frend, ovo ipak izgleda sasvim, sasvim ok, svi racunamo na jedan uspesan dnevnik (mozda si razbio maler jer si ga sada pokrenuo a da ti cekicara nije ni proklijala:) i ne jedi se, jet ce podneti 12/12 sasvim stojicki, potpisujem ;)

I ima da podnese 12/12 jer nema izbora :))

Nemogu ni zamislit koliko psovki si pljuno slazu to odozgo
icon_lol.gif

nemozes :) Popizdio sam uh, nemas pojma koliko puta, naradje bih sve bacio van. :)

EDIT: hammerhead proklijao, pustit cu do sutra da jos klica naraste i navecer ide u 0,5 casu od jogurta na 2 tjedna pa presadjivanje. Ovo je bilo ekstra brzo... Slike za sad necu stavljati dok ne bude malo vise zelenila. Osim na zahtjev :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hammerhead proklijao:
image0108r.jpg


Oprostite na losoj slici, slikano mobitelom. Upravo sam ju piknuo u zemlju malo navlazio zemlju i idemoooooo....
Do sljedeceg pomaka :wave:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
srecno!!
Posto pravim box necu tako sloziti cfl-ke .Jebiga,ucimo na greskama.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....sretno born....bas me zanima kak ce ispast HammerHead a i ovaj Jet47(nadam se da nece bit:balls:)

....pratim....:)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hvala Ivach, camelonus9... :icon_lol:

Nemam sta za rec osim da sam vlagu sredio i sad je u granicama normale... :icon_cool:
Nisam rekao prije, ventovi za hladenje zarulja su na 9V sto mi se svidja zbog manje buke i stednje na okretajima.

Auto jet47, star 3 dana:



Hammerhead, star 1 dan:


Sljedeci put ce bit bolje slike, obecajem. :knockknock:
Peace.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
gilj, gilja, super. da sam ja u pitanu, kada bi jet bio mudonja oprasio bih bar jednu granu hammera :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hmmm, sto bi se time dobilo? Totalni sam laik u oprasivanju. Znam kako, ali sto ce ispasti... Moguci auto hammerjet?! :signs053:
To bi bilo cool.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......ja mislim ako je tata automatic da bi onda taj hibrid trebao bit automatic.....odnosno auto hammerjet:icon_lol:......al bude stricek PowerSeed nam tocno odgovorio sta bi od tog moglo ispast.....:)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Update:

Auto Jet47 7. dan


Hammerhead 4. dan


Zajednicka


Stavljena nova podloga za zarulje (jebena folija za auto sajbu se pocela raspadati).
Zarulje vise ne stoje cik-cak zbog zagrijavanja grla.
Dopunjena tegla i casica sa zemljom (nakon nekoliko zalijevanja se posjela) sto se ne vidi na slikama.

Do javljanja, peace!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mislim da je razvoj dogadjaja zadovoljavajuci u odnosu na stanje od pre 4 dana. vidim rupe na saksiji, jel planiras lst sa jet-om il to ostalo od prethodne ture
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Tegle su od prijasnjih grow-ova... Ako ce biti potrebno odradit cu LST, ali mislim da nece. Vise ce mi trebati za hammerhead(a i za njega se nadam da nece).... Uostalom, LST daje vise vrhova, pa mislim da cu hammer LST-rati zamo iz tog razloga. Ali otom-potom, kad ga presadim za kojih tjedan do deset dana.
Da, svakako sam zadovoljan razvojem biljoza. Jos do sad nisam imao takve listice ni na jednoj pa se veselim :b_jump:
Vise se nikad ne mislim zajebavati domacicom, ovo je zabavnije!
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
super izgledaju ... moj big bang je isto star tjedan dana i nije ni pola ko ovi tvoji divovi
sretno :icon_biggrin:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hvala Markan!
Ma, kad bolje pogledas nisu tako velike... Samo na slici ispadaju tako... :)))
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Znam da je proslo tek 2 dana, ali desile su se promjene, a posto je ovo dnevnik uzgoja, pa da zapisem onda i to.

No photo update:

Hammerhead je presadjen u vecu posudu u kojoj ce dozivjeti kraj. :flamed:
I dobro da sam to napravio jer je skoro popunio 0,5l casu korijenom.
Spustio sam obje biljke za nekih 3cm. Ovo sam napravio vise radi autoJet-a jer mi se ne svidja sto su doslovno najdonji listovi na zemlji, nek se izduzi malo. :watchplant:Hammerhedu to nece smetati jer je on prije spustanja bio u staklu, sad mu je taman. :icon_lol:
Temperatura ugodnih 27 na vrhu kroz dan, 20 kroz noc...
healer.gif
Vlaga oko 50% kroz dan, oko 75% po noci.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Opet je samo 2 dana proslo od javljanja i opet promjene.
Nisam mogao vjerovati svojim ocima kad sam sad pregledao autoJet i Hammerhead. Jet je vec pokazao spol, sto me cudi jer ce danas 15 dana proci od kad je izasao!? Mislio sam da oko 21. dana pokazuju automatici spol. Sve u svemu, evo slika pa sami zakljucite sta je!



 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.