Help!!!! Apsolutni pocetnik!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
24.11.2010
0
0
0
37
Prije svega molim vas nemojte mi se smijati...ovo mi je prvi put da sadim vutru tako da imajte malo razumijevanja :D
Naime...Imam saksiju od 10l zapremine i u njoj mi je niklo 10 biljcica...sada su sve velicine od 2-4cm...
u pitanju je neka "domacica"...zemlja je neka iz cvjecare pomijesana sa stiroporom (85%zemlja 15%stiropor)...svjetlost je trenutno neonka 60w...rezim je 18/6...biljku drzim u sobi na sobnoj temperaturi od oko 22-24 stepena (nemam box niti uslove da ga pravim)...za sada sve napreduju odlicno...e sada nacuo sam da vec na 20-25cm kada naraste biljka moze da se prebaci na rezim 12/12 svjetlo i da pocne da cvjeta...zanima me jel moguce da izguram svih 10 biljcica sa ovim gore navedenim uslovima (ovo svjetlo, temperatura, sve da ostanu u ovoj saksiji) i da imam bar neki urod kada i ako narastu do 25cm i onda ih prebacim na 12/12...i ima li sanse da daju urod i da to bude do kraja decembra???

Znam da je glupo pitanje al sta se moze kad sam pocetnik i nema se uslova za bolje... :(
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
kao prvo bitno je da biljke odvojiš jednu od druge u zasbne saksije,ovako nečeš ništa postiči i biljke če ti eventualno pokrepati sve skupa od truljenja korjenja i ostalih problema kasnije,da ne spominjem muške biljke,kupi pristojne zemlje,presadi svaku zasebno u saksiju i bit če ti zahvalne,promjeni rasvjetu na nešto malo jače,preporučam hps ili envirolite lampu i onda sadi,ovako ti se ne isplati,samo jebavaš muve bzvz!pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.