Hand made T-shirt- izrada korak po korak- sa slikama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Uradi sam: Hand made T-shirt

Maleni Tutorijal za sve vas koji bi se sami voljeli okusat u izradi Hand Made majice.

Par pitanja mi je vec upuceno vezano uz izradu majica, pa odlucila podjeliti sa vama nacin izrade- pa da vidite da nije tesko.

Sve sto vam treba je:

1. Mirna ruka :)
2. Indigo
3. Majica (kaze se da je novu majicu bolje oprat prije nego crtamo na njoj, ja to nikad ne radim jer me nije volja, ali to ne znaci da je to los savijet :)
4. Boje za textil- posebne boje koje mozete kupiti u bilo kojem specijaliziranom shopu za Art & Hobi- kod mene su nekih 25-29 kn bocica
5. Kistovi- raznih debljina, posto je sam posao vrlo precizan i osjetljiv treba imat od najtanjeg do nekog debljeg za one vece povrsine koje morate pokrivat sa bojom. ja znam koristiti kistove tanke i do 000, za one vrlo sitne detalje...samo nek budu kavlitetni kistovi ne neki plasticni- takoder ih ima u svakom Art & Hobbi shopu.o kistu dosta ovisi...znala sam se ***** sa nekim losim kistovima pa ne mozes normalnu liniju povuci sa time..kupi fifni kist makar dao vise love ali trajat ce sto godina i nece gubiti dlake...



6. Voda i posudice- ove boje se mogu medusobmno mjesat i razrijedivat sa vodom. one su same po sebi guste- neke kao tempera neke rijede, kako god po potrebi mozete razrijediti boje.

Savjet dana: Kupiti bijelu i crnu boju + osnovne boje, pa fino mjesat nijanse i boje po volji. takoder sada imaju toliko boja da je to za plakat, od onih sto svjetle u mraku do ultraljubicastih preko onih sa gliterima nekakvim, metalik..ma cuda.

Sve imate? Ok idemo na proceduru :)

1. nadi si sliku koju zelis stavit na majicu. Isprintaj sliku u zeljenoj velicini.

2. majicu stavi na pod ili neku ravnu povrsinu, izravnaj i stavi indigo, pa sliku, pa to sve fino centriraj. zaljepi sa necim to sve za majicu da se ne mrda dok prenosis sliku, jer ces psovat ako se to desi, pa sve ispocetka :)
sad znam da se svi pitaju, kako ce se vidjet indigo na crnoj majici...e pa ne vidi se BAS! ali se vidi pod nekim kutom svijetla i ako jako pritiscete dok prenosite crtez/sliku. zato meni padne mrak na oci kad netko hoce na crnoj majici ali nije da je nemoguce... :)



3. pravilo glasi za sve i uvijek i zauvijek. Nanosi se prvo uvijek najsvijetlija boja pa na kraju crna. TO je pravilo broj 1! pravilo 2. boja se nanosi uvijek od gore prema dole, od ljevo prema desno- za one kojima je logika "jaca" strana- ako krenes bojat dole, pa krenes prema gore, ispod ruke ces imat sloj boje i neces moci nasloniti ruku na majicu da fino crtas po njoj...razumijemo svi? cisto da si ne komplicirate zivot...

4. ako radite na crnim podlogama ili tamnim majicama opcenito, svijetle boje kao npr. bijela i zuta ne pokrivaju majicu najbolje, zato cete morat nanaositi po 2-3-4 sloja boje, zavisi kakava je boja, neke su guste neke rijede.











5. ako vam je boja pregusta malo je razrijedite. ALI NE PREVISE!!!! jer ako razrijedite boju previse kad taknete majicu sa kistom i takvom rijetkom bojom ona ce se razliti po majici, kao kod akvarela ili tus razrijedeni na papiru, a to svi znamo kako nervira. zato pazite...imajte uvijek neku tkaninu pored sebe pa testirajte gustocu boje na njoj da vidite dal se razljeva ili ne :)

6. sad smo vec nanjeli sve potrebne boje, popunili svaki dio slike i na kraju crnom bojom oslikavamo konture crteza. e da...ovo je zajeban dio i zahtjeva vrlo tanak kist i vrlo preciznu ruku- mirnu. malo se vjezbajte negdje na nekoj krpici da dobijete osjecaj, da ne zajebete sada sve na kraju :)



7. I eto sada vec majica lici na nesto ali ipak ja volim to sve malo zasjencat da to ne izgleda tako plosno (normalno ako crtez to pita, ako ne nije vazno) za sjencanje, umoci kist, na krpici sa strane ga posusi lagano i skini visak boje i kad pocne pustat slab trag kreni da lagano sjencas dijelove koji to traze..



8. i eto...majica je gotova.
moram napomenut- sam proces izrade zna trajat od minimum 2 sata pa do 6 sati. Nevjerujete? e pa vjerujte..znala sam kicmu polomit nad nekim kompliciranim majicama..sve zavisi sto se radi naravno :)

9. fixirat boju sa peglom (bez pare) sa straznje strane jedno 5 min




Eto jos par majica koje sam radila...






nadam se da vam je ovo bilo od pomoci...svatko ko se okusa u ovome ima zadatak da mi se zahvali tako sto objavi sliku svoje nove Hand made majice :*

Voli vas Red!
:bis:
 
14.12.2006
33
2
0
pa ovako gledajuci mozda bi se trebala vise bavit s tim ipak su to unikat majice i nemoraju biti jeftine ,s ovih slika to izgleda strava stvarno si talenitrana za crtanje ,same pohvale


p.s. jos nisam pronasao odgovarajucu majicu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: qfgizusq

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
kobasica0r je napisao(la):
... ali ja sam antitalenat za crtanje
:(
Za sve vas koji misle ko dragi nam kobasicat0r- za izradu ovako jedne majice vam ne treba talent nikakav. Vjerujte mi. ljude koje znam koji su se okusali u ovom nemaju nikakvog talenta a majice ispadaju odlicno. radi se o jednoj vaznoj cinjenici: da sliku koju zelite na majici ne preslikavata rucno vec sa indigom- a tu je uvijek problem. kako prenjet savrseno neku sliku a da ona ne gubi na izgledu, proporciji ili sl.

ovo je jednostavno: precrtas DOSLOVNO svaki dio crteza na majicu sa indigom. na majici se vidi sve savrseno ko da si na papair precrtao, i onda samo bojas ko bojanku malu. nema mudrosti... nakon nekog vremena uhvatis pokret sa rukom posto koristis kist i znam da nije isto kao olovka...ali vrijeme i praksa rade cuda. dakle ovdje talenta bas nema...samo praksa.

prilazem par dekoracija koje sam radila jos prije brdo vremena...e tu je vec zajebano. jer sam sliku koja je bila formata A4 preslikavala rucno na velicnu obicne plahte. tu vec treba malo talenta da to ipak izgleda kako spada na kraju..no ima i za to rjesenje- grafoskop :) e da nabavti grafoskop...heheh ali kad pogledas nista lakse :)

ove dekoracije su bile posebno narucene za neke prijatelje. druga sa slonom je moja prva i uopce nisam zadovoljna sa proporcijama i kako sam ga prenjela ali eto prva je bila i nisam bila svjesna koliko sam zajebala neke stvari dok se plahta nije nasla na zidu. onako na podu dok crtas sve je izgledalo savrseno...a kasnije, ajme. ali dobro...na drugoj sam se vec dovela u red ..heheh


 
  • Sviđa mi se
Reactions: qfgizusq

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Hvala ti na ovom tutorijalu, stvarno si lijepo sve objasnila. Čim nađem nešto slobodnog vremena, počinjem sa crtanjem. A ono što nastane, podijeliti ću sa vama... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: qfgizusq

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
mali updajet..najnovija majica koju sam napravila. sada ide majica koju je bood dobio na natjecanju...Blood sorry sto cekas u frci sam sa vremenom...hvala na razumjevanju i strpljenju:bis:

 
  • Sviđa mi se
Reactions: qfgizusq

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
hvala red...ja inace nevolim trosit puno love jer ja majcem kidam cesto tako da ono...sluze za kratku upotrabu..
kist i boje su mi preskupe i tako...
obicno nabavim jeftine majce pa ih bojam sa klorom...
buduci da imam doma klora...
sa njim se treba nauciti raditi jer mozete zeznuti stvar...
ja sam do sada napravio samo 1 put majcu kakvu sam htio....ali ona je u smecu odavno pa je nemogu podjeliti...
evo ove dvije majce..ova prva je bila za koncert TOOLA...ova druga je jucer napravljena...
ali nije dobro ispala...al svejedno...sve je to za nositi...


klikni za povecati sliku!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: qfgizusq

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ja sam pocela sa varikinom i bas radi tog jebenog razljevanja i mrljanja i nepravilnih linija htjela nesto drugo pokusat pa sam uzela obicne kesice sa bojom, one sa prahom, za bojanje na veliko, pa to razmutila u jako malo vode i sa time bojala, e to je vec bilo nesto...ovo mi je bas onako bezveze...no ko voli nek izvoli :)

Puscifer, jel? heheh cekam album ....u iscekivanju sam!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: qfgizusq
18.11.2007
12
0
0
47
Hvala na izuzetnom tutorialu ! Ja sam pravio neke pizdarije od majica pre par godina sa crnim tusem,pointilizovao, ispadale su sjajno, ni sam ne znam kako sam to batalio...doduse, morale su biti bele. colour sam farbao mesanjem bele farbe za radijator sa drugim bojama nije se ispiralo,moglo se peglati ali je bila cista jebada...pocinjem ponovo uskoro sa tvojom metodom!
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
par novih majica sto uradila. Vutra majica po zelji Brata a shroomjjjj/tripijjjj majica za Glossya :) nadam se da vam se svidaju....dugo mi je trebalo da se natjeram da ih napravim :p sorry :)

 
  • Sviđa mi se
Reactions: el fuego