Hemp indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.11.2020
22
61
13
30
Ćao drugari!

Ovako - ovo nije (za sad) dnevnik uzgoja. Pravimo jedan indoor setup za ind. konoplju. Plan je idući:
Growboxevi, više komada 7x2x3m, U svaki po 4 x MarsHydro TS3000 450W.

Da li je moglo drugačije, u prostoriju, drugi setup… Vjerovatno da jeste ali zbog nekih razloga to je ono s čim se ide za sad. Za početak ide se sa više genetika, da vidimo šta odgovara šta ne. Par boxova growa i jedan za klonove i majke.

Za početak (o uzgoju ćemo kasnije) - kako bi vi setupovali ovo? Raditi svaki box zasebno ili ih spajati? Okej, spajanjem bi možda mogli uzeti jedan filter, (de)ovlaživač, ali opet pošto se ide sa više genetika i tehnika, odvojiti sve?

Da je prava vutra, ne bi bilo problema ali s obzirom da za početak moram da testiram sve genetike u nedoumici sam. Planirao sam jedan box SOG, drugi normalan razmak itd. Ili podijeliti boxove na sative i indice zbog samog rasta, vremena cvatnje samim tim i režima svjetlosti. Hoću da vidim koji način bi dao em najviše prinosa, i kao što rekoh, zavisno od načina uzgoja i drugih faktora (zemlja, prihrana) kako će koja genetika pokazati levele kanabinoida, što je osnova svega.

Takođe, da li je neko imao iskustva sa TS3000? Moji (skromni) growovi do sad su bili sa HPSom, 18/6 i onda 12/12. Međutim, što više učim oko LEDa sve manje znam :confused:
S obzirom da se W ne gleda kao kod HPSa i ostalih, koja su vaša iskustva sa LEDovima? Prošao sam kroz sve growove ovde, dosta toga pokupio… Nisam još fizički vidio lampe ali sam poprilično siguran da je spektar uvijek isti, naravno samo postoji taj potenciometar (dimer).

Ima tu puno nedoumica - sastav zemlje za hemp, koliko se smije ići sa prihranom, opcije navodnjavanja… Sve to uzimam u obzir. Opet kažem, s obzirom da gledam da mi thc ne ide preko granice, vjerujem da će i sami princip uzgoja i sve ovo ostalo biti bitno za grow.

Tako da svi prijedlozi i ideje su dobrodošle! ::roor::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
To je već druga priča, samo napred :thumb:
Imaš tu na forumu dnevnik ispod Mars panela, odlično rade posao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: indie_bud

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
industrijska konoplja, sativa, indica, zemlja, mars

malo gladna, malo sita
glavno da je vel'ka kita

zna se sto ide u komercijalni: dobra majka, klonovi, sog, hidro, co2 itd.. krivi forum ako mene pitas, vise ces odgovora dobiti kod komercijalnog uzgajivača paradajza / rajčice / pome
 
05.11.2020
22
61
13
30
Aj da se ne ganjamo terminologijom, svi znamo da je konoplja, trava, kanabis, vutra, marihuana ku*ac palac, ista biljka. Pisem da je industrijska zato sto svi faktori uzgoja djeluju na nivoe thc-a, a ne zelim da perem i skidam isti nekim kvazi postupcima. Za ovo trziste klonovi provjereni ne postoje kod nas, thc levele mozes preci lagano ako je malo vise stresiras, tako da kao sto sam napisao gore moram sam da ih ganjam i eksperimentisem sa vise sorti sa razlicith strana.Tema je za ljude koji su upuceni, da je regularna vutra ovu temu ne bi ni otvarao ::poke::
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
podijeliti boxove na sative i indice zbog samog rasta
Ako uzgajaš industrijsku konoplju, što če ti Indika?
Misliš spajat šatore od 7 metara?
Jel si ikada vidio 7 m velik box? A ti bi dva?
Indika lover
Zašto ne kontaktiraš CID?
Dobiješ sve podatke, koji te zanimaju?!
 
Poslednja izmena:

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Možda se varam,ali ovdje teško možeš naći nekoga tko iz prve ruke može dati savjete za veliki setup.
E sad, moje skromno mišljenje... mislim da su boxevi nepotrebni, osim za majke i klonove.
Iako nisam radio sa led-om (osim vege), mislim da bi veći prostor bio bolji po pitanju regulacije temp. i vlage.
Malo je zeznuto to sve uskladiti,pogotovo ako ne želiš velike gubitke energije. Za ovo što planiraš, treba puuuno struje,bez obzira na led.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica
05.11.2020
22
61
13
30
Ako uzgajaš industrijsku konoplju, što če ti Indika?
Misliš spajat šatore od 7 metara?
Jel si ikada vidio 7 m velik box? A ti bi dva?
Indika lover
Zašto ne kontaktiraš CID?
Dobiješ sve podatke, koji te zanimaju?!
Imam genetike koje vise po izgledu i rastu vuku na indiku, pa zbog SOGa i razlicitih rezima cu ih odvojiti po boksevima. A ne bi 2 vec idemo sa 5 ::ludak::
Dobra ideja, hvala! Mozda znaju indoor growere kod nas ko je vec pokusavao.

Možda se varam,ali ovdje teško možeš naći nekoga tko iz prve ruke može dati savjete za veliki setup.
E sad, moje skromno mišljenje... mislim da su boxevi nepotrebni, osim za majke i klonove.
Iako nisam radio sa led-om (osim vege), mislim da bi veći prostor bio bolji po pitanju regulacije temp. i vlage.
Malo je zeznuto to sve uskladiti,pogotovo ako ne želiš velike gubitke energije. Za ovo što planiraš, treba puuuno struje,bez obzira na led.
Slazem se za boxeve maks, ali sam naknadno upao u priču i vec su poruceni, da se mene pitalo ne bi isao na ovakav setup. Tako da cu probati prvi grow odraditi sa ovim, a onda poslije toga ostaviti boxeve za majke i klonove kao sto kazes i napraviti grow room. Samo da uganjam prave genetike i vidim kako se konoplja ponasa indoor.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
, thc levele mozes preci lagano ako je malo vise stresiras
thc levele se ne moze preci stresom....amin
stresom mozes dobiti vecu kolicinu trihoma na biljci jer se biljka time brani od stresa samim tim i vise produkta (hash,ulje,itd) a strasom da pojacas thc (jacinu,rad) ne mozes...pokusavao pa iz iskustva govorim.. ;)
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
Kolega Indi_bud i još nas par, smo razgovarali sa ljudima, što već imaju sezonu iza sebe i stres im podiže level thca, dokazano! Radi se o 0.1-0.2%....
Vani se koriste i folije protiv UV zaštite, a najveći problem, im je prebacivanje na 12/12 kad su male, da se odvoje muške. Baš iz razloga, da se ne stresira biljka
Carmangola je davala i do 2%thca.
stresom mozes dobiti vecu kolicinu trihoma na biljci jer se biljka time brani od stresa
I onda sa ovime, ubiti potvrdiš, ono što pobijaš:)
A gdje se nalazi THC? U korjenu ili u trihomima?

pokusavao pa iz iskustva govorim
Sa čime mjeriš thc level, da znaš, da si u pravu?
Zašto ljudi, splitaju stabiljku pred kraj? Stavljaju led oko biljke i dr.treninzi da bi se povečalo što?? Da poveča lučenje trihoma u kojem se nalazi THC i ostali kanaboidi!

Nemoj mješat indijsku i industrijsku konoplju! Mada, obe kod stresa povečavaju lučenje trihoma, znači i samog thca, da sad ne nabrajam sve kanaboide!

Evo, da ti ne skidam sa googla, imao si 8 godina, da to naučiš:)
Screenshot_20210218_045707_com.android.chrome.jpg ako želiš cijelu temu, evo

Edite :
Samo da nadodam, da nama Saša, to malo Thca što podigne stres, ne znači ništa. To su micro razlike, ali kada se time baviš i cijeli crop ti ovisi o tih 0.2%,zamisli koje je to opterećenje za živce, tko se time bavi!?
Nama je to zanemarivo, jer ju pušimo i ja sam probao, razne načine da pojačam strain, ali to su nijanse, da se tako izrazim!
 
Poslednja izmena:

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
procitao je sale sve to zato sam i eksperimentisao,i da ne bude zabune radio sam to sa klonovima,znaci iste biljke jedna stresana druga ne i meni nije bilo razlike,a merim plucima i mozgom(radom) :) ...jbg 0.1-0.2 sto ti kazes mikro razlike...
mogu da razumem to sto se tice hemp,i da su ljudi u frci...
evo duboko se izvinjavam..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trevor and 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
Ma, nemaš se razloga ispričavat!
Nitko ne zna sve, a tu smo, da razjasnimo, nedoumice, kojih u ovom hobiu ima previše!
:thumb: :thumb: :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443
05.11.2020
22
61
13
30
Znaci da se razumijemo, pricamo o industrijskoj konoplji. :watch:Ne "pojačavam" ja rad,nažalost. To zakon tako kaže.

Sve te sorte su deklarisane kao THC do 0,2 ali u stvarnosti lako se predje. Zato i radimo indoor - ove godine vecina Hr growera koji su radili outdoor selektivni uzgoj preslo je podobrano preko 0,2. U vegetaciji dok je stresiras, tehnicki ne bi trebalo biti problema i tu mozes da je suris, medjutim kad krene cvijet ostsavi je na miru da odradi svoje. Do tad sta si uradio, uradio si.

Posto su mi boxevi ogromni (42 m3) treba tu puno vazduha da prodje. Je l radio ko sa 2 izduvna ventilatora po boxu? Ja bi pucao po ova 2 i ovaj kao intake vent (po kalkulaciji oni mi pokrivaju sve potaman, i T10ke bi vezao na jedan kontroler za isti šator i opleti)
 
  • Love
Reactions: dzidzimilovic