Hemiska sredstva zastite - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.02.2011
26
0
1
Ljudi da li bi neko mogao da mi preporuci neko sredstvo zastite koje je univerzalno ......... znaci i protiv budji, insekata i gljivica itd, a da moze da se kupi u Srbiji ?
......mesto na kome sadim je teska dzungla od koprive i kupine pored reke i puno je raznih gamadi....nemogu vam opisati.
.......mislio sam da ga kombinujem sa puzomorom jer i njih ima na milione.
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Mislim da bi ti savrseno resenje bilo ovo.

Kupis one kese od 25 litara, iskopas dovoljnu rupu u zemlji za njih, izbusis na dnu kese par rupica da se biljka ne natopi vodom kad pada kisa.
Napunis kese svojom kupovnom zemljom.
Kad malo iznikne biljka, iseces onu flasu od 5-6 litara na pola tako da ti ostane gornji deo flase, provices biljku kroz taj deo flase gde ide poklopac i malo to utisnes u zemlju da ti se neki puz ne provice ispod, namazes necim flasu da puzevi nemogu da se popnu (neku mast ili nesto sto nece sprati kisa).
Prskas posle svake kise insekticidom i to je to, nema frke, biljke su zasticene kao beli medvedi. A i to sto koristis tu kesu u zemlji sprecava da voda prebrzo ode u donji deo ispod kese, znaci nemoras bas cesto da je obilazis.
Ili daj 700 evra za 20l. :icon_lol:

Jedino ako ti medved izgazi biljku, ili se neki nosorog posere na istu, a tek kad bi tuda prolazilo krdo slonova, bilo bi zajebano, ali tu ti ne bi pomogo ni ovaj sranjac od 700e.
 
06.02.2011
26
0
1
Ljudi pa ko ce da daje 700e za ovaj preparat, stvarno je preskup........a sto se tice ideje manijaka, mislim da nije losa osim sto gubim stelt totalno na taj nacin pa mi i ne igra.......puzomor sam vec pobacao, puzeva ima gomila i to oni veliki sa zutom kucicom....sad sam dosao sa placea...
..........ajde dajte neko sredstvo, nemora da je organsko, a da nije ni previse skupo
 
30.03.2010
38
4
0
35
Ovako,ja se inače bavim zaštitom bilja (cvijeće,voćke,drva itd...) tako da sam upoznat sa preparatima a i koristim ih na poslu svakodnevno.
Moja preporuka bi ti bila da biljke ošpricaš sa 2% (200ml/10l vode) otopinom mineralnog svijetlog ulja (ja koristim ovo koje proizvodi veterina d.d) koje će ti spriječiti dolazak štitaste uši,crvenog pauka,lisnatih buha itd....a najbolje od svega je to što mineralno ullje nije u skupini otrova,a i koristi se na voćkama,krumpiru itd...tako da nema straha.
postoje i jači preparati (tipa magnum) koje koristim u slučaju jače infestacije ušiju ili pauka,ali mislim da bi ti ovo bilo čisto ok.Ako ne rješiš s tim,javi se pa ću ti objasniti kako dalje da ne dužim.... =)
 
06.02.2011
26
0
1
Ok probacu da nabavim to ulje......u principu ja jos uvek nemam nikakvih problema jer mi biljeze nisu jos nikle.........bacio sam seme direkt u nadjubrenu zemlju(po preporuci Mandale, u pitanju je Safari mix)......
........ovo sredstvo mi treba kao prevencija da bi ih zastitio sto bolje dok su jos male.
....prosle godine samo su mi nestale sa lica zemlje 10 kom od nekih 2cm visine....a puzevi ih nisu pojeli jer sam bacao puzomor....pojma nemam sta im se desilo??????

P.S

ZipLock.....kako zove to ulje? sad sam bio na njihovom sajtu ali nemogu da ga nadjem
 
06.02.2011
26
0
1
Jao druze pa jel ima ovo da se pazari negde u Srbiji....toliko smo blizu a opet toliko daleko jbga........
.....juce sam pazario MASPILAN 20sg, Sastav: acetamipirid 200+, IUPAC:(E)-N1-(6-hlor-3-piridil)metil-N2-cijano-N1-metilacetamidin
...sistematicki insekticid za suzbijanje krompirove zlatice,jabukinog smotavca i zelene lisne vasi na jabuci i bele leptiraste vasi na paradajzu.
......da li bi ovo cudo radilo posao?