Help!!!pomoc!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.08.2010
43
7
0
48
Drustvo,caos....
Vec skoro 20 godina sam ljubitelj nase zajednicke predivne prirode,ali tek od juce sam u vasem drustvu i vec skoro 10 sati listam ovaj strasan forum....SVAKA CAST!!!Godinama uglavnom kupujem,jer radim zahtevan posao pa nisam imao vremena za gajenje sopstvene....Sada imam vise vremena i uslova i zelim ja nesto licno za sebe da malo podgajim,pa vas molim za strpljenje i pomoc.Procitao sam da netreba ponavljati sa pitanjima i temama,stvarno ih ima dosta detaljnih i raznovrsnih,citam vec satima,skapirao sam sve ali neznam sta je najbolje....Znaci,molim strucnog brata sa iskustvom da mi odgovori na sledeca pitanja>
>Imam 10 semenki sledece biljke -HQS Original Haze X Skunk-a,pretpostvaljam iako su originali da se nece sve primiti,tj.nici...recimo da mi se primi 5 biljki su sledeca pitanja.......
1.Dimenzije boxa
2.Koju rasvetu da nabavim i za cvetanje i za rast....normalno,jeftiniju varijantu sa normalnim prinosom...
3.Sta jos od opreme da ubacim?,,,,mislim na ventilaciju vezano za strujanje vazduha i neku varijantu dodatne opreme da nemirise puno po komsiluku...intersuje me i timer za noc-dan...
4.Posto sam iz Srbije,gde to sve najpovoljnije kupiti?

IZVINITE,jos jednom i zamolio bih iskusnog brata da mi da prave i tacne odgovore....Procitao sam vec ovde dosta o tome,i vec mi se muti u glavi od razlicitih informacija i mnogo strucnih i tehnickih saveta....pa zbog toga molim za pomoc....
Hvala unapred i zelim vam mnogo radosti i uzivanja.Zelim da porucim mladim generacijama,da nemaju razloga da se hvataju za hemiju...jer nam je Bog dao najdivniju biljku!20 godina je uzivam,uspesan sam u poslu i zivotu i nikada nisam-niti cu,niti imam potrebe za drugim necim....Sve najbolje...pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ivan030

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Teško da če ti netko to tipkati kad je milion puta napisano,ima sve po vodičima i istaknutim temama.Pročitaj malo,dimenzije boxa odrežuješ ti,pa odredi onda se može ostalo dodavati,iako ima koliko treba svjetla za koju dimenziju,kolike kante,dučani s opremom.
.Procitao sam vec ovde dosta o tome,i vec mi se muti u glavi od razlicitih informacija i mnogo strucnih i tehnickih saveta....pa zbog toga molim za pomoc
Čitaj polako,uhvati se svjetla pa čitaj o njemu,kad skapiraš uhvati se ventilacije pa čitaj dok ne skontaš i tako redom.Sretno!
 
18.08.2010
43
7
0
48
Druze,samo treba neko od iskustva da mi sastavi konfiguraciju potrebne opreme za 5 biljki i neko da doda gde da to kupim....ako neko zeli da mi pomogne....operisan sam od tehnike i svega vezano za struju i elektroniku.....
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
evo ja cu ako smem,mada nije praksa da se novopeceni mesaju:icon_lol:

samo da ti napomenem da se moje znanje temelji iskljucivo na ovom forumu
1pitanje dimenzije boxa:
1m u 1m ti je sijalica od 400w i tu normalnim uzgojem staju 4 bijoze (mada sam u nekim dnevnicima video da stavljaju i vise)
1,5m x1,5m ide sijalica 600w i tu u normal nim uslovima staje oko 10 bijoza (mada sam u nekim dnevnicima video da stavljaju i vise)

2 pitanje rasveta
za vegetaciju se koriste mh sijalice a za cvetanje hps sijalice.
idealno bi bilo da krenes sa cfl sijalicom posto su malo slabije, a kasnije prebaciti na mh u vegetaciji,a zatim u cvetanju stavis master green pover sijalicu koja u sebi sadrzi pored crvenog spektra i malo plavog spektra boja,koji su potrebni bijozi.

3pitanje dodatna oprema
ventilacija ti je jedna od bitni stavki posto sa njom regulises vlaznost i temperaturu unutar boxa. dole stavljas ulaz vazduha tj ulazne ventilatore a gore posto je vazduh topao i penje se gore stavljas izduvne ventilatore koji bi trbali da su jaci.gledas da su razdvojeni zbog bolje cirkulacije vazduha. donji ulaz moze da bude i pasivan ali se ne preporucuje.potreban je i jedan ventilator koji duva na bijoze i tako pravi vestacki vetaza

za ciscenje vazduha ide karbon filter, ali ti onda on smanjuje kapacitet izduvnog vazduha za oko 30%

potreban ti je merac temperature i vlaznosti vazduha koji je idealno da postavis izmedju bijoze i reflektora i na njega stavis neki karton da nebude direktno izlozen grejanju sijalice

naravno tajmer sa kojim regulises dan/noc u vegetaciji 18/6 i cvetanju 12/12

ako ne zelis da se petljas i sam pravis imas u beogradu u *********** vec gotove boxove sa svim potrebnim elementima,a mozes i posebno da kupujes.


napominjem da sam to sve nauco citajuci sa foruma,tako da i tebi preporucujem da se dobro informises pre nego sto napravis prvi potez.

lep pozdrav aktivni clanovima :bananallama:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
18.08.2010
43
7
0
48
ako ne zelis da se petljas i sam pravis imas u beogradu u *********** vec gotove boxove sa svim potrebnim elementima,a mozes i posebno da kupujes.
Druze,hvala...i ja sam malo nestrplijv....bio sam upravo na sajtu,video sam komplet rasvete,ali ne i box?Mozda sam pretrcao ili box nije na sajtu?
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
gledaj pod grow box
zadnj stavka pise ti kompleti

tu imas sa 400w 29500dini a sa 600w 39500din,i sa svim potrebnim stvarima
jedino sto umesto koko kocki bi bilo bolje da stavis zemlju,posto je manje zahtevna

lep pozdrav aktivni clanovima
bananallama.gif
 
18.08.2010
43
7
0
48
Hvala ti puno...dosada sam detaljno snimao.....vrlo fino uradjeno....koliko sam primetio fali mu filter....neznam samo iskustvo ljudi,tj.ko ga je kupio,kakvo mu je iskustvo?Od kog materijala je napravljen mislim da probija miris?