help...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.10.2010
2
0
0
32
Imam nekoliko pitanja vezanih za indoor uzgoj...
*Kada nabavim sjemenke, koliko sjemenki je potrebno da bise se poceo odvijati uspjesan rast stabiljke?
*...sto se tice njegovanja, koliko puta je potrebno(dnevno)da se stabiljka zalijeva i
da li je bitna velicina vazne i vrsta zemlje koju cu koristiti. Da li mogu koristiti zemlju koja mi sluci za uzgoj obicnog cvijeca?
:sun2:
Hvala unaprijed!
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav toshiba
najbolje bi ti bilo da malo procitas forum i da bacis pogled na dnevnike uzgoja... ima jako dobri dnevnika,u kojima je opsirno sve lepo opisano...

a odgovori na tvoja pitanja su:
1. da bi imao uspesan rast biljaka dovoljno ti je i jedno seme,pod uslovom da je fem. ali ja bi u svakom slucaju zasadio vise iz ciste predustroznosti zbog muski i hermica... uspesan rast biljke ti zavisi od svetla,zamlje,ventilacije,zalivanja,gnojenja...
2. biljku zalivas po potrebi. stavis prste u zamlju na dubinu 2,3cm i ako je zamlja suva onda je tek zalivas. u proseku ako ti je smesa zemlje dobra i odgovarajuci uslovi za biljku zaliva se na svaka 2,3 dana.
velicina posude ti je jako bitna,iz razloga jer u vecoj posudi biljka razvija bolje svoj koranski sistem i samim tim je i bolji i lepsi njen rast. ako si pocetnik po meni ti je najbolje da uradis klijanje semena,zatim stavis u casu od 0,5l i nakon 10 do 15 dana kada biljka malo ojaca presadis u posudu od 12l i tu ostavis do kraja...
sto se zamlje tice mozes ti koristiti svasta... ali ce ti takvi i biti rezultati... najbolje je da koristis proverenu zamlju koju koristi vecina growera,a to je recimo substralova terra magma, i za dobar rast biljke napravis sledecu smesu 55%terra magma,25%perlita,15%vermikulita,5%kokos vlakana... to je smesa zemlje koju ja koristim i smatram da je zadovoljavajuca,mada svaki grower ima neku svoju kombinaciju... ali sve se svode na isto da je perlit i vermikulit potreban u smesi zemlje...
ja se malo raspiso... :)))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and mr.dr.Smok
26.10.2010
2
0
0
32
Hvala puno na datim odgovorima..pomogao si mi u svakom slucaju za nejasnoce ;-)
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Toshiba je napisao(la):
Imam nekoliko pitanja vezanih za indoor uzgoj...
*Kada nabavim sjemenke, koliko sjemenki je potrebno da bise se poceo odvijati uspjesan rast stabiljke?
*...sto se tice njegovanja, koliko puta je potrebno(dnevno)da se stabiljka zalijeva i
da li je bitna velicina vazne i vrsta zemlje koju cu koristiti. Da li mogu koristiti zemlju koja mi sluci za uzgoj obicnog cvijeca?
:sun2:
Hvala unaprijed!

Za svaki centimetar stabljike treati jedno saka sjemenki,dnevno jedno 13 puta sa h2so4 odes fino u apoteku i trazis,vodu nemoj los ph nnevalja nista,naj bolji i uspjesni organski groweri gaje u spuzvi tako da mani se zemlje i saksija......

NARAVNO CIMAM TE imas sve na ovom sajtu i na masu drugih stranih sajtovo daj si malo truda covece....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.