Hawaiian Snow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Nasao sam vrlo zanimljivu vrstu.
HAWAIIAN SNOW :
23.7% thc
1.1% cbd
0.8% cbn
Outdoor ili greenhouse grow je iznad svake mere,1200 grama po biljci.Indoor oko 800 grama po metru kvadratnom.
Zanimljiva vrsta,zar ne?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
nije za nas....bar za mene :wink:
mislim nije za balkan....

postuj ljudima kada sazreva..mislim da je kao i vecina Arjanoivh sorti oko oktobra-novembra
zar ne?

(al sve nesto razmisljam da nisu oni merili rod posle berbe a ne osusene hedove :roll: )
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Sazreva pocetkom novembra.
Mislim da je ovo vrsta koja zasluzuje da se sadi jer je ubedljivo najkvalitetnija.
Kolicina uroda je veoma velika.Cak i da su preterali malo sa dobijenom kolicinom na kraju sezone,do sad nisam video ni jednu biljku koja ni priblizno ne daje ovoliku kolicinu.
Cbd je 1.1% sto znaci da ima vrlo jako opustajuce dejstvo koje se izuzetno ceni,dok je kod drugih biljaka ovaj procenat vrlo mali.
Ne bi bila pobednik kupa i najbolja vrsta u Holandiji da nije tako dobra.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
HTTC 2003 prvo mesto
HIGHLIFE 2006 trece mesto
pa dobro ne kazem da je lose..daleko od toga
samo meni nekako ne ide da ih drzim do kraja oktobra-novembra...nema bas mnogo lepog vremena ovde kod mene

ja sam recimo pre za The Doctor ili Great White Shark
http://www.growshopalien.com/onlineshop/
SeedBank/Greenhouse feminized seed
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Pa dobro..u vecini krajeva Srbije nije bas najbolje vreme u oktobru i pocetkom novembra,ali ako vreme posluzi onda se isplati.Od kad sam saznao za ovu biljku,ni jedna druga me ne zanima,mislim da je stvarno extra u svakom pogledu.Narocito jer volim sativu sa mnogo(previse) thc-a,a tu je i veliki procenat cbd-a koji opusta.
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Bez obzira što meni toliki urod zvuèi malo sumnjivo (pogotovu što u ovoj sorti ne postoji neka uzrazito jaka indika linija koja bi garantovala takav prinos), uzmimo da i dobiješ toliko. Pitanje je kakvog kvaliteta bi bili cvetovi. Da li bi dobio zaista onih 23% THC?
Genetika govori da je ova sorta nastala od neke havajske i neke landrace sorte iz Laosa. S havajske strane, tu se ne može govoriti o nekoj èistoj sativi jer toga na Havajima zadnjih dvadesetak godina ima malo (havajske sative vode poreklo od indokineskih i južnoindijskih ali je odavno veæ ubaèen Afghani i sada je tamo dosta toga izmešano). To malo pomaže da postoji ranije sazrevanje. Ali ova iz Laosa... to sazreva tek u decembru.
Nego da pustimo genetiku, to može da bude varljiva stvar i da im poverujemo da æe biti zrela do kraja oktobra/poè. novembra (što se slaže sa onim da joj u indoor-u treba 11 sedmica za cvetanje, ako uzmemo da u outdoor-u treba 2-3 nedelje manje sa startom cvetanja za "polukrvnu sativu" oko poèetka septembra na ovim prostorima). Onda, glavno sazrevanje treba oèekivati tokom oktobra. Sad, da uzmemo i da najveæi deo tog meseca bude dobro sunèan, opet imamo duplo manji intenzitet sunèeve svetlosti u tom periodu nego na geografskim širinama sa kojih potièu roditelji sorte.
O.K. malo sad filozofiram po mnogo, ali, k'o što ti neznalica reèe, izaberi nešto manje zahtevno u pogledu sazrevanja, nešto što možeš lepo da skineš do poèetka oktobra i imaæeš zaista jaku vu.
Mada, uvek postoji šansa da budeš prvi koji je odradio takvu sortu sa uspehom kod nas. Ako si voljan na rizik, svi æemo biti bogatiji za (tvoje) iskustvo.
 

Dim

18.06.2006
45
0
0
ljudi za njima me neka vrsta trave koju sam pusio ima limunasto kiseli okus i opusta me i smijem se koja bi to vrsta mogla
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
neka vrsta koja ima bar 15% THC i ne vise od 1% CBD

e sad koja je nemam pojma...ima ih milion koje imaju vocni ukus
ali trebao bi da je trazis u Sativama...bar mi se cini tako

bar sam ti suzio traganje na samo 10 000 sorti :D
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Dim jel trazis Citrus? 8)
Tripco :lol: :lol: pa ti covece osporavas i ne verujes svojim ocima?Veruj mi postoji ova biljka i extra je :lol: ,ma koliko to neverovatno zvucalo. :shock:
 

Dim

18.06.2006
45
0
0
ljudi ako je to sativa poze li mi neko rec za neku stranicu gdje su rasporedjene biljke po sortama npr.c.sativa-durban poison itd.ovu travu namjeravam posadit stavit cu sjemenke na klijanje trava me dobro pucala imao sam slusne halucinacije to mi je bilo najsmjesnije.

sto se tice ovih tvari THC I CBD Moze li mi neko malo objasnit u cemu je razlika tih tvari i njihovi efekti
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Dacu ti link na PVMSG ...

A sto se tice objasnjenja o razlici THC i CBD imas na forumu ili jos bolje idi na Vutra Home i naci ces....

Nemoj da se ljutis ali Molim te nemoj iz lenjosti postavljati ovakva pitanje.....trazi trazi trazi

SVI ODGOVORI OVAKVE VRSTE POSTOJE NA FORUMU
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Ma Brend, taman posla da osporavam postojanje ove sorte. Nego, zapazi sledeæe:

Onda, glavno sazrevanje treba oèekivati tokom oktobra. Sad, da uzmemo i da najveæi deo tog meseca bude dobro sunèan, opet imamo duplo manji intenzitet sunèeve svetlosti u tom periodu nego na geografskim širinama sa kojih potièu roditelji sorte.

Nije problem da li ona može da preživi do novembra, jer ionako nema nekog mraza u Srbiji tokom oktobra (u najveæem delu, uglavnom), veæ to što ona ne može da izvuèe maksimum jaèine bez dovoljno sunca.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Da,u potpunosti se slazem sa iznesenim cinjenicama...

Mislim da je za Srbiju biljka koja zavrsava svoj zivotni vek krajem Septembra-pocetkom Oktobra

birajte genetiku od 50%-50% Indika-Sativa ili 35%-65% Indica-Sativa

ova druga kombinacija ce cvetati do recimo 5-tog ili 10-tog Oktobra
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Tripco:
Onda, glavno sazrevanje treba oèekivati tokom oktobra. Sad, da uzmemo i da najveæi deo tog meseca bude dobro sunèan, opet imamo duplo manji intenzitet sunèeve svetlosti u tom periodu nego na geografskim širinama sa kojih potièu roditelji sorte.


Nisam siguran u ovo sto tvrdis,jer ako biljka ima dovoljan intezitet sunceve svetlosti onda ne bi ni pocela da cveta vec bi bila u fazi vegetacije.Upravo zato i cveta jer se intezitet sunca smanjuje i tada se aktivira hormon cvetanja.Ali je moguce da bi bila bolja ako bi rasla na geografskoj sirini koja je idealna za nju.

Tripco:
Nije problem da li ona može da preživi do novembra, jer ionako nema nekog mraza u Srbiji tokom oktobra (u najveæem delu, uglavnom), veæ to što ona ne može da izvuèe maksimum jaèine bez dovoljno sunca.


Moje biljke sam uvek ostavljao na cvetanju do 20-25-og Avgusta,a to je vec skoro pocetak Novembra tako da mogu da ti garantujem da ce preziveti.Nije fazon u tome da biljka ima jaku suncevu svetlost i da su dani sto duzi,vec da nema stresove tj. da su dani topli,da ne padaju ledene kise,da spoljna temperatura ne varira iz dana u dan vise od 10C, a da temperatura u nocnom periodu ne pada ispod 10C.Ali ovo vise ne zavisi od nas nego od prirode.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Mislim da se ne razumete najbolje.
Ne radi se otrajanju dana,nego o intenzitetu svetlosti.Zar ne?
A pogledaj koliko ce biti oblacnih dana u Oktobru na primer.I jos jedna stvar,skracenje dana i produzetak noci je samo "okidac" za cvetanje.
To ne znaci da bi biljka super cvetala kada bi noc trajala 20 sati.Da je tako onda bi u indoor varijanti svi stedeli struju i palili svetlo na sat-dva.
Zar ne?
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Sa zimom sunce je sve dalje i dalje zato je naravno i sve slabije..nemozes usporedivat koja je razlika sad i u 7.mjesecu nebo zemlja...
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Brend, mislim da si u prethodna dva posta dobio odgovore na pitanja. Ali, postoji tu još jedna stvar a vezana je za uticaj UVB zraèenja na produkciju kanabinoida.
Naime, dokazano je da UVB zraèenje (a to je ono ultravioletno zraèenje koje izaziva opekotine na koži) pojaèava produkciju prvenstveno THC-a a zatim i ostalih kanabinoida. U èitavom spektru sunèeve svetlosti ono uèestvuje malim delom ali i to je dovoljno (zapravo, da ga ima više, bilo bi štetno). Sad, na ovim prostorima je kolièina UVB jednaka, ako ne i nešto veæa nego u tropima, samo krajem 6. i poèetkom 7. meseca.
Osim toga blaža halucinogena svojstva koja se vezuju prvenstveno za sative (ali isto može biti svojstveno i indikama gajenim malo južnije nego inaèe) su u direktnoj vezi sa ovim spektrom svetlosti.
Da ne preprièavam, pogledajte ovo

http://marijuana-optics.greatnow.com/

To je štivo koje citiraju mnogi svetski groweri i breederi.
Samo, upozorenje za one indoor growere koji bi da dodaju takav spektar svojim biljkama:
Ne igrajte se sa svetiljkama koje produkuju ovakvu svetlost. Sem što lako možete da spržite biljke, za par minuta vaša koža može biti crvena kao za celi dan na letnjem suncu. O opasnosti od dobijanja raka kože da i ne govorimo.