!!! HELP !!! - (((problemi presadivanje:))) [images inside]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.10.2006
0
0
0
Evo reko Brezze_sa da da on zadovoljan ovim cudom pa reko sto da nebi probao ...(dakle ovo je samo za veg. fazu poslje ide na hps ....)

evo dodao sam i neke svoje elemente ...

evo slikica






dalje biljcice su mi u 13 danu od klijanja i neke su malo pozutile na listovima jel moze netko reci od cega bi to moglo biti ? ja sam mislio da je od lampi pa sam malo udaljio neonke ... voda mi je dobra ph je odlican ....

evo slikica


dakle na ovoj slici se vidi to zutilo



ove su ok ...
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Ma ne izgledaju lose mozda mislis na zutilo mladih listova to je normalno mladji listovi imaju malo drukciju boju...
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Ovi simptomi pokazuju manjak Dusika zagnjoji ih.....Pjegice obicno nastanu ako poprskas s necim dok je pod vrelim svijetlom a obavezno moras hraniti redovito kako imas malo zemlje one ce brzo popapati hranjive tvari i onda ce pozutiti listovi nabavi lupu da ti je lakse prepoznati problem...
 
19.10.2006
0
0
0
imam hps ali od 600W a nebi ga stavljao jer evo maknuo sam i reflektor jer nisam jos sredio ventilaciju a nisam ni mogao kontrolirat previse temperaturu tako da nebi stavljao ni hps tu ...
tako da necu stavljat jos nista jace dok


dusika imam u onim kuglicama (Florin 2) .... NPK je 15 15 15 ? jel to dovoljno za pocetak ? i za vegetativnu fazu ? nisam nasao nista bolje za kupit ... pa sam ovo uzeo ...



e i dodao sam im umjesto reflektora 2 stedne zarulje
evo i slike kutije kaze da daje 2000 lumena + 2 gro-lux neonke bi im trebalo biti dosta dok ih ne stavim na 12 12 :)
 
19.10.2006
0
0
0
evo od danas su u vecim posudicama(3x vecim) sa novom zemljom i florinom2 u zemlji + perlit ... tako da cemo vidit kako ce ici dalje ... PPP izgleda super dok misty se zuti kao i prije ... poslat cu slike kasnije jos ...
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Te kuglice nisu najsretnije rjesenje uzmi neko tekuce gnjojivo ima ih po poljoprivrednim apotekama ,cvjecarnama,supermarketima i vecina ih je ok.Jeftina su uzmi jedno za vegetaciju i jedno za cvijetanje a najbolje ti je naruciti prava na [email protected] stedne su ok za vegetaciju ali kad vec imas hps 600 w spoji njega sto prije mnogi bi dali sve da to imaju ....sad je zima dosta ce ti bit onaj ventilator....
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
A ništa nemožeš sad, možeš samo èekati i nadati se da æe se neke oporaviti. Neznam kako si radio presaðivanje i gdje si pogriješio. Dali su bile zdrave/normalne prije nego si presaðivao?... nešto nije bilo u redu s tim procesom, ili zemlja ne valja.
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
nadam se kad si presaðivao da si ostavio na korijenu cijelu saksiju zemlje...poslje presaðivanja biljka dozivi velik stres i vijerovatno je to uzrok izgleda tvojih biljaka...kad biljku presaðujemo treba joj prvih dan/dva davati vise vode...ali pripaziti da u saksiji ne ostane viska vode...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Moram te ispraviti ..Naprotiv, biljci se cak u toj prvoj nedelji ne daje previse vode jel seme i klica ne dozivljavaju stres .

Biljka u prvoj nedeji nenormalno raste a desava se da zbog "niske" temperature,slabog svetla,mnogo vode i nedovoljno velikom rupom na dnu case(saksije,bilo koje posude...) previse vode ostaje u posudi tako da biljka raste previse u visinu i na kraju ce se prelomiti ili saviti...
Sledece sto ce se desiti zbog viska vode jete da ce od zadrzavanja vode u posudi koren polako ali sigurno istruliti a manifestovace se sporijim rastom i zutilom odnosno svetlo zelenom bojom lisca...
 
19.10.2006
0
0
0
@cl da bilo je zemlje dosta nisam lomio ni skidao nista samo preselio u vecu saksiju ...

@neznalica dakle sta ti mislis sada oce li koja prezivit ? :) znaci da nis ne diram i da zaljevam normalno i mozda nesto i prezivi ? sto se tice rupa ... ima dosta rupa na dnu ali hmm su na najlonu tj crnoj vreci na dnu pa mozda i nije moglo iscjedit mnogo pa da ih malo jos podignem da moze voda izlazit ako je do toga problem ?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
nisam siguran jer ne znam pravo stanje stvari...

ako je zemlja dobra a svaka ce preziveti do sledeceg presadjivanja u naj obicnijem Humusu iz cvecare...

kod tebe mogu biti ili malo svetla ili mnogo vode...

pogledaj na saksiji (bilo kojoj evo uzmi tu gde majka gaji cvece) odnosno ispod nje i videces izbocine koje omugucavaju vodi da slobodno otice..naravno da trebas da odignes od podloge inace nije cilj da joj napravis klimu mocvare jer vecini je prirodno staniste stepe,planine,suvi tropski predeli ....nijedna nema a da dolazi iz stanista sa mnogo vode..
 
19.10.2006
0
0
0
a nista :) sada je samo malo strpljenja i volje i mozda koja prezivi ... ako ne ... idemo na sljedecu posiljku sjemenki ali sada ima da nabavim sve elemente (zemlja,gnjojivo...) koje preporucate :) hehhe morat cu da se javim na onaj marketing[at]vutra havala na savjetima ...
 
21.09.2006
12
17
0
Zasto si vadio biljke iz zemlje? Mogao si izvaditi cijelu "kockicu" te zemlje, staviti u vecu posudu i okolo nadodati zemlje da popunis.

Jer za to sluze te "mekane" povezane kockice, jedna do druge. Da lagano mozes izvaditi i staviti u vecu posudu i dodati jos zemlje.