Hello weed brothers :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.09.2013
10
31
13
Pozdrav svima. Eto i mene. :vb_wave:
Nick mi je -WhiteWidoW- (zašto sam odabrao taj nick ne treba dodatno objašnjavati :icon_wink: )
Za ovaj forum znam već dosta vremena ali tek sad sam se odlučio registrirati. Inače sam iz Hrvatske. Imam 27 godina,ne pijem,ne psujem...ali zato volim zapaliti dobru vutru :joint2: .
U svojm mlađim danima sam se malo bavio i uzgojem (ništa profesionalno,samo znatiželja),na kraju je čak i dobro sve to ispalo i bilo je fino i za zapalit.
Onda su me cinkali pa sam platio lijepu kaznicu od 5000kn. Jbga,bio sam mlad i blesav.
Prošlo je par godina od toga,ja sam se smirio,ne pušim više po parkovima i ne hvalim se s time da pušim vutru. Sada je sve to više kulturnije i anonimnije. (kad tad dođe iz guzice u glavu)
Uglavnom,ove godine sam zasadio par sjemenka (3 komada amnezia haze) čisto onako ako bude bude. I eto,biljčica raste već nekih 3-4 mjeseca,bila je na mjestu sam malo sunca pa se malo sporije razvijala,ali fino izgleda. Taman je počela da radi vrhove. Sada sam ju premjestio unutra u improvizirani growbox. Namjestio sam joj svjetlo na 11 i pol sati dnevno i to ću postupno smanjivati. Mislim da bi trebala biti spremna za berbu krajem 10-tog mjeseca.
Evo i jedna sličica...
Svaki savjet je dobrodošao. Peace.
 

Prilozi

  • IMG_20130927_192748.jpg
    IMG_20130927_192748.jpg
    198,3 KB · Pregleda: 5

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
pozdrav i tebi..

moram te malo razocarati..ako je ovo na fotografiji biljka sada...nema govoro o tome da ce zavrsiti krajem 10mj. fotka je malo slabija..ali se ipak vidi da je biljka tek pocela sa cvjetanjem...a ta sorta cvjeta minimalno 10 tj. cak i 12 tjedana.-ovisno o kojem je proizvodjacu-breederu rijech + treba imati na umu da oni malo friziraju vrijeme cvatnje tj.napishu koliko je potrebno u najidealnijim uvjetima..tako da se redovnom oze dodati cca 1 tjedan na ono sto oni napisu

2.stvar...koju rasvjetu imas u tom improviziranom oxu? za cvjetanje ti je potrebna svjetlost sa puno crvenog spektra -koju mozes prepoznati i po tome sto ima onaj narandjasti tj. zuti odsjaj.a ovo na fotografiji izgleda prilichno bijela svjetlost-tako inace izgledaju sijalice sa vise plavog spektra-koje se inace koriste za vegetaciju.

3. aluminijska folija nije najsretnije rjeshenje za oblaganje boxa-lako dodje do tkz. hot spotova...pa si malo i o tome pogledat.. umjesto aluminijske folije mozesh prostor ofarbati sa cisto bijelom bojom...

pokusaj malo zumirat biljku-da bolje vidimo detalje...pa ce ti ekipa moci bolje pomoci...isto tako..napisi sto si sve koristio u boxu-koje sijalice,kakva ventilacija itd...

sretno
 
30.09.2013
10
31
13
To su tri biljke. Znam,trebao sam staviti svaku posebno u svoj lonac ali eto,šta je tu je. Ma nema beda i ako joj bude trebalo više do berbe,samo me muči jer nemam adekvatnu opremu pa da nebi otišla u p.m.
Negdje oko nove godine bi trebao kupit pravi growbox pa ćemo onda malo profesionalnije radit na tome. Budem uslikao još koju sliku pa stavim.
Hvala na dobrodošlici. :respect:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
3 biljke ??
sorry...nisam otvarala fotografiju pa nisam skuzila...ali se ipak vidi da je jos daaaleko od kraja..

sada nema govora o rasadjivanju tj. odvajanju tih biljaka...ali,za ubuduce,nemoj to raditi-stavljati vise biljaka u jednu posudu..
reci koja je to sijalica koju koristis ? sto tocno pise na njoj?
nisu idealni uvjeti..ali..ipak bi mogao nesto napraviti i izvuci sa tom biljkom tj. biljkama..ali..potrebna je adekvatna rasvjeta i ventilator-to bi bio nekakav minimum..

edit : izbjegavaj koristenje izraza profesionalno-kada o uzgoju govoris...jer..vjerojatno ni ne mislis uzgajati i prodavati-sto bi bilo profesionalno ali i ZABRANJENO pravilnikom foruma...
 
30.09.2013
10
31
13
Sorry,pod izraz ''profesionalnije'' sam mislio na to da ću onda koristiti svu potrebnu opremu. Prodaja ne dolazi ni pod razno,samo za vlastita pluća. :)
Ne očekujem neki veliki plod od toga,ipak nisam previše pažnje posvetio tome. Ali kad je već tako lijepa žao mi ju je bacit pa bi bilo super kada bi ipak bila za iskoristit.

Sijalice mi je posudio frend koji ih je koristio prije nego je kupio box. Neke štedne žarulje OSRAM DULUX SUPERSTAR 23W (tri komada),ventilacije za sada nema,ali nije ni box baš nešto zatvoren pa recimo da ima zraka. Ako baš treba imam obični kućni ventilator pa mogu to stavit da malo raspršuje zrak.
..evo ga jedan mali 'dlakavac'..(forum dosta smanji kvalitetu slika pa sam stavio tako)
http://tinypic.com/r/2ivcfva/5
 
30.09.2013
10
31
13
Gagiba je napisao(la):
:signs046:

Ventilacija obavezna još koliko odmah!!

A ne vidim razlog što bi mu smanjivao svetlo?? Teraj to na 12-12 do kraja...
:vb_wave: Rekao mi frend da im trebam postepeno smanjivat vrijeme svijetla kao da ''napravim'' jesen,pa da biljka skuži da joj je vrijeme za cvjetanje. ???
m a n d o r je napisao(la):
za koliko toliko dobar cvijet ispod CFL lampi potrebna ti je 2700k boja više o CFL svijetlima za cvijetanje

https://www.vutra.org/topic/992-neonske-i-fluoroscentne-cfl-sijalice-tehnicke-karakteristike/
Na ovima koje ja imam piše 2500k. (tri takve lampe imam u boxu) Nedovoljno???
 
30.09.2013
10
31
13
s0va je napisao(la):
Jesi razmisljao mozda da uradis LST? To bi ti povecalo iskoristljivost svetla kog imsa malo sa 70w CFL.

https://www.vutra.org/topic/6664-treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid/
To sam joj radio na početku,ali onda sam odustao i pustio je da se ponovno izravna. Tvoja preporuka je da je LTS??

I imam pitanje u vezi lišća. Jučer sam joj poskidao dosta tog lišća jer je izgledala kao đungla. Jel to pametno ili da inače pustim lišće da raste??
Išao sam to skidati sa nekom logikom,ako skinem lišće više će ići u vrhove...a možda i ne drži vodu ta logika.. ??
I sad imam dosta tog lišća,fino miriše...šta da radim s time?? čaj??
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
ne znam kako bi izveo lst-ima guzvu u 16tercu - 3 biljke u 1 kanti + vec su formirane i pocele cvjetati...mislim da bi bilo bbolje da uzme jos takvih sijalica..i eventualno i da stavi koju malo sa strane biljke tj. biljaka oko vrha a ne samo iznad..
ventilator obavezno -taj kucni barem da mjesa zrak u tom boxu..
koje su dimenzije boxa?? jos nam to samo reci-sirina x dubina x visina

a sto se postepenog smanjivanja broja sati pod svjetlom tice...evo pojednostavljeno.
kanabis pocinje cvjetati kada ima barem 12 sati mraka...a u indoru ekipa pocinje uzgoj sa 24,22 20 sati svjetla..-to zovemo vegetacija-i tada biljka jos ne cvjeta..kada biljka u vegetaciji dosegne dimenzije koje nama odgovaraju..tada spustis broj sati pod svjetlom na 12 to jest 12 sati svjetlai 12 sati mraka...to mozes raditi postepeno-svaki dan biljci dati npr. pola sata manje svjetla..ili..odjednom tj.naglo prebaciti biljku sa npr. 20 sati svjetla na 12 sati.-tvoj je frend mislio vjerojatno na to postepeno smanjivanje svjetla.
nema potrebe ni razloga da joj spustas kolicinu svjetla na manje od 12h ..ili tih 11 i pol koliko sada ima...za stabilnu cvatnju je potrebno tih 12h mraka...ali isto tako je potrebno i tih 11-12 sati svjetla za rast i razvoj-sazrijevanje tih cvjetova.

u svakom slucaju..biljci je potrebno 12 sati mraka za cvjetanje tj. da bi ona pokrenula taj proces...i tu je kljucno i IZUZETNO BITNO da biljka ima p o t p u n i i m r k l i mrak ..
kada biljka krene sa cvjetanjem moras jaaako paziti da ima stalne i ujednachene uvjete..a jedan od osnovnih uvjeta je 12 satni mrak..
cvjetanje se moze zaustaviti ukoliko svjetlo dolazi do biljke u periodu kada bi trebala imati mrak..biljka se moze vratiti u vegetaciju ,ili moze izazvati pojavu muskih cvjetova..a ti nista od toga ne zelis..
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
lisce ne skidaj !!!
lisce je organ biljke koji sluzi za pretvorbu hrane tj. energije...u njemu se odvija fotosinteza a to je ono sto biljku drzi na zivotu..ti iovako imas manjak svjetla...a akojoj jos poskidas te listove..ona ce imati manje tih organa sa kojima ce "hvatati" svjetlo i pretvarati ga u energiju za rast i razvoj cvjetova..
tako da - nikako ne skidaj zdravo lisce !!!!

na forumu postoji podforum "mentorski kutak" ..tamo mozes potraziti mentora koji bi te bio voljan voditi u uzgoju...
ali..prvenstveno bi trebao malo procitati po forumu.-ima tema koje su savrsene za pocetnike tj. kao nekakav uvod u osnove indoor uzgoja..

sretno kompa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -WhiteWidoW-
30.09.2013
10
31
13
Ekipa hvala vam na savjetima. Valjda će biti barem koja za zapalit od tog grma. :watchplant:
Box je otprilike 1m X 1m x 1,50m. Danas ću uvalit nutra ventilator,i namjestiti svijetlo na 12h. :thankyou:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
jos samo nesto..te sijalice koje ti koristis ne griju jako.tako da ih mozes namjestiti dosta blizu biljke...pokusaj ih cim vise pribliziti ,a opet ne toliko da toplina osteti biljku...
za ovaj grmic koji ti imas....mislim da bi trebao bar cca 8-10komada takvih sijalica kakve ti sada imas koristiti...
npr. pola da ih stavis iznad biljke + 4 da stavis oko biljke tako da osvjetljavaju i one nize cvjetove-vrhove -usmjeris ih prema biljci naravno..
 
30.09.2013
10
31
13
Budem nešto iskemijao. Tnx.

Oftopic. Vidim da me netko pokušao kontaktirati putem chata ali ja još nemam pristup chatu jer nemam 50 postova tako da kontaktirajte me preko pp. (valjda tako to funkcionira)

:icon_smile: