Heekami - Prvi pokusaj Grow domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.09.2011
33
2
8
47
Daklem pun elana i pozitive od svega sto sam ovde procitao pokusacu da nesto i sam growujem :)

skupilo se 15ak zrna do sada od raznoraznih strana koje sam konzumirao, pa cu probati da nesto od toga napravim,

Danas otisao i uzeo zemlju 20l, Dve saksije precnika 24cm (nepoznati broj litara) :)

semenke stavio u cetri malecke saksijice za klijanje koje sam napunio zemljom, prekrio papirnim ubrusom, i na kraju alu folijom i stavio na toplo mesto sve to :)

Evo i par slika:







Da sam growbox je jos uvek u fazi zamisli i kombinovanja sta kako zasto i slicno,

posto sam po gajbi pregledao sve nisam nasao nista od cega bi napravio nesto onako,

pa se sad dvoumim uzeti nesto gotovo ili smisljati nesto sto bi moglo da posluzi svrsi.

Posto zivim solo nemam potrebe za nekim prevelikim skrivanjem sem od nezeljenih ociju posetilaca i gostiju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DEDE

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....prvo si trebao sklepat box i testirat ga pa onda stavit sjemenje na klijanje al dobro.....da vidimo sta ce iz tog ispast.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DEDE

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a i kog ce ti box, ako si sam u gajbi i nemas mnogo nenajavljenih posetilaca, odradi sve u kupatilu (il' preuredi kutak sobe), uz malo modifikacije moglo bi da bude extra :)
 
16.09.2011
33
2
8
47
Gajba je dovoljno velika, deo radne sobe rasciscavam ne bi li tu napravio mesto za grow ove 2 saksije, u svakom slucaju cu nesto napraviti sto ce im omoguciti malo bolje uslove,
nasao sam gde uzeti lampe najpovoljnije tako da ovih dana uzimam HPS+MH od 400w

E sad deo semenki sam stavio u one saksijice a deo sam stavio na tacnu u papirni ubrus i ovo se desava, jel se ja tripujem ili su one pocele da budjaju?







ovo belo paucinasto mi sumnjivo deluje...
 
16.09.2011
33
2
8
47
e sad imam 3 grupe semenja:

- deo je ostao izmedju 2 tacne sa ubrusom
- deo sam oprao i stavio u kesicu sa zip-lock i na monitor
- deo je u saksijicama ;)

videcemo koje ce prvo da daju znake zivota :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Nemoj prati,nemoj ih mrdati....svaki dan malo samo pusti zraka,na toplom i isklijet će.Za dva dana bi trebao imati prve klice...pa nadalje.
Ove iz zemlje će ti malo kasnije izaći, ali će izaći,hehe

Ovaj sami start naka ti se odvija na prozoru ali kreni ti ozbiljnije razmišljati o boxu.Imaš gotove,a možeš i inprovizirat.A ima i primjera na forumu koliko ti srcu drago :)
Sretno:)
 
16.09.2011
33
2
8
47
Sledeca ideja mi je sinula gledajuci sve i svasta sta bi moglo da posluzi kao box a da nije bas klasican kupovni box:

Nasao sam metalne police one sa 4 pregrade sledecih dimenzija V150xS75xD30 za nekih 11e po komadu spojim dve, i dobijem 150x75x60, uklonim police izmedju i ostavim samo skroz gornju i skroz donju na najnize.
zatvaranje sam mislio sa recimo ili lesonit ili mozda tvrdi stiropor (tipujem ipak na lesonit)
oblaganje folijom obavezno samo sto jos trazim gde sem u hidrop ima mylar folije u bg-u.

Ventiliranje nece biti problem posto ima zilion i dva pc venta po kuci + imam par industrijskih 12cm/220V ventova...

To su neke ideje i zamisli za sada pa krecemo polako u izradu svega toga :)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
sviđa mi se kako se ovo razvija malo po malo.. svaka čast, dobar si, ovo bi mogao biti super dnevnik ako izguraš sve do kraja, :icon_lol:

a za box, lesonit :thumb:
 
16.09.2011
33
2
8
47
Skapirao sam da su saksije 24sirine i 24 visine sto mu dodje nekih 10ak litara ako ja dobro racunam :) (otprilike koriscena formula za zapreminu valjka)

sto se folije tice, da bi smanjio troskove za pocetak cu koristiti foliju za poklone onu sjajnu stranu, mylar u srbiji nisam nigde nasao sem na onom jednom mestu a ne mogu trenutno na sve strane da izdvojim potrebne kolicine novca.

Racunica ovog growboxa i svega sto treba za sada je sledeca:

Saksije, zemlja - 10 eur
HPS + MH 400w (ceo komplet bez reflektora) - 85 eur
Reflektor + nosac - Cena nepoznata (smisliti nesto)
Police 2kom - 22 eur (Uradi-Sam - akcija jos 10 dana)
Ventilatori - 0 eur (motaju se po kuci)
Lesonit - Cena nepoznata (Proveriti neku od firmi za plocasti materijal)
Folija - Cena nepoznata (Mylar oko 25-30 eur za ovaj box)
Tajmer 2komada (1 za svetlo 1 za ventilatore) - oko 5 eur po kom
Merac Temp i Vlage - Cena nepoznata

Za prvi put i prvi grow koristim semenke koje su se skupile do sada a nisu bacene. Ukoliko ovo krene kako treba, za sledeci put se narucuje nesto ozbiljnije :) A ako mi se svidi ono sto bude izraslo mozda samo nastavim ciklus :)


