Hemafrodit u 7 nedelji indoor uzgoja (domaja)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
31.03.2011
0
59
0
54
E ovako,procitao sam dosta o njemu na netu pa reko da cujem vasa iskustva...Prvo sta mi se desva :(Jedna zenka u boksu mi se sa 7 nedelja pretvorila u hemafrodita (nazalost) i verovatno oprasila dobar deo boksa ako ne i sve jbg...Ta biljka ima lepe hedove i kazu da je on nekad dobar za pusenje, nekad nije....nebitno...Neki savetuju da skupim cvetove,polen od hemafrodita (vratim biljku u box) i sacuvam polen ako hocu da oplodim neku biljku posle i dobijem zensko seme o.0 dal je to moguce?sadio sam domaju i muzijake sam izacio odavno i sigurno nisu oplodjene muskim biljkam, znaci samo hemafrodit me zarazio... :(sta sad?kazu da ce semeke na toj biljki biti zenske? dal je to 100% sigurica?a seme ostalih biljaka koje je oplodio u boksu, hoce biti feminizirano?ajte malo saveta, sjebalo me ovo...drugi indoor i hemafrodit PU! sta predlazete???
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
ma opusteno coece ja uvek imam bar jednog hermica hahahha a kolko znam, nece biti fem seme na hermicu, nego na drugoj zenki, koju bi oplodio mudima od hermica....tako nesto. inace ja licno pusm i hermice bez problema.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda
31.03.2011
0
59
0
54
hvala na brzom odgovoru, nije problem zbog pusenja nego mi trebaju tacni odgovori u vezi oplodnje i semena...tako nesto ;)
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
svakako bi trebalo da budu zenska semena,neje nikad 100% al barem nesto manje je,to su pravi transformensi koje daju zensko seme kad se pobune pred kraj,ja bi to pustio pa nek se plode,neces imat pun box semena u to budi siguran,to je moje iskustvo,a za duvku neme neke razlike,na tebi je da odlucis,see la vi :)
 
31.03.2011
0
59
0
54
bogami sad sam pregledao sve ostale biljke, dobro je on to oprasio i cini mi se da ce biti dosta semenki :-I hemafrodit biljka mi je vec razvila ona jajasca na granama vec u bele prasnjave cvetove koji na dodir sipaju prah...te cvetove sam pobrao sa biljke u jednu posudicu za lekove i stavio u frizider :)biljku sam dobro ocistio od cvetova i vratio u boks...e sad glupo sam to rekao 100% feminizirano seme da ce biti ali bih ostavio to seme jer je znaci velika verovatnoca da ce biti zenske biljke vecinom a ova domaja sto sam je posdio je bas jaka i dobra za pusenje pa mi je drago da sacuvam to seme i dogodine mu ga dam u kukuruz ili ove zime jednu turu u boks ;) pitanje i dalje stoji i veoma mi je bitno: dal su semenke sa samog hemafrodita vecinom zenske? ili drugih biljaka u boksu koje je on oprasio? i ajte malo iskustva :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Kada hermic oprasi drugu zenku, to sjeme ima 99% sansi da izraste u zenku... Kada hermic oprasi sam sebe, isto su jednake sanse za dobivanje zenskih biljaka iz tog sjemenja, ali puno nestabilnije genetike i veca je mogucnost da ce i te biljke takoder biti hermici... =)
 
31.03.2011
0
59
0
54
Sekach alal vera, dobra informacija ;) veoma mi je bitno da mi se hermici ne ponavljaju zato cu pazljivo seme samooplodjenog hemafrodita odvojiti :) E sad, a polen koji sam skupio u bocicu od hermica, dal njega mogu da upotrebim na nekom kupovnom semenu? koliko moze da stoji u frizideru? i recimo dobijem "osvezenu" domaju :) uzmem recimo white widow i oprasim je sa nasom "seljanchurom od govnare" :))) jel to neko probavao?
 
18.11.2010
24
1
0
37
Moje iskustvo s domaćim sortama (divljacima kako sam ih zvao) je jednom hemić - uvijek hemić. Imao sam 3 generacije klonirane uvijek iz istih biljaka, i uvijek u sredini/kraju cvata bi barem 1 il 2 dobile jaja i zasr... mi cijeli grow. Već kad ulažeš tolko resoursa i svega kad ti je indoor uzgoj kupi brendirano sjeme. Evo ja sam sad već na 9. WW generaciji i 0 hemića. Uloži malo u sjeme..složi si box s mamom / mamama i nećeš imati više problema takvih. Meni nema ništa gore osim kad dodjem u pregled i vidim jaja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mladji referent

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Domacin je napisao(la):
Sekach alal vera, dobra informacija ;) veoma mi je bitno da mi se hermici ne ponavljaju zato cu pazljivo seme samooplodjenog hemafrodita odvojiti :) E sad, a polen koji sam skupio u bocicu od hermica, dal njega mogu da upotrebim na nekom kupovnom semenu? koliko moze da stoji u frizideru? i recimo dobijem "osvezenu" domaju :) uzmem recimo white widow i oprasim je sa nasom "seljanchurom od govnare" :))) jel to neko probavao?

svakako da se može, pogotovo ako ti se ta domaja sviđa... uzmeš npr WW ili Durban Poison pa im oprašiš jedan vrhić sa peludom ovog tvog hermića. tako ćeš imat dobre hibride i što je najbolje, imat ćeš 99% FEM sjeme...
 
31.03.2011
0
59
0
54
hvala drugari na savetima ;) eksperimentisacu sigurno :) samo sam resio da idem sad od ove jeseni sa hydro i sa brendiranim semenom...ali cu sigurica probati sa mojom domajom da ukrstim neko feminizirano seme iz shopa...
 
02.02.2016
4
1
3
37
prijatelju moze pomoc sad sam u 6 nedelji cvetana i vidim bananu pitanje je oceli biti nesto od roda ili je sve propalo
 
02.02.2016
4
1
3
37
ma druze u panici sam znaci nije propalo

i nasao sam jednog hermica ali nije otvorijo cvet


* * *
procitaj pravilnik do kraja
pwrsd
 
30.11.2015
61
164
33
35
Zanima me bananica koju hermi izbaci kako znati jeli zrela tj da se polen u njoj stvorila? I u kojoj fazi cvata najbolje oprasiti?
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
zrela je kad se jajasce pocne razdvajati u reznjeve tj bananice i pocne iz njih ispadati polen a najbolje je oprasivati kad je recimo vrh vec oformljenj tj kad se u skoro potpuno formira i poce malo dobivat boju po dlacicama ali se vrh ko vrh mora jos dosta udebljat recimo na neke polovici do 2/3 cvjetanja tada bar ja dobijem najbolje rezultate i zrele sjemenke...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.