hashishman skunk SCROG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Greed4Weed

Banned
Banovan
27.12.2010
30
3
0
41
ok sid. nastavljam u ovom dnevniku. videcu ovih dana da napravim neki foto-sesion sa biljkama :)) pa stavljam malo slika. imam jos jedno pitanje. mozda sam dosadan, ali se nadam da imate strpljenja za pocetnika. zanima me koju tehniku je najbolje koristiti da razgranam biljku da bude vise zbun nego stub?
lst? super crop? topping? ili sve po malo?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ovako,
preporučam lst, tu ćeš najmanje stresa zadavat biljkama... to ti preporučam kao početniku

crop i supercrop možda malo kasnije, makar uzmi jednu test biljku pa se vježbaj na njoj, ja sam si uvijek ostavio par muških u teglama ili na nekom izoliranom sajtu pa sam radio eksperimente na njima... samo napred i polako, sve bi trebalo bit ok :thumb:
 

Greed4Weed

Banned
Banovan
27.12.2010
30
3
0
41
I ja se nadam sid. Danas cu da dodam jos ventilatora da ubrzam izmenu vazduha u boxu. Veliki je prostor, pa mislim da treba bolja cirkulacija.
 

Greed4Weed

Banned
Banovan
27.12.2010
30
3
0
41
ovako, biljkama raste 3 par reckavih listova, na spojevima su se pojavili mali listici, biljke su stare 12 dana. zanima me da li mogu sada da ih presadim? i da li je rano da im dam dozu hesi super vit, kompleks vitamina i maino kiselina je u pitanju.
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Oooooo jesi upeo:rofl:,polako stari čemu žurba...
Neće brže i bolje narast ako ih goniš,više im odgovara da ih ostaviš na miru,polako sa gnojivom u biti kad već toliko žuriš sa presađivanjem netrebaš gnojit uopće jer u zemlji ima dovoljno....a kad presadiš opet ne gnojiš tri tjedna sigurno.Moraš biti oprezan s tim jer ih možeš lako shebat.
Evo ti ova tablica za gnoj


Mislim da ih trebaš još malo ostavit ali to u biti nemože niko sa sigurnošću reći jer nisi stavio nikakve slike.....
polako i sigurno do kraja,sretno

Live long and prosper:icon_lol:
 

Greed4Weed

Banned
Banovan
27.12.2010
30
3
0
41
hvala data. danas sam ih presadio. supstrat je florabella ph 5,5 do 6,0. npk 15 10 10. posude su po 25l ali su sadjene po 2 biljke, s tim da sam posude delio po pola plasticnom pregradom da se ne mesaju korenovi. u supstrat sam dodao perlit, kokosov treset i hydroton glinene kuglice. nadam se da sam sve dobro odradio, videcu za par dana kako su podnele pa se javljam. primecujem da bi trebalo vise svetla, sto pre cu dodati jos 1 lampu, trenutno imam 2 po 150w hps
 

Greed4Weed

Banned
Banovan
27.12.2010
30
3
0
41
sad je 25c ali kad upalim jaci vent za unutrasnje mesanje vazduha pada na 18c,a nemam tajmer za njega da bih ga periodicno palio, zato koristim samo 2 pc venta ali mi deluju preslabo, jedva da primecujem da se biljke pomeraju. zanima me koliko jako strujanje vazduha treba da bude da bi biljke imale normalno snabdevanje svezim vazduhom? i kada da pocnem da radim LST? molio bih iskusne growere da mi odgovore
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Dobro je to,ne moraju bit na olujnom vjetru 24/7 :icon_lol:
Bitno da ti osiguraš cirkulaciju zraka-izbacivanje ustajalog van i ubacivanje svježeg.Ni to ne mora biti nešto pre jako,ali nemoj bez ventilacije nikako.Povremeno gašenje ok,ali u kratkim intervalima.
:thumb:
Eto,moje mišljenje,al pričekaj odgovor nekog iskusnog growera :icon_razz:
 

Greed4Weed

Banned
Banovan
27.12.2010
30
3
0
41
ovaj vent je bas prejak, moram nekako da ga modifikujem da bude slabiji. danas sam nabavio mylar foliju, i ovih dana stize jos 1 hps 150w, nadam se da ce biljkama prijati.
 

Greed4Weed

Banned
Banovan
27.12.2010
30
3
0
41
nadam se da ce ovaj mylar da bude efikasan, i da ce dodati jos lumena mojim biljcicama. vidim da im presadjivanje bas prija, dobile su tamniju boju.
 

Greed4Weed

Banned
Banovan
27.12.2010
30
3
0
41
nadam se u skorije vreme, ja nemam digitalac trenutno, mora da uzmem od sestre. hvala na podrsci jano, nadam se da cu dati zanimljivih podataka, imam teoretski dosta znanja, tj citao sam godinama, ali sad prvi put praksa