E da jedna stvar mi nije bas jasna - jeste da sam prekratko ovde da bih sudio ali cudno mi da nema neke prijateljske razmene semenja, doduse kad malo bolje razmislim drma me pocetni entuzijazam :)


P.S.
Hvala svima na komentarima i lepim zeljama, ocekujem da nastavite kako bi uvek bio na pravom putu do dobrih rezultata :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Heekami je napisao(la):
E da jedna stvar mi nije bas jasna - jeste da sam prekratko ovde da bih sudio ali cudno mi da nema neke prijateljske razmene semenja, doduse kad malo bolje razmislim drma me pocetni entuzijazam :)

14. Bez ponude/potražnje ilegalnih proizvoda

Marihuana u ex-YU zemljama još uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt održali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tražiti prodaju ili razmenu bilo čega što je ilegalno u bar jednoj od država bivše Jugoslavije, počevši od semenki Marihuane pa do Marihuane već spremne za konzumiranje.
Skrećemo vam pažnju da je strogo zabranjeno obraćati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko kontakt forme na sajtu za zahtevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmena) bilo kakvih ilegalnih sredstava (uključujući i Marihuanu) i ukoliko tako nešto uradite možete i najverovatnije ćete biti trajno banovani.
Također diskusije o razmjenama ili pošiljkama nisu dozvoljene da se vide na vutra chatu ili forumu (bila to vutra, sjeme ili najobičnija lampa ili reflektor, pa čak i termometar), smatra se potražnjom ili ponudom. Dok same diskusije i razgovor o opremi i growanju neće biti tolerirane kao loše djelo.

Za kupovinu kako legalnih tako i ilegalnih sredstava se možete obratiti našim sponzorima (pogledajte reklame na sajtu i forumu) i to jedino na sopstvenu odgovornost.


Izvadak iz https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html

To bi trebao biti odgovor na tvoje pitanje... =)
 
16.09.2011
33
2
8
47
Jeste, hvala na podsecanju, procitao sam i skapirao da je zabranjeno prodavati ili potrazivati kupovinu ali ne i friendly razmena, ok razumeo i zapamtio :)
 
16.09.2011
33
2
8
47
Kupovina i nabavka sve opreme ceka da makar jedna semenka nikne,

od 20ak semenki jos uvek nijedna se nije otvorila i pustila koren,

ne znam samo da li je moguce da sam toliki baksuz, ili sam ih previse cackao (otvaram ih 1 dnevno da proverim sta se desava),

strpljenje je vrlina ali ga je tesko imati ponekad ;)

p.s.
verovatno sam ih upropastio, moracu da nadjem jos domacih semenki ne bi li se prvo naucio kako da proklijam semenku :)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ma kakvo klijanje, posadi to u zemlju odmah i gotovo... u male teglice, kasnije samo presadiš u velike i mirna bosna...
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
SiD je napisao(la):
ma kakvo klijanje, posadi to u zemlju odmah i gotovo... u male teglice, kasnije samo presadiš u velike i mirna bosna...

Pozz

Sretno u razvijanju lepog hobija.

Poslusaj coveka zna sta prica.

Metodu koju ja koristim ( mozda pomogne nije najbolja al me nije izneverila )
casu od jogurta napunis zemljom semenku ( ja je drzim 10 sati u vodi ) gurnes jedno 2 - 5 mm u zemlju prekrijem parcetom krpe dobro navlazim i casu prekrijem foliom. Svaki dan jednom pogledam stanje, i kada primetim da krece nesto iz zemlje skidam foliju i krpu. A imas jos na forumu par drugih metoda pa ti odluci koja je za tebe.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
moj prijedlog:
uzmi posudu i napuni je sa zemljom

, ubaci 2 sjemenke i nabaci tanki sloj zemlje.dodaj vode i



izbaci vani na sunce i uzivaj. min. jedna ce proklijati i narast ce najmanje 3 cm u prvih 10 dana. ako ne volis presadjivati uzmi vecu posudu i miran si:ridinghorse:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ma bit če od toga na kraju nešto!
Samo strpljenja treba puno.A mailar zaboravi!Ne treba ništa ako stavljaš lesonit.Lesonit uzmi onaj koji je sa jedne strane bjel i to je to.
Dovoljno je i ne peri brigu.Poslje ako ti se svidi hobi teraj do savršenstva.Moj box je rađen crno-bjelom folijom i sve 5.Bitno je da se bjeli i to če dobro da odbija svjetlost.A i izabrao si pravu lampu za mjere budučeg boksa.Samo teraj tako!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ma bit če od toga na kraju nešto!
Samo strpljenja treba puno.A mailar zaboravi!Ne treba ništa ako stavljaš lesonit.Lesonit uzmi onaj koji je sa jedne strane bjel i to je to.
Dovoljno je i ne peri brigu.Poslje ako ti se svidi hobi teraj do savršenstva.Moj box je rađen crno-bjelom folijom i sve 5.Bitno je da se bjeli i to če dobro da odbija svjetlost.A i izabrao si pravu lampu za mjere budučeg boksa.Samo teraj tako!
 
16.09.2011
33
2
8
47
Jos uvek nista od ovih semenki,
sto bi meni reklo da sam ja tu nesto zahebao, moracu da nadjem jos potencijalnih kandidata za klijanje....

prvi put je uvek najteze i najbolnije :) ali polako ucimo se ;)

p.s.
doduse jos uvek cekam da li ce iz saksijica nesto izrasti mada mi ni tu nesto ne deluje da ce se desiti....