Hans growroom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.02.2015
15
18
3
34
Pozdrav :vutra:

Nakon nekih neuspješnih i nekoliko polu-uspješnih outdoora odlučio sam pauzirat ljeto 2016 sa outdoorom i pričekat priliku za indoor u vlastitom prostoru. Usput sam smanjio (da ne kažem prestao) pušit dragu nam biljku jer nisam htio davat novce za loše granje te sam tako uspio uštedit dovoljno da opremim box/room kakav bi htio.

Tema je nazvana growroom jer se radi o prostoriji iako je veličine većeg boxa, odnosno 125x85cm, visine 260cm.

Moja ideja je kupit iduću opremu:

Rasvjeta: 2 x Hans LED 180w

Ventilacija i filter
:
VENTILACIJSKI SET 480m3/h sadrži:
Ventilator VK125: maksimalni protok je 355m3/h
Ugljeni filter 125: maksimalni protok je 480m3/h
Aluminijska fleksibilna cijev za ventilaciju 127mm: 3 metra

ILI

VENTILACIJSKI SET 250m3/h sadrži:
Ventilator VK100: maksimalni protok 250m3/h
Filter sa aktivnim ugljenom 100: maksimalni protok 360m3/h
Aluminijska fleksibilna cijev za ventilaciju 100mm: 1 metar

Razlika u cijeni je mala pa ako je veće bolje, rađe bi uzeo veće.

+ Ventilator za miješanje zraka: Clip fan rotacijski, 15W, 190mm


Potovi: 25 L
Substrat: Biobizz all mix + perlit
Gnojivo: Biobizz starters pack
Dodatna oprema: Higrometar, termometar, timer

Od opreme već imam (koristim za drugi hobi):
PH metar - prikaz sa dvije decimale
Filter za reverznu osmozu
Bunarska voda, imam sljedeće podatke:
Ca 180 ppm
Na 40 ppm
CaCO3 560 ppm

To je neka moja ideja, za neke stvari nisam siguran šta da uzmeme pa vas molim za savjet.
Da li uzet veći ili manji ventilacijski set, mislim da je ventilator Blauberg, kakva su vaša iskustva sa tom markom?
Da li su dva Hansa od 180W dovoljna za ovaj prostor i koliko biljki stavit u prostor? Ja sam mislio stavit 4 komada

I možda najvažnije pitanje, kako najbolje iskoristit prostor odnosno visinu od 2,6m? Da li ostavit biljke duže u vegetaciji pa tako dobit više biljke ili možda podijelit box na dva dijela, dolje jedan manji za vege fazu sa cfl žaruljama a iznad njega veći sa Hansovima za cvjetanje.

Mislim da sam naveo sve, sorry ako sam nešto slučajno zaboravio. Molim vas za mišljenje/savjet.

Prikaz odozgo: odozgo.png
Bočni prikaz: bocni prikaz.png
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Odlican prostor, a gdje se nalazi(garaža, podrum, tavan, spavaca soba) ima li mogucnosti da ispuh ide van (dimnjak, prozor, rupa neka na zidu)
Uzmi taj bb 125, sa regulacijom brzine, i senzorima za temp i vlagu. (@form kako si zadovoljan s novim bb?) ili goli bb pa regulator brzine (njihov) kojeg postavis gdje ti najviše odgovara. Imas bunar, onda nisi u zgradi, mozda ti filteri ni netrebaju ako je ispuh van prostorije (moj boks nema potrebe za filterom a zivim u zgradi). U visinu ne diraj, to ti zlata vrijedi , a vegu nećeš valjda uz hansa cfl koristiti, nema smisla. ;) količina koju možeš proizvesti nadmašuje osobne potrebe od growa do growa pa čemu onda istovremena i vega i cvatnja? Ispuh ako je moguce napravi sto blize stropu.
Boks ces najvjerojatnije malko pretumbavati na pocetku dok ne nadjes naj poziciju opreme pa ne radi odmah konacnu montažu i da jako važno, daymond folija ili platno ako najdes, sretno i obrati paznju na probleme koje imamo u svojim boksevima pa predvidi eventualne patnje kod sebe. :popcorn::
 
16.02.2015
15
18
3
34
Zahvaljujem se svim na savjetima!

Prostor se nalazi u kuhinji, koristio se kao smočnica, moguće da je zamišljeno da se prenamjeni u wc pošto ima osmišljenu ventilaciju... Plavo na slici je ventilator za wc koji je spojen na cijevi za ulaz zraka a crveno je isto ventilator za wc umjesto kojeg ću stavit bb 125. Ta strana prostorije na kojoj je izlaz zraka je vanjski zid kuće, znači zrak ide direktno van. Ja bi ipak stavio filter, nebi htio da netko osjeti miris, malo sam paranoičan šta se tiče toga. Mogu za početak pokušati bez pa ako vidim da ima potrebe lako ga kupim naknadno. Na slici se vidi kako sam mislio postavit ventilaciju i panele.
Cfl sam mislio stavit u vege box ako bi ga radio a izgleda da nema potrebe za tim :) to je bila samo jedna ideja kako iskoristit visinu. Nisam ga niti namjeravao raditi sad nego čisto da znam ima li to smisla ako mi nekad bude potrebno. Što se količine tiče računao sam da bi pola ili manje ostavio za pušenje a od ostalog bi napravio ulje. Da li mi onda predlažete da biljke ostavim u dužoj vege fazi? U većini dnevnika sam vidio da vegetacija traje 30-40 dana ali je visina niža.

Da li je ok stavit onu foliju koja se koristi na autima za odbijanje sunca? Mogu besplatno nabavit u roli takvu foliju pa zato pitam.

hazeri zbog tvog i Sensi Star dnevnika sam se odlučio za Hansa, btw. jako lijepi dnevnici i ljubimice :thumb:

Za strainove se još nisam odlučio, sjeme bi uzeo od Royal Queen Seeds pošto s njima imam iskustva i zadovoljan sam, neki plan je napravit grow sa indika dominant strainovima, nešto za nesanicu a sljedeći sa sativa dominant za rekreaciju i pušenje u društvu. Ulje bi radio samo od indika dominant strainova. Kad se odlučim za starinove napisat ću ovdje ali prvo bi htio opremit box pa onda lako naručim sjeme :)
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
- 2 Hansa su ti i vise nego dovoljna za 125x85 prostor
- uz "Starter pack" od BioBizza uzmi si jos svakako Acti Vera-u. To su enzimi koji poboljsavaju metabolizam, smanjuju stres biljci
- za All Mix zemlju ti ne treba dodatan perlit jer je on vec umjesan u supstrat
- Root mozes stavljati kroz cijelu vegetaciju
- Bio Grow ne treba stavljati prva 3-4 tjedana uz All Mix zemlju
- reverzna osmoza skida PH vode na 6.5 ako se dobro sjecam, a BioBizz zemlja i gnojiva su predvidjena za vodu PH 7.0 - 7.4 pa vodi racuna o tome

Sretan grow!:thumb:
 
Poslednja izmena:

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Da nije ova druga rupa koju koristis za dovod zraka u biti odvod od zgrade koji ide na krov.Ako je,ja bi na taj spoio ispuh i ne treba ti filter.A sa ove druge rupe direktne kroz zid dovodio zrak u box. ;)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
@Sensi Star,
RO skida puno vise jer jednostavno "uklanja" sve iz vode. ja koritio RO vodu, ali sam je uvjek namjesto sa sodom bikarbonom i lemon kickom.
moze pojasnjenje za ovo da za biobizz treba namestat na 7.0 - 7.5 jer prvi put to cuo.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@trubabuba

Malo sam bio nejasan, pa da pojasnim. Kada se koriste BioBizz gnojiva onda bi PH vode trebao biti izmedju 7 i 7.4 jer kada stavi gnojivo onda PH vode pada na oko 6.3-6.6. Ako bi se koristila voda sa recimo PH 6.5 pa se u tu vodu ubacio BioBizz onda bi PH pao ispod 6.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MagicSeed
16.02.2015
15
18
3
34
@Sensi Star hvala ti na savjetima, opremu sam birao sličnu kao što ti imaš pošto su nam prostori donekle sličnih dimenzija tako da ovo što si naveo će mi biti od velike pomoći.:thumb:

Nisam znao da je biobizz namijenjen za vodu ph 7, super da si rekao, to će mi olakšat stvari.
RO vodu sam mislio miješat sa bunarskom da ju omekšam samo kada ne dodajem gnojivo u vodu i onda prema potrebi prilagodit ph. Bunarska je ph 7, RO je 6,5 danas sam mjerio.

@mr.dr.Smok u pravu si što se tiče cijvi, služe za odvod zraka na krov ali su na glavnu cijev spojeni wc-i i još jedna smočnica pa pretpostavljam da će umjesto na krov miris otić po cijeloj kući :let: što baš i nebi bilo dobro :D da ide samo jedna cijev direktno na krov bilo bi odlično.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Stavi ti filter svakako jer onaj karakteristični vonj biljke koja raste zna fino ispuniti prostor! U biti, probaj bez pa ako njušiš dodaj ga kasnije.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Po tvojoj logici onda imas u smocnici miris sranja kad se poseres u weceu. :p Nebjeze bas tako mirisi kroz te cijevi kroz ostale otvore.Pretpostavljam da wc ima ventilator.Samim time bi trebalo onda smrdit u smocnici.Al u vecini slucajeva to nije tako.Jedino ako su bas nisu ulazi preblizu jedan drugom.Ne kosta te nista probat bez filtera.Pa ako nesto osjetis stavis filter.
A za tvoje ljubimice je bolje da dobiju svjez zrak izvana nego zrak iz necijeg wecea.
A isto tako izlaz van kroz zid bez filtera je isto opasan.Jer ce susjedi isto tako osjetit ovisno o vjetru otkud puse.
Razmisli malo o svemu i odluci kako je za tvoje potrebe najbolje. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LED i Grad
16.02.2015
15
18
3
34
Po tvojoj logici onda imas u smocnici miris sranja kad se poseres u weceu. :p

Hahahaha :lol: nema mirisa sranja u smocnici, bar ja nisam osjetio do sad :D pokusat cu prvo bez filtera pa ako se bude osjetilo cu ga stavit.

Kad nabavim opremu cu isprobat obje mugucnosti sa ventilacijom pa cu vidjet koja ce bolje funkcionirat.

@Himalaya Gold
Mozes li mi rec koja je razlika izmedu BioCanna i BioBizz gnojiva, i gdje se kod nas moze nabaviti BioCanna ako mozda znas?

Hvala svima za sad, updateat cu temu kad dode oprema i kad sve sastavim, do tad pozdrav :wave:
:vutra: