Harvest- Cupanje ili Secenje?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2015
174
137
43
E ovako,citao sam prethodnih par nedelja iakustva sa raznih svetskih foruma na ovu temu.
Jedan deo (Ugl severnoamericka grupacija ljudi) kaze da je bolje biljku iscupati sa sve korenom iz zemlje,te oprati koren i tako obesiti na susenje.
Navodna prednost
- THC koji se talozi u korenu se spusta u hedove putem stabljike ( IZVOR-Northeasten Institute)

Druga metoda je secenje grana i stavljanje na susenje.
Navodno,biljka nakon toga iako mrtva dozivljava stres i gubi neku kolicinu THC-a (IZVOR- CBD CREW)
-Prednosti-Lakse skladistenje u procesu susenja.


Zanimaju me vasa misljenja u vezi ove teme.
Ja sam do sada uglavnom samo cupao biljku sa sve korenom a prosle godine sam odradio eksperiment sa Dutch Passion Mazarom,dve biljke,indenticnih uslova su posadjene ,isti tretman su imale i obrane u isto vreme.
Moram priznati da je ona iscupana bilja bila za nijansu jaca u radu i duzi rad je imala,dok se kod ulja pokazalo da iscupana biljka ima 75% TCH a isecena 71% THC.
 
02.04.2015
174
137
43
Uz duzno postovanje,sve to stoji na njihovom sajtu,nisam to izmislio.

A ovo u vezi ulja ne razumem,radnjen je po principu Simson?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Prica oko thc-a i kanabinoida je puno kompleksnija nego sto neki misle.
71 ili 75%... nema teorije da to itko primjeti.

Omjeri razlicitih kanabinoida daju odredjen prepoznatljiv rad za neki strain. Takodjer terpeni sudjeluju i u efektu trave. Znaci jedna sorta sa 15% thca i jos odredjenim omjerima cbn-a, cbg-a, cbc-a, cbe-a....i ostalih kanabinoida moze biti potentnija i duze trajati od neke vutre sa 25% thc-a. Jos nije skroz istrazeno koji kanabinoidi i kako i zasto ali je sigurno da kanabinoidi i terpeni zajedno rade u sinergiji.
Bila su testiranja gdje ljudi konzumiraju cisti sintetski thc u velikim kolicinama.... uglavnom..... nista posebno.
Mani se brojaka. Posusi kako ti pase i uzivaj :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
17.06.2015
142
137
43
ja znam za tu priču o sušenju sa cijelim korijenom preko 30 godina, isto kao i za priče kad zapališ vidiš paukove ,cvijeće po zidovima ,zmajeve, ja zapalio i povraćao, nigdje veze sa paukovima i zmajevima, to je za mene urbana legenda, svi znaju i pričaju a niko nije probao.
ima mi jedino logike da hedovi iz korjena dobivaju koliko toliko vlage pa se sporije suše ali i to zavisi o uslova.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja sam sušio i sa korijenom i bez i samo cvijetove i sa granama i splitanu i ne splitanu i bez grana i sve ti to isto. Tu nema razlike, ako je i ima to su nijanse koju mi ni nemožemo osjetiti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JajaioP
17.06.2015
142
137
43
nego šta, što manje komplikovanja najbolje, ja se divim ljudima koji bacaju veliku lovu na ta pusta brendirana gnojiva a nakraju dobiju 10 grama više nego što ja dobijem sa plantelom od par eura, zar nije logičnije kupiti za još 90 $ menki i plantelu eto količine ili 3 menke i gnojivo od 100$ ? isto tako i sa ovim thc gore dole par % nema šanse da osjetiš

E ovako,citao sam prethodnih par nedelja iakustva sa raznih svetskih foruma na ovu temu.

- THC koji se talozi u korenu se spusta u hedove putem stabljike ( IZVOR-Northeasten Institute)
.
ja godinama čitam i slušam kako korjen ne sadrži thc, proklestvo živio sam u zabludi i ne znanju, od sada koristim korijen umijesto hrena za začin :p
i taj izvor na koji se pozivaš je Northeastern Institute of Cannabis koji je privatni a to u US znači $ , znači napravit će proizvod od korjena i da bi privukli stonere objave kako odjednom ima THC a u korjenu.
nakraju će ispasti da je najvrijdniji dio biljke veliki fan listovi:zvezda::
Šala mala, korijen se koristi u medicini ali nema THC , možda u tragovima ali to zavisi od vrste biljke.

ali ima nešto drugo

Cannabinoids in the roots

There is evidence to suggest that cannabis roots contain some trace quantity of cannabinoids (particularly CBD), and that the concentration depends on the strain, as well as being affected to some extent by environmental factors. Apparently on this basis, there are now various outlets in the USA selling powdered, ‘activated’ cannabis root ostensibly for its high CBD concentrations. However, it appears that concentration of CBD in cannabis root is very low, and it is doubtful that it would have any medical efficacy at such levels.

A Canadian study published in 2012 analysed Finola hemp and found that the flowers contained CBDA (the acidic precursor to CBD) at an approximately 2.4% concentration, while the leaves, stems and roots contained 0.5%, 0.04% and 0.004% respectively. The various parts also contained the precursor to CBDA, a substance known as hexanoyl-CoA, in concentrations of 15.5%, 4.0%, 2.2% and 1.5% respectively. Studies into high-THC varieties are apparently not available, but it is likely that the roots would also exhibit much lower concentrations than the flowers and leaves.

https://sensiseeds.com/en/blog/getting-roots-cannabis/
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Groover