Hashish

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Nesto sam njuskao na internetu i nasao neku metodu za pravljenje hasisa

E ovako da krenem iz pocetka:

1. Sta je potrebno:

a) boca,tegla zapremine 1l;
b) etanol (moze se naci u apoteci medicinski alkohol) sto veci postotak etanola to bolje,
potrebno ga je 0,3l;
c) 35g trave bez grancica i sjemenja
d) posuda za isparavanje(tava moze isto posluziti)
e) filter papiri(za kafu su jako dostupni a dobro ce posluziti)


1. Pripremanje

U teglu za med ili slicno stavimo 35g osusene trave i pritisnemo je kao za presovanje tako da trava izgubi na velicini.Zatim u teglu sipamo 0,3l etilnog alkohola i teglu zatvorimo i ostavimo je u mracno mjesto, Tamo tegla treba da provede sljedece 3 sedmice;

2. Filtriranje trave i propustanje tecnosti


Tecnost koja se nalazi u tegli nakon 3 sedmice ce promijeniti boju u tamno zelenu zato sto se thc i druge supstance rastvorile u etanolu. U tegli ce se naci zelena tecnost i komadi trave. Sada treba odvojiti tecnost od preostale trave. To ce te postici uz pomoc filter papira. Tecnost ce proci a trava ce ostati u filter papiru. Dobijenu tecnost sada prelijte u neki drugi sud.

3. Odvajanje etanola od thc


Tecnost zelene boje je thc i etanol,kako sada odvojiti etanol a da ostane samo thc?
Etanol isparava na temperaturi od 78C a thc na 200C. Sada tecnost stavite u tavu ili slican sud. Elektricni sporet(pec) ima naravno 4 kola(ringle). Ona prva najmanja stvara temperaturu od 105-110C(zavisi kako koji sporet). Tava treba da vam je velicine kao najmanja ringla, ne smije da bude veca. Stavite tavu sa tecnosti na ringlu i ukljucite da se grije. Nakon 5 minuta vidjecete kako se etanol pocinje polako isparavati. Isparavanje se vrsi dok tavin pod ne bude prekriven sa suhom zaljepljenom zelenom smjesom. Sada tavu sa to smjesom ostavite da se ohladi i kasnije odstruzite hash sa ostrim nozem ili skalperom.


Da budem iskren ja nisam isprobao ovo a planiram uskoro pa kad uradim javicu vam rezultate
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Kolko me mozak služi, rekao bi da se to zove iso oil u slengu.
Jer se za ekstrakciju vecinom koristi isopropilni alkohol.
No uglavnom, to bi bila jedna vrsta marihuaninog ulja.... barem ga ja tak doživljavam ;)
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
rasta_ri je napisao(la):
a od 35g zike nastane (?) grama hasha? fala

JBG drug to ti sve zavisi od trave ako je kvalitetna i puna trihoma naravno dobices vise a ako ne jebiga manje tu nema neke stalne konstante;
a sto budes blize pratio postupak dobices vise:sun2:

i cekaj ako je potrebno i mjesec dana da se thc dovoljno rastvori u etanolu,nemoj biti nestrpljiv jer ti se nece isplatiti
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Nije tako,nije uopce samo razlika u jacini.Ne možeš dobit isti efekt ko od hašiša od trave makar pušio travu cjelu noc(moze efekt postati i mnogo jaci nego od hasisa ali ne isti).

Naravno postoje razne vrste hasisa(kao i razne trave)koje nemaju isti rad.

Hašiš te više baca u neki drugi svijet nego trava,duže drži,veca mogucnost za halove.....ma postoji mnogo razlika.I ako te totalno spusti to ti nece smetati gdje god bio.....Ako zabrijes nesto bas te briga ako si u sred grada svejedno ces vozit taj trip....
 
19.01.2006
13
0
0
bećari, imam doma jedno 5 litri isopropilnog alkohola 96%
imam vutru domačica sativa
i trebam točan postupak kako se radi hašiševo ulje
ja sam probavao cijedio to i isparavao
i ostala mi je zelena gusta ljepljiva masa ali slabo puca
molim za točan postupak ako netko zna da mi javi
lp
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Jel neko probao ovo sa plinom ?
I dal je uopste to sigurno za pusit ?
Necu da zavrsim u bolnici..:vomitwar:

A onaj tip koji prikazuje kako se pravi hash, a onda pravo na bong....jaoooooooooo
Srce mii je zatreperilo, nisam mogao gledati...zelio sam uzeti taj bong ..:balls:
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
pecko88 je napisao(la):
Jel neko probao ovo sa plinom ?
I dal je uopste to sigurno za pusit ?
Necu da zavrsim u bolnici..:vomitwar:

Ako budes strpljiv neces zavrsit u bolnici... Pustis dan-dva-tri da plin ispari i to ti je to.