Herbal Bob's medical lounge...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Rektalna apsorpcija u odgovarajućim uvjetima kao što je vlaga i enkapsulacija sa masnim kiselinama dugog ili srednjeg lanca (kao što su maslinovo ulje ili kokosovo ulje), puno je bolja od oralnog uzimanja

jer sam prije sat vremena probao kapsulu sa samo 10mg CCO+maslinovo+lecitin+eterična ulja... Smješak od uha do uha i suze mi oci za popizdit... :)

Da li se pri analnoj aplikaciji, maslinovo ulje+lecitin+eterična ulja uzimju oralno, a čepić je na bazi kokosovog ulja, pa se u organizmu/krvi sve to "izmješa" ili postoji opcija primjene čepića sa dodatkom maslinovog ulje+lecitina+eteričnih ulja? Ako se primjenjuju ti dodaci i pri analnoj aplikaciji, da li se može očekivati jači psihoaktivni efekt nego bez tih dodataka?

Ovom metodom se povećava biodostupnost kanabinoida sa oralnih 10-20% na preko 90% sto znaci da potencijalno zasparamo jako puno ulja. 1 gram CCO+carrier+lecitin je ekvivalent 4 grama čistog ulja oralno...

Da li to znači da uz primjenu ovih dodataka u organizam nije potrebno na dnevnoj bazi unesti 1gram ulja?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
@1310
Haha, i tebe isto stari... :) I sve vas Vutrici... ;)

@jan_du

- BioMix (cco+carrier+lecitin+eterična) je tekuće strukture ako nije zamrznut te ga je najbolje pakirati u prazne 00 kapsule za oralnu i rektalnu primjenu, puno ga je lakše transportirati okolo i ne mora se držati zamrznuto kao čepiće...

- ukoliko je rektalna administracija kapsule obavljena pravilno psihoaktivnih efekata nema jer se otopina apsorbira u rektalni zid te dalje u krvotok i stanice a ne u jetru... Kod oralne administracije otopina se u želucu apsorbira djelomično u limfni sustav zbog korištenja carrier ulja a djelomično u jetru te su psihoaktivni efekti u punoj snazi... Međutim, tu u igru dolazi izbor strainova i eteričnih ulja kojima možemo korigirati terapiju te postići željeni osjećaj, sativa/indica/cbd omjer plus eterična ulja koja opuštaju ili potiču na kretanje...

- mi i dalje imamo cilj unjeti u organizam sto je vise kanabinoida moguće ali se ovom metodom u jako puno slučajeva niti ne približimo Rickovoj terapijskoj dozi od 1g prije nego sto postignemo željene rezultate, doza za održavanje je oko 50-100mg dnevno... Terminalni slučajevi mogu zahtijevati i veće doze od 1mg dnevno ali do ovih metoda niti je bilo moguće unjeti vise od 1mg dnevno bez katastrofalnih psihoaktivnih efekata a pogotovo uspješno liječiti takve terminalne slučajeve...

@Račić
Djelomično smo već pokrili stvar metilacijskim ciklusima čija je greška direktni prekursor stvaranja stanica raka i njegove progresije ali u pravu si, imamo još puuuno toga za reci...
Pokušavam sto vise toga pokriti a i po nekom redoslijedu ali uz puno poruka za odgovoriti i svakodnevne obaveze jednostavno ne ide brže... :(

Budite mi dobri i zdravi...
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Za temu :thumb: a i svaki :respect:za poznavaje materije.

Nakon sto pazljivo i detaljno "sažvaćem" napisano u temi a sto ce proizvesti pretpostavljam jos mnogo pitanja, za sada bih postavio nekoliko vrlo jednostavnih.

1. Iz napisanog se vidi da posedujes ogromno strucno znanje, te shodno tome me interesuje sledece: da li si to znanje primenio i u reali (na sebi ili bliskom clanu porodice), te kakve rezultate postigao u lecenju carcinoma sa uljem cannabisa?

2. Kojom metodom (tum. merker., magnet, CT ili PET/CT) meris ili kontrolises uspesnost terapije, u kom otrpilike vremenskom intervalu i nakon koje kolicine ulja su ti rezultati klinicki vidljivi ili ih nema? ...pokazatelj, da li nastaviti ili promeniti vrstu terapije.

3. Da li si probao lekovitost ulja po prvobitnoj metodi RS...i ako jesi, interesuje me razlika ucinka te i sadsnjih metoda, ali iskljucivo u klinickoj dijagnostickoj vidljivosti. Dakle, ne zanima me koliko ulje "udara" ili olaksava neke tegobe, vec koliko isto utice na malignitet (smanjenjem ili nestankom neoperatibilnog tum., smanjenjem ili nestankom metastaza, pad tum. mer.)...jednostavnije, klinicki vidljivim smanjenjem maligniteta.

Bob, imas moj duboki naklon za edukativnu temu!
 
Poslednja izmena:

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Koncentrirano ulje kanabisa (CCO) - Priprema i liposomska enkapsulacija...

Ovo je metoda pripreme ulja koju smo mi izabrali i testirali vise puta... Dekarboksilaciju sušene biljne materije radimo prethodno u pećnici iz razloga sto evaporaciju solventa (etanol 96%) možemo raditi na niskih 85'C sto je puno sigurniji postupak od dekarboksilacije sa uključenim solventom a rezultat je isti...

U ovom postupku je korišteno samo 20g suhe organski uzgojene biljne materije, 10g MK Ultra i 10g GP Kush... Test je da se ustanovi koju količinu ulja daje koji strain i to radim svaki puta kad imam nešto novo...


Oprema koja će vam trebati...

image.jpeg

- 2 x vatrostalne posude za evaporaciju solventa i miješanje ulja sa ostalim elementima, jedna dublja u kojoj ce biti voda i druga plića koja stane na ovu duboku tako da ulje zagrijava voda a ne direktna indukcija. Gornja posuda u koju ide ulje bi bilo najbolje da je od stakla ili keramike (nikako jeftine kineske tave sa nano-keramičkim premazom koji je toksičniji od teflona) ali mogu i kvalitetne inox posude poslužiti samo se ulje vise ljepi za njih, donja posuda može biti bilo kakva,

- laserski digitalni termometar, može i analogni samo ga morate kalibrirati na 100'C u zakipjeloj vodi,

- 3-4 x staklenke za postupak ispiranja i winterizacije,

- gaza ili organska lanena/pamučna torbica koju ja koristim za prvu separaciju biljne materije,

- 3 x neizbjeljeni filteri za kavu,

- 2 x gumice ili obrezani poklopci za staklenke koji ce držati filtere,

- silikonska spatula za kolače,

- vilica ili pjenjaca za miješanje,

- staklena neprozirna bočica za čuvanje BioMixa,

- šprica 60ml, 20ml, 2-3ml,

- solvent (konzumni etilni alkohol 96%),

- ekstra djevičansko maslinovo ulje (hladno presano ima još veće nutritivne i terapijske vrijednosti),

- tekući suncokretov lecitin (NowFoods je jedan od najboljih),

- eterična ulja: Kopaiba, Limunska trava, Lavanda i Slatka naranča (nadomjestak terpena izgubljenih dekarboksilacijom),

Mislim da je to to...


Dekarboksilacija - 110'C/60 minuta

Ovdje veliku ulogu igra postotak vlage u biljnoj materiji, 4-5 tjedana sušenja i curinga daje potencijalno najbolje rezultate u ovom vremenu i na ovoj temperaturi... Ukoliko imamo veći postotak vlage moramo kompenzirati sa većom temperaturom 115'c/60min ili dužim periodom dekarboksilacije 110c/90min...

- biljnu materiju usitniti i raširiti na komad ALU folije, staviti u prethodno zagrijanu pećnicu na stabilnih 110'C..

image.jpeg

- obavezno koristiti nezavisni termometar od onoga u pećnici! Najbolje bi bilo nabaviti laserski koji su danas vrlo jeftini, do 100kn (15€) ali i kalibrirani analogni ce dobro poslužiti (mana mu je sto se za njega lovi ulje kod kontrole temperature)..

- nakon sto zatvorite pećnicu i ona ponovo dosegne 110'C počinje odbrojavanja 60 minuta..

- nakon završetka pustiti u otvorenoj pećnici da se ohladi na sobnu temperaturu, cca 30 min...


Winterizacija (filtriranje na niskim temperaturama)

Proces winterizacije se koristi zbog uklanjanja medicinski nebitnih biljnih voskova, masnoća i klorofila, oni se zadržavaju u biljnoj materiji na niskim temperaturama od -20'C do -5'C te ulje bude izuzetne čistoće...

QWET metoda (QuickWashEThanol) - brzo ispiranje etanolom

- ohlađenu i dekarboksiliranu biljnu materiju dodatno usitniti ako je potrebno te staviti u jednu od staklenki ili staklenu zdjelu..

- sve staklenke zajedno sa zdjelom, pjenjačom, etanolom, filterima i gazom staviti u zamrzivač na 24 sata..

image.jpeg

- nakon 24 sata u zamrzivaču biljnu materiju pomiješamo sa etanolom, dovoljno da ju prekrije, napravite to sto je brže moguće da se zadrži niska temperatura..

image.jpeg

- lagano a opet kvalitetno miješajte 30 sekundi da se trichomi separiraju od biljne materije te zatim pričekajte 30 sekundi da se slegne, ponoviti 3 puta sto je ukupno 3 minute..

- procijediti biljnu materiju i solvent kroz gazu u jednu od staklenki..

image.jpeg

- ponoviti proces ispiranja još dva put po 3 minute i procijediti kroz gazu svaki puta, znaci tri brza ispiranja ukupno..

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

- procijeđeni solvent od sva tri ispiranja procijediti kroz filtere za kavu, najbolje je količinu podijeliti na 2-3 staklenke i staviti nazad u zamrzivač da se filtrira još 12-24 sata i ponovno procijediti kroz novi filter za kavu..

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg


Evaporacija solventa (85'C-90'C) - koristiti električnu ili indukcijsku ploču te dobro prozračiti prostoriju u kojoj se radi!

- napunite 2/3 velike donje posude sa vodom i zakipite te smanjite jačinu na pola..

image.jpeg

- stavite solvent u gornju posudu i održavajte temperaturu preko 85'C a da vam voda ne zakipi, treba malo prakse sa jačinom grijanja ali nije nikakav problem..

image.jpeg

- povremeno lagano miješati dok solvent isparava, lagano ce se pjeniti..

image.jpeg

- kada solvent ishlapi i počnu se pojavljivati malo veći CO2 mjehurići znaci da je ulje dostiglo maksimalni sadržaj THC-a i možete ga maknuti, ako želite vise CBN-a i jače opuštanje ostavite još malo dok ne nestanu i CO2 mjehurići..

image.jpeg

- ostaje nam čisto koncentrirano ulje kanabisa (CCO)...


Liposomska enkapsulacija (omjer 1:100 ili 10mg CCO/kapsula)

Mi za strain testove i testiranje tolerancije pacijenata koji nemaju iskustva sa THC-om koristimo omjer 1:100 zbog lakše kalibracije protokola, uvijek krenite sa malim količinama i polako dodajte... Moja punica šeće psa 4-5 sati na jednoj kapsuli BioMixa sa 10mg CCO... :)

Omjere za terapijsku dozu za karcinom ću napisati u slijedecem postu u kojem ce biti opisan i "osnovni protokol za liječenje raka" koji je vrlo lagano dalje prilagoditi...

- u istoj posudi u kojoj smo radili ulje i koja se do sada malo ohladila ali je još dovoljno topla da zagrije ulja, pomiješati 1.5g/ml CCO sa 30ml ekstra djevičanskog maslinovog ulja kojim dobijemo omjer 1:20 CCO/carrier..

image.jpeg
image.jpeg

- u gore navedenu mješavinu dodamo još 80ml ekstra djevičanskog maslinovog ulja i 25ml tekućeg suncokretovog lecitina i dobro promiješamo da se supstance spoje, ovdje imamo omjer cca 3:1 carrier/enkapsulat i dobili smo 136,5ml BioMixa potrebnog da se napuni 150 kapsula (mjesečna preventivno/rekreativna doza od 1.5g CCO)..

image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg

- na dobivenu količinu od 136,5ml dodajemo po 5 kapi od svakog eteričnog ulja te ponovo dobro promiješamo da se sve spoji prelijemo u neprozirnu staklenu bočicu i stavimo u zamrzivač na 24 sata, proces zamrzavanja okreće polaritet liposoma i stvara lipidni omotač oko naših kanabinoida i terpena (kasnijom korekcijom omjera eteričnih ulja možemo korigirati psihoaktivne učinke)..

image.jpeg

- nakon 24 sata zamrzavanja nas BioMix je spreman i može ga se puniti u kapsule 00 veličine koje imaju kapacitet od cca 0,9ml (150 kapsula x 0,9ml = 135ml)..

- kapsule se mogu koristiti za oralnu i rektalnu primjenu te mogu zamjeniti standardne čepiće od kakao baze, puno su lakše za transport i ne moraju se držati zamrznute...

Na žalost ostao sam bez kapsula koje dolaze drugi tjedan te ću onda postati proces punjenja...


Siguran sam da ima i drugih uspješnih metoda pripreme ulja ali mi koristimo i preporučamo ovu te smo ju maksimalno prilagodili za sigurnu kućnu upotrebu... ;)
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Osnovni protokol u terapiji raka koncentriranim uljem kanabisa...

Dva važna elementa koje treba posebno napomenuti su:
- češće doziranje da bi se postigao konstantan nivo kanabinoida u tijelu te postigao maksimalni terapeutski učinak (5 x dnevno)..
- postizanje kompetitivne inhibicije, medicinski izraz za okupiranje agresivnih jetrenih enzima koji su zaduženi sa probavu ulja da bi se kanabinoidi mogli provuci kraj njih neprimjetno na putu do stanica raka...


Pošto CCO nije magični metak koji ubija stanice raka trebamo uzeti u obzir što vise elemenata koji ce poboljšati kvalitetu života i pomoći postizanju homeostaze u tijelu, vas život potencijalno ovisi o tome...

Prehrambene smjernice:
- prakticirati alkalnu dijetu, ona stvara neprirodan okoliš za razvoj bilo kakvih bolesti
- koristiti sve organsko ako je moguće..

Aktivirati kanabinoidne receptore:
- koristiti demetilacijske proizvode kao sto su zeleni čaj, zelene jabuke, mango, čokolada.. Oni štite CB receptore od gašenja zbog metilacije
- fenoli, fenilpropanoidi i neka eterična ulja ciste receptore..

Kompetitivna inhibicija:
- uzimati apigenin i amentoflavon 5 x dnevno, 30-40 minuta prije svakog doziranja
- konzumirati također jednu žlicu (10ml) kokosovog ulja osim u slučaju raka jetre (ne metastaza na jetri)
- konzumirati pola do jedan mango prije svake doze, može i blendan u sok (ne juicer)..

Izbor transportnog (carrier) ulja:
- koristiti masne kiseline dugog lanca (LCFA) kao sto su maslinovo ulje, laneno ulje (ne u slučaju ER+ karcinoma), ulje sjemenki grejpa ako ciljamo limfni sustav, krv, mozak, imuno sustav..
- koristiti masne kiseline srednjeg lanca (MCFA) kao sto je ulje kokosa ako ciljamo jetru bilo oralno ili rektalno putem portalne vene..

Početna terapijska doza: 300mg CCO dnevno (trajanje 1 mjesec)

Ova doza je ekvivalent po biodostupnosti kanabinoida sa 1.2g RSO oralnom aplikacijom...

- lagano zagrijati 10g/ml CCO + 25ml carrier ulja po izboru i dobro promiješati = dobijemo 35ml BioMix baze
- bazi dodati 75ml carrier ulja + 25ml suncokretovog lecitina = dobijemo 135ml BioMix terapije
- dodati po 5 kapi od svakog eteričnog ulja (Kopaiba, Limunska trava, Lavanda, Slatka naranča)
- zamrznuti na 24 sata nakon čega je spremno za punjenje u kapsule
- zagrijati u mlakoj vodi prije punjenja

Koristiti kapsule 00 veličine koje imaju kapacitet od cca 0,9ml te ćemo dobiti 150 BioMix kapsula potrebnih za mjesec dana intenzivne terapije...

Ako podijelimo početnih 10.000mg CCO (10g) na 150 kapsula dobijemo količinu od 66.66mg CCO/kapsula, 66.66mg CCO po biodostupnosti ovom metodom (90%+) nam daje 60mg čistih biodostupnosti kanabinoida po kapsuli te aplikacijom 5 x dnevno postižemo terapijsku dozu od 300mg/dan...

Psihoaktivni efekti ove metode se bitno razlikuju od RSO metode iz razloga sto se ulje apsorbira u limfni sustav osim u slučaju tretmana raka jetre ali i u tom slučaju konverzija THC je puno sporija te "high" nije toliko intenzivan.. Bez obzira na sve to počnite polagano i ustanovite nivo tolerancije, svi reagiramo drugačije na THC...

Krenite sa jednom kapsulom u jutro i jednom predveče, za tri dana pojačajte na tri puta dnevno po jednu i tako opet do pune doze od 5 kapsula dnevno.. Nakon toga održavati dozu dok se ne potroši 150 kapsula...

Ovisno o receptivnosti osobe, vidljivi pomaci u smanjivanju eventualnih tumora i povlačenju metastaza trebali bi biti vidljivi na kompletnom onkološkim pregledu kojeg preporučamo na kraju prvog mjeseca te se prema nalazima kalibrira terapija...


Nadam se da ce ovo pomoći svima u tretmanu te potencijalno smanjiti troškove i trajanje terapije koja je inače iznimno skupa...

Budite mi dobri i zdravi... Bob
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Za temu :thumb: a i svaki :respect:za poznavaje materije.

Nakon sto pazljivo i detaljno "sažvaćem" napisano u temi a sto ce proizvesti pretpostavljam jos mnogo pitanja, za sada bih postavio nekoliko vrlo jednostavnih.

1. Iz napisanog se vidi da posedujes ogromno strucno znanje, te shodno tome me interesuje sledece: da li si to znanje primenio i u reali (na sebi ili bliskom clanu porodice), te kakve rezultate postigao u lecenju carcinoma sa uljem cannabisa?

2. Kojom metodom (tum. merker., magnet, CT ili PET/CT) meris ili kontrolises uspesnost terapije, u kom otrpilike vremenskom intervalu i nakon koje kolicine ulja su ti rezultati klinicki vidljivi ili ih nema? ...pokazatelj, da li nastaviti ili promeniti vrstu terapije.

3. Da li si probao lekovitost ulja po prvobitnoj metodi RS...i ako jesi, interesuje me razlika ucinka te i sadsnjih metoda, ali iskljucivo u klinickoj dijagnostickoj vidljivosti. Dakle, ne zanima me koliko ulje "udara" ili olaksava neke tegobe, vec koliko isto utice na malignitet (smanjenjem ili nestankom neoperatibilnog tum., smanjenjem ili nestankom metastaza, pad tum. mer.)...jednostavnije, klinicki vidljivim smanjenjem maligniteta.

Bob, imas moj duboki naklon za edukativnu temu!

Hvala još jednom Marckoni, učim koliko mogu i stignem... ;)

1. U kolektivu znanja koji se trudim ovdje prenijeti sudjeluje dvoje mojih dragih prijatelja te su oni mozak iza ovih metoda, također su oboje preživjeli terminalni stadij raka ovom metodom sto je samo po sebi pokazatelj uspješnosti... Kod jednog je izlječenja karcinom debelog crijeva sa metastazama na jetri i plućima a kod drugog karcinom pluća sa metastazama po svakuda plus melanom skalpa koji je riješen u tri tjedna, oboje su postigli terapijski cilju u nešto preko dva mjeseca... Pod terapijski cilj mislim na ciste nalaze sa normalnim markerima...

2. Metode koristimo ovisno o lokalitetu bolesti i mogucnosti suradnje sa doktorima i onkolozima, nažalost u većini slučajeva kod nas pacijent se ili srami, boji ili jednostavno nesmije priznati doktoru da uzima CCO tako da raspolažemo redovnim nalazima sa redovnih ili iznimnih kontrola koje koriste sve metode koje si nabrojao... Pomaci u terapiji uvelike ovise o receptivnosti pacijenta na THC/CBD te njegovo pridržavanje terapije i ostalih smjernica koje višestruko pomažu u sinergiji CCO i našeg tijela, okvirna preporučena terapija traje 3 mjeseca a pomaci mogu biti vidljivi već nakon 2 tjedna ako se terapija pogodi od prve... Napomenuo sam gore da je prijatelj izliječio melanom skalpa veličine 2,5cm u nešto vise od tri tjedna od dijagnoze i to dermalnom aplikacijom, međutim bio je također na rektalnog dozi za održavanje i prevenciju od 100mg... Svaka osoba ima djelomično drugačiju reakciju na terapiju CCO i to zahtjeva individualni pristup svaki puta ali korekcije nisu velike te eventualno zahtjevaju promjenu straina ili korekciju u eteričnim uljima...

3. Prvo da jednu stvar utvrdimo za sva vremena, PSIHOAKTIVNI UČINCI PRIMJENE ULJA OD KANABISA NISU POKAZATELJ USPJEŠNOSTI TERAPIJE!!!
Ova metoda je razvijena iz razloga da se potencijalno može unjeti vise kanabinoida u sustav bez neželjenih psihoaktivni efekata, zato koristimo transportna ulja, lecitin i kompetitivnu inhibiciju te time izbjegavamo konverziju u psihoaktivnu varijantu THC-a... Eventualni psihoaktivni učinci ove metode su bitno drugačiji od oralne RSO metode iz razloga sto je konverzijska stopa THC-a u jetri smanjena sa prosječnih 85% na manje od 10%...

Međutim nemojmo se zavaravati, sve ovo je još tankanje u mraku dok Izraelci i Cook's general Hospital ne završe mapiranje genoma i dok se ne pomaknemo u istraživanjima terpena, terpenima i flavonoida koji ce nam omogućiti selekciju vrsta specifičnih za bolesti... Uzbudljiva vremena su ispred nas... :)

Sto se tiče mjerenja uspješnosti terapije, kao prvo ne smatramo pacijenta izlječenja osim ako nije u kompletnoj remisiji vise od tri godine... Metode biodostupnosti kanabinoida mjerimo direktnim krvnim analizama u 15, 30, 60 minutnim intervalima nakon aplikacije... Remisiju maligniteta, smanjenje tumorskih masa i povlačenje metastaza kontroliramo minimum 1 puta mjesečno i jedini su pokazatelj uspješnosti terapija... Čak i u SAD-u imaju problema sa legalnim pretragama koje sluzbeno uključuju THC/CBD kao substance monitoringa te se ćemo moraju raditi u privatnim satima i u suradnji sa doktorima i onkolozima koji podržavaju tretman CCO, ima ih sve vise ali i dalje su prozivani od strane kolega i zakona... :(

Nadam se da sam uspio malo pojasnit situaciju i nadam se da ce se uskoro stvari promjeniti u pogledu na tretman CCO u svijetu i kod nas pa ćemo konačno biti u mogucnosti provodit javne studije na temu CCO i kanabisa uopće... Do tada radimo najbolje sto možemo i trudimo se unaprijediti metode iz dana u dan, vodeći se iskustvom i suradnjom sa pacijentima i doktorima... Doslovce na tjednoj bazi se otkrivaju nove stvari koje pomažu i unaprijeđuju metode te ih mi pokušavamo implementirati sto je bolje moguće...

Puno pozdrava... Bob
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Bob, zahvaljujem na odgovoru i odvojenom vremenu za sve napisano.

Obzirom da sam u proteklih 3-4 god. ponesto i shvatio u vezi carcinoma i lecenje istih metodom RSO, pri cemu (za sad) ta terapija drži fenomenalne rezultate u 5-razlicitih slucajeva (2 x carcinom dojke, 2 x carcinom pluca i 1-carcinom deb. creva)...svakako mi navedeno daje motiv da probam i nekom novom, "savrsenijom" metodom, pogotovu ako mi to "novo" pokaze i klinicki vidljiv rezultat.

Kada kazem "klinicki vidljiv", svