Help! Sušenje tek iznikle biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Pozdrav!
Imam problem, naime napravio sam svoj prvi box i krenuo indoor ... opisat ću sve što imam, dakle dimenzija 110 cm x 110 cm x 170 cm, mylar folija, od svjetla UFO Led 90W i 60W, ventilacija ulaz pasivan, izlaz 4 PC venta 12 cm i jedan vent u box-u, ništa specijalno. Temp u boxu 23 C ... 15.03. posadim u onim kockama od staklene vune (koje sam prije natopio vodom) 3 autosa, ubodem sve skupa u zemlju (Klasmann Potground H). U boxu cijelo vrijeme mrak. Zalijevam te kocke dva do tri puta na dan sa 10 ml vode jer se dosta brzo suše (neću previše vode da ne istrune sjeme). Nakon 3 dana biljke izlaze van i palim svijetlo na 20/4 na visinu od cca. 25 cm od njih (led light ne pravi nikakvu temp. pa ih nisam mogao toplinom spalit), vent. unutar boxa na OFF, dok ventovi za izlaz podešeni na Low Speed i nakon dan do dva što su izašle počne se događat ovo na slikama ... i sad su već uvenule do kraja. :-( Jel zna netko od vas u ćemu sam pogriješio? Previše zalijevanja, prenisko svijetlo, bilo što samo da mi se ovo ne ponovi???

Hvala puno na savjetima!
IMG_6216.JPG
IMG_6219.JPG
IMG_6220.JPG
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Ili su im potrunuli korjeni ako ne teraju dalje mozda pljesanj ili kakva bakterija ....
 
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Ili su im potrunuli korjeni ako ne teraju dalje mozda pljesanj ili kakva bakterija ....

Sad kad si spomenuo bakteriju, zaboravih napisati da sam u te kocke ubacio malo mikoriza u prahu, onako na vrh noža i onda sjemenku. Zalijevao sam samo izvorskom vodom, znaći koja ne sadrži klor. Pa nisu valjda mikorize sjebale sjeme?!
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Neznam ne koristim to ali postoji mogucnost da si pretjerao sa kolicinom toga o konxentracijom na jednom mjestu mikoriza je inace simbioza gljiva/gljivica i korjena .Mozda si pretjerao s gljivicom tj micelijem koji je trebao bit u simbiozi sa korjenom pa je miceli postao invazivan zbog koncwntracije i pojeo korijen
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Neznam ne koristim to ali postoji mogucnost da si pretjerao sa kolicinom toga o konxentracijom na jednom mjestu mikoriza je inace simbioza gljiva/gljivica i korjena .Mozda si pretjerao s gljivicom tj micelijem koji je trebao bit u simbiozi sa korjenom pa je miceli postao invazivan zbog koncwntracije i pojeo korijen

Lako moguće da sam pretjerao sa mikorizom, ali kako da dodam mikorizu na korijen kad ne presađujem automatike? Znaći trebam dodat odmah na sjeme kad proklije da se mikoriza odmah hvata za korijen. Mislim tako ja to zaključujem. Možda sam u krivu!? A baš želim koristit mikorizu jer se vidi razlika u biljkama koje koriste i ne koriste mikorizu.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Po meni si to trebo dodat kad je biljka nikla i krenula sa rastom taj prah bi ja ili posipo po povrsini pa talio vodom ili jos bolje umjeso u vodu pa zalio da se on jednako distribuira po xijelom substratu tako kasnije kako raste korjen docice do simbioze sa gljivicama koje ce pijacat unos hranjivih tvari preko korjena
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Po meni si to trebo dodat kad je biljka nikla i krenula sa rastom taj prah bi ja ili posipo po povrsini pa talio vodom ili jos bolje umjeso u vodu pa zalio da se on jednako distribuira po xijelom substratu tako kasnije kako raste korjen docice do simbioze sa gljivicama koje ce pijacat unos hranjivih tvari preko korjena

Možda sam ipak trebao tako kako govoriš. Pokušat ću! Hvala!
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
ne presađujem automatike
Kupi kvalitetnu zemlju,sjemenku pusti u vodi dan,dva dok ne pusti klicu.Cim vidis da je malo klica izasla guraj u zemlju pol centa.Slobodno je bubni u neki pot od litre,dvije..Desetak dana kasnije pusti neka se zamlja osusi i bez problema presadi.Tada dodaj mikorizu..
kockama od staklene vune
Te kocke dobro natopi i baci kroz prozor ili u skoljku;)Zemlju dobu imas i iskoristi je:)
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
piše na sajtu HP da mikorize nemaju nikakvo štetno dejstvo ,
ali isto piše i da se za jedno drvo jabuke koristi 10 grama ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.