Herbal Bob's medical lounge...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
@Sensi Star,
uzima ga oralno, ispod jezika. Strejnovi nisu brendirani, dobio sam seme na poklon i rekli su mi da je auto chocolate skunk ali se ispostavilo da je greska i da nije to taj strain vec neki nepoznati, sativa dominant. Biljke koje sada imam su takodje unknown samo sto kod njih dominira indica
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Bobe, veliki pozdrav nakon dugo vremena i hvala na odgovorima!

Imam nekoliko pitanja vezana uz tvoje savjete:


Herbal Bob kaže:

- smanjiti na 4 doze na dan zbog problema sa buđenjem (bolje je jedna doza manje ali prije svake mango, kokos, apigenin, amentoflavon)

Herbal Bob kaže:

prije toga ćemo ubaciti Canna/Budwig protokol

Obzirom da sam do sada uzimao 300mg CCO na dan, a u videu koji si priložio o Canna-Budwig protokolu je prikazana priprema dnevne količine od 1g CCO, pa sam malo zbunjen vezano uz dnevne količine koje bi trebao uzimati sada kada trebam izbaciti noćnu dozu i uvesti C/B protokol. Molim malo pojašnjenje oko količina, koliko da uzimam pod jezik, a koliko da umješavam u sir u C/B protokolu.

Hvala
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
@Herbal Bob

Hvala na odgovoru, sada mi je sve puno jasnije.

P.S.
Evo jos jedna informacija iz prve ruke vezano za smanjivanje doza ulja - ukoliko dodje do simptoma apstinencijske krize (ocituje se na pocetku povracanjem, grcevima u rukama, nogama i licu, naglim izmjenama hladnoce i topline, mucninom, bolovima u trbuhu i unutrasnjim nemirom. Ovo sve je izuzetno iscrpljujice za osobu jer kriza zna u komadu trajati i 12 sati.

Najgori je prvi dan krize, a svaki slijedeci se simptomi smanjuju, a kriza traje 6-8 sati.

Znaci, nikada ne smanjujte doze naglo, vec istim postupkom kojim ste dizali osobu da stekne toleranciju spustajte dozu.

E sad ono vazno sto ja i zena nismo znali pa se jadna mucila nekoliko dana - da bi ublazili ove simptome treba uzimati tablete Normabel 10 mg i protiv mucnine Reglan 10 mg. Cim se jave prvi simptomi treba odmah uzeti obje tablete.

Ako slucajno dodje do predoziranja Normabel takodjer pomaze.

Kod visokih doza ulja nazalost dolazi do odredjene ovisnosti organizma na THC.
Kod pusenja jointa u normalnim kolicinama i uzimanja ulja u puno manjim kolicinama (1-2 zrna rize) toga nema.

Evo, nadam se da ce ove informacije nekome pomoci i pisane su iz osobnog iskustva.

Moram napomenuti da mi nismo prva 4 dana koristili Normabel i Reglan.

Nadam se da su simptomi puno manji kada se odmah krene sa tabletama.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Kod visokih doza ulja nazalost dolazi do odredjene ovisnosti organizma na THC.
Ovisnost i navika nisu isto.
Ovisnost je bolest koja zahteva dugotrajan proces lecenja razlicitim metodama, dok se stecena navika uklanja veoma jednostavno, laganim odvikavanjem.

Ulje ne stvara ovisnost!
Supruga je prvi put bila na gramu dnevno dok nije popila 100.ml.
U privikavanju na toleranciju trebalo joj je oko 20.ml. dok nije izasla na gram, a za odvikavanje manje 10 ml. (samo da bi mogla da zaspi)...i nikad nikakav efekat kriziranja nije dozivela.

Nagla privikavanja kao i odvikavanje na odredjenu dozu ulja mogu izazvati razlicite simptome, ali te pojave ne spadaju pod "ovisnost'' koja mora da se leci.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Nisma mislio na klasicnu ovisnost kao kod droga tipa heroin i sl. Znam da ulje ne stvara ovisnost. Mislio sam na to da se organizam navikne na visoke doze THC-a, pa kad se to naglo prekine nastanu gore opisani simptomi.

Nazalost je to nasa greska jer smo se prebrzo skidali dozu jer nismo znali da se nesto takvo moze dogoditi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Mislio sam na to da se organizam navikne na visoke doze THC-a, pa kad se to naglo prekine nastanu gore opisani simptomi.
pa ne mozes nesto sto si krenuo postepeno da zavrsis naglo. mislim generalno gledajuci jednostano je tako. zapravo mozes al uz posledice. moras da stanes kako si krenuo ako hoces najmanje posledice, tesko mi je da kazem da bas ni jedne onda nece biti, al razlika je turbo-razlicita za organizam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Iako mi je mrsko u zadnje vrijeme tipkati po računalu, osjećam se dužan da vas izvjestim kako se trenutno osjećam i kako je prošao period od zadnjeg javljanja. Znam da nije prošlo puno vremena, ali ima nekih informacija koje bi volio da vam javim.

Možda sam neke stvari prije napisao, možda i nisam ,neznam, ali od zadnjeg puta:
- Slabije pamtim, pa sam si počeo zapisivati stvari.
- Povremena sam nervozan (izbacuju me iz takta nepotrebne sitnice sa izuzetno jednostavnim rješenjima)
- Imam povremenu nesanicu, smušenost/dezorijentiranost u glavi, ispade ljutnje (naljutim se na radi banalnih stvari)
- Emocionalno sam oslabio – puno plačem
- Imao sam nekoliko napada panike
- Dekoncetracija (u momentima nemoguća).

Bio sam se raspitivao na forumu koliko može osoba biti na maksimalnoj dozi, te sam dobio odgovore, da može do putpunog izliječenja. Obzirom da su se meni počeli pojavljivati neki „simptomi“ koji nisu bili ugodni, osobno sam osjetio potrebu da smanjim dozu. Cilj mi je doći do „ugodne“ doze da mi se malo smanje ti simptomi (ili nestanu) i da u glavi budem malo bistriji. Trenutno sam na 3x 30mg tijekom dana i 1x60mg tijekom noći. To je ½ terapijske doze. Kroz cca. 14 dana ću vidjeti kako ću se osjećati na toj dozi, ali ako bude zadovoljavajuće, na njoj ću nastojati biti što duže, Ovisno o daljnim kontrolama ću prilagođavat terapiju. Ako će biti potrebe, u budućnosti ću opet ići sa terapiskim dozama. Što se tiče simptoma koje sam imao, a vezani su uz tumor, oni su ostali nepromjenjeni. Gore spomenuti simptomi su mi se pojavili na maksimalnoj dozi. Neki su se pojačali, a neki smanjili.

Što se tiče savjeta vezanih uz promjenu načina konzumiranja:
- Jedno vrijeme sam držao biomix pod jezikom, ali sam odustao od tog načina primjene jer ima jaaako psihoaktivno djelovanje koje meni neodgovara.
- Neznam kako, ali lecitin nikako nemogu umješati u laneno ulje. Zagrijavao sam, dodavao alkohol i ništa. Znači ne primjenjujem canna-budwig način.
- I dalje uzima u kapsulama, nakom što uzmem kokos, apigenin...

Što se tiče demetilacije: tu sam dosta pedantan, pa nisam imao potrebe za nekakvim strogim režimima.

NAJBITNIJE OD SVEGA:

Prije otprilike dva tjedna sam povukao iz podsvjesti neke ružne događaje koji su mi se desili u mladosti i koji su me okarakterizirali, utjerali mi strah u kosti, te od kojih cijeli život bježim. Imao sam strašne izlijeve emocija, pročešljao sam taj period života u detalje, prisjetio se svega i svačega. Zatražio psihološku pomoć, otvorio se pojedinim osobama i rekao šta mi se desilo, isplakao sam valjda sve suze iz sebe tih dana. Bilo mi je užasno prisjećat se svega toga, ali trenutno se osjećam dobro i koliko vidim idem na bolje. Prihvatio sam neke činjenice, posložio si neke ladice u glavi, zadao sam si neke radne zadatke po stanu, pa se time okupiram i tako pomalo.

Nemogu a nenapisati slijedeće: 1000% sam siguran da nisam na terapiji da ne bi nikada toliko razmišljao o sebi i drugima i da mi se ne bi nikada otvorila „pandorina kutija“ , te bi i dalje bježao od straha i krio se u životu. Možda će vam čudno zvučati, ali ulje je meni pomoglo da se otvorim i da kažem pojednim osobama šta me muči cijeli život, te se trenutno zbog toga osjećam izliječeno.
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Možda će vam čudno zvučati

Uopce nece.. bar meni! Mozda cu sad previse zvucati holisticki ali zbilja to vjerujem.. mislim da je to izuzetno vazno za tebe sto si pustio te demone vani i rijesio ili barem pokusao rijesiti te stvari.. tumori i te nazovimo kronicne bolesti su simptom koji se manivestirao u tom obliku s nekakvom nepravilnosti u organizmu..
vjerujem da to sto ti se dogodilo u mladosti da je na neki nacin uzrok tvojoj tegobi.. nemora nuzno biti samo to sto se dogodilo vec niz takvih slicnih dogadaja i to u vecem ili manjem intezitetu.. i tijelo to pamti, ti to potiskujes i to unutra negdje duboko kuha, bukti i tinja.. sve dok se ne manifestira u vec spomenutom obliku...
Mislim da je to jako dobro sto si se oslobodio toga i sto si sad puno svjesniji sebe.. i vjerujem da ce samo dobro proizaci iz toga... a ulje ce ti sigurno pomoci uravnoteziti taj prirodni balans odnosno harmoniju u organizmu koja je trenutno narusena.. vjerujem da nam je svima to naruseno zbog nacina zivota samo nekima u manjoj a nekima u vecoj mjeri.. u svakom slucaju hrabro naprijed!!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Jan_du samo naprijed prihvacanje stvari iz proslosti i njihovo oslobadjanje pomaze u puno toga sto si i sam vidio a ulje zna biti vrlo emocionalno i nekad moze stvoriti probleme ali i prelijepe trenutke otvaranja i spoznavanja nekih novih stvari o sebi samom ali i drugima

Mi smo uvijek tu i znas da ovdije ces uvijek naci nekoga za otvoren razgovor pa kakva god tema bila;)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
jan_du,
Prijatelju moj. Neko dodze do uvidzaja u sebi u ranim godinama neko kasnije. Smisao toga je, da dobiješ unutrašnji mir koga teško stagod poremeti. Razumijem, da ti je bilo teško, nije to laki put. Važno je to, da si razumio, sta se desilo.

Ja sebi kada mi najteže kazem; Stagod ja napravio, sutra će još uvjek sunce svanut i zemlja će se okretati oko svoje osovine.

Smisao toga poante je, da smo mi pojedinačno jako sitni čimbenici u prirodi, svetu, univerzumu. Postojali mi ili ne postojali, stvari u univerzumu će ostati takve kakve jesu. Samo čovjekova naduta psiha i okolina mu u psihu stavi napuh više vrijednosti i zbog toga dolazi do konflikta u psihi. Razum kaže ne a napuh kaže da. Onda imaš konflikt:) Tu smo u nekim stvarima jako primitivni. A za to imaju najviše zasluga razne religije. Zao mi, tako je.

Tako, da se puno puta previše smaramo sami sebe i zbog toga nam dolaze razne panike, depresije, nervoze, strah i slično.
Kada stvari poslozis u glavi onda dobiješ nirvanu, smirenje.

Samo se opusti, previše razmišljas o nepotrebnim čimbenicima.
 
17.06.2016
25
55
13
Borim se s kćerinom (14.g.) dijagnozom GLIOBLASTOM ( maligni tumor mozga). Odmah po operaciji koja je odrađena u Zagrebu krajem 5. mjeseca. Počeli smo s doziranjem paste THC-a i to 70% putem čepića (analno). Počeli smo s dozama od 0,1g pa 0,2g THC u čepiću od 2g zamješanog s kakao maslacem. Trebalo nam je oko 20 dana da dođemo do čepića koji u sebi imaju 0,33g THC-a. Svaku večer prije spavanja sam joj mazao pastu veličine zrna riže na desni. Taj dio sam promjenio u pol terapije jer sam dobio savjete da je za Glioblastom jedino učinkovito mazati ispod jezika tako da sam joj bio uveo i tri zna riže ispod jezika svaku večer. Čepiće sam nabavljao kod jednog poznatog aktiviste oko 140 g za koje sam samo znao da imaju 70% THC-a. U međuvremenu sam napravio i svoje ulje koje je na ispitivanju pokazalo potenciju od 80% THC-a. Nastavio sam doziranje istim principom samo sam koristio svoje ulje i u čepiće ubacivao oko 20% kokosovog ulja.. Do danas je iskonzumirala 180 grama analno i neznam koliko oralno ispod jezika i iznad desni.
Svo vrijeme sam radim CBD od industrijske konoplje i doziram joj po dva čepića od 0,33g CBD-a (50% tnog).
Krajem 11. mjeseca kontrolni MR glave je pokazao da bolest nije aktivna isto kao i MR prije toga koji je napravljen sredinom 8. mjeseca. Terapiju zračenja i Temozolomid je prošla kao da se prošetala bez ikakvih nuspojava. Sada ima cikluse od 28 dana u kojima pije Temozolomid 5 dana. Do sada je prošla 4 ciklusa, a predviđeno je 12. Ide u školu i u odličnoj je formi i psihički i fizički.
Mišljenja sam da joj smanjim konzumaciju i to prvo samo dva čepića pa da nastavimo dalje s jednim nakon nekog vremena, a mazanje paste svaku večer ispod jezika i na desni bi nastavio bar dok dobiva Temozolomid.
Sada ču joj davat 5 dana po dva čepića THC-a i nakon toga prelazim na jedan dnevno. CBD isto smanjujem na jedan dnevno. Doziranje ispod jezika svaku večer umjesto tri zrna riže smanjit ću na dva zrna.
Uz opisanu terapiju je konzumirala laneno ulje 3velike žlice dnevno zamješano s jogurtom. Orahovo, makovo i ulje sjemenki marelice po jedna jušna žlica umješana s jogurtom. Prehrana s što više voća i povrća, bez slatkog i malo crvenog mesa. Vitamin C, Kyani Sunrise 30ml dnevno. Obiteljski pristup na 1000%.
Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Uh lijepo je cuti da ste izasli na kraj sa tako teskom situacijom i zelim vam da i dalje tako ostane uz malu sugestiju, ako nadjete vremena otvorite temu u medicini i opisite svoj put da se nadje kao pomoc ostalima koji ce se naci u vasoj situaciji

:respect: i sve najbolje od Vutra.org tima
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ako moze malo pojasnjenje - "bolest nije aktivna" znaci da se tumor skroz povukao, odnosno da ga nema ili miruje i ne siri se dalje?

Od kojih strainova si radio ulje - takve informacije su nam jako korisne ovdje, odnosno pomoci ce drugima sa slicnom dijagnozom.

Tnx
 
17.06.2016
25
55
13
Opis od 17.08.2016. Je bio da je vidljiva značajna regresija od prije poznatog tumora, pogotovo oko operativnog dijela gdje je bilo opisano još Glioma visokog gradusa. Infiltrirani dio je potpuno regradirao.
Opis od 22.11.2016. g. U usporedbi s nalazom od 17.08.2016. Bolest nema progresiju. Promjena nema. Kad sam radiologa pitao da mi objasni rekao je da Bolest nije aktivna i da se to rijetko vidi.

Ulje sam radio od White label feminiziranog Skunk-a. Mislim da sam ga tjedan dana pre rano skinuo jer mi se žurilo i zato je rezultat 80%, inače bi bio preko 90%. Ekstrakciju sam radio s Izopropanolom 99,999% tnim.
To mi je bio prvi grow. Malo sam ga i previše držso u vege stanju.
Sad sam stavio Skunk, Pineaplle chunk i Tutan kamon. Dvije indike i jedna sativa s velikim postotkom THC-a
 
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ja bi je jos ostavio na gramu dnevno sa supozitorijima. Barem dok ne budes imao potvrdu od doktora da je 100 posto sve u redu. CBD svakako ostavi.

CBD koji radis od industrijske konoplje, kako ga radis? Sadis industrijsku konoplju pa iz nje radis CBD ili?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob
17.06.2016
25
55
13
Njoj je nalaz čist. Čitajući post od Herbal Boba sam shatio da uzimanje mega doza kao što sam davao maloj zahtjeva nakon nekog vremena smanjenje, pogotovo ako je pacijent ok. Mala odlično podnosi od početka. Naravno neću prekinuti s uljem nikako. Ona će cijeli život ustvari biti na toj terapiji. Ovako ćemo organizam malo rasteretiti.

Kupujem industrijsku konoplju i od nje radim CBD istim postupkom kao i RSO. Samo kod cvijetova industrijske konoplje treba puno više otapala i puno se manje dobije ulja. Od 1 kg cvijeta cca 10 ml ulja.

Sad znam šta joj dajem 100%. kad sam ga kupovao jednom sam ispitao i bilo je 69% THC-a

Inače preporuka doziranja u USA je isključivo ispod jezika za GLIOBLASTOM

A i preporuka je ako se koristi konvencionalna terapija konzumacija 180g ulja
 
Poslednja izmena od urednika:
01.09.2014
71
163
33
CBD od industrijske konoplje? što se zezaš sa tim, imaš bilo koji strain od CBD Crew, ali ja preporučujem CBD Therapy, pogotovu ako je dete u pitanju, 20x više CBD nego u industrijskoj. Osim toga, preporučujem ti i da praviš sokove od biljke, i svakodnevno da pije 1-2 kocke takvog soka dnevno.
Imaš opširnije ovde

Ne bih da budem paranoičan, ali si naveo nepotrebne datume, mesta, a nema razloga da se kompromituješ, potreban si svom detetu. Zamoli moderatora da ti izbaci te podatke.

inače svaka čast i vrlo informativno :)