Help pls

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Mala pomoc ako neko moze da mi kaze u cemu je problem, listovu su joj nekako pegavi i malo zuckasti.... dok evo u toku mesec dana nije prerasla malu paklicu marlbora :sick:izgleda nekako ok ali je sa razvojem stala skroz!
U vegetaciji je vec nekih 30 dana,pre nekih 6 dana je naglo prestala da raste,dok je drgua iste starosti 3x veca od nje :( moze li mi kako ko pomoci...
Nisam do sada djubrio zemlju,ista je zemlja i u jednoj i u drugoj saksiji(Teramagma,glistenjak,stiropor) PH zemlje je 7.0-7.1,zalivam ih na 2-3-4 dana sve zavisi kakva je temperatura u boxu.
a evo i te druge
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
to ti je vjerojatno neki nametnik, imao sam i ja takav problem..
posprejaj ju otopinom koprive ili češnjaka/čilija...
možeš i ostaviti duhan iz cigarete preko noći u vodi pa s tim
bilo je već dosta rasprava na forumu, sretno!
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Hvala covek 100% je su nametnici jer vidjam ih ja kako se setkaju po listovima, dosta puta sam ih ubijao ili samo sklonio sa listova,pojeli su je bas dosta.A bilo me je strah da prskam jer nisam znao koj joj je...Prskao sam je sa cesnjakom i cilijem ali nisam ostavio celu noc da odstoji vec nekih 15 min mozda zato nije imalo efekta,u svakom slucaju HVALA!!
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Duhan(ak ne možeš naći koprivu)+voda+malo češnjaka.
Otopina-tj da stoji bar 24sata.
 
18.06.2009
23
2
0
38
Ne znam kako se te bestije zovu kod nas, ali se na engleskom zovu Spider mites.
Oni vole suv vazduh (20% vlaznosti), mnoze se kao blesavi i vrlo ih je tesko utepati (zovu ih i BORG).

Ja sam samo jednom imao problema sa njima i totalno su mi unakazili biljke jer nisam znao kako da ih se otarasim. Idi u poljoprivrednu apoteku i trazi nesto protiv crvenih paukova. Mozes da probash i sa bubamarama, mada nisam siguran da jedu i njih.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
ma ajde sve to pšpricao sam je do sada vec par puta sa Lukom,cilijem sve je to odstajalo ceo dan i vise ali ne vredi,mozda mi je to pomoglo protiv nametnika ali...Biljka i dalje ne raste ne razvija se kako treba i napomenuo sam nekako je zučkasta i listovi su joj nekako spicasti :S
Kada uporedim Buljku #1 i #2 veoma je velika razlika,ne znam ja mislim da joj nesto hvali...a i stetocine ne znam kako su mogle da se pojave,jedino ako ih u zemlji nije bilo ali da ga jbm dao sam 5e za 4kg zemlje.Ali o5 jedna ide kako treba i ako ne bude nista od ove jbg imam jos 2 semenke te iste ali cekam malo hladnije vreme da mogu sve to lepo da uklopim,temp vlagu jer mislim da me to najvise jbe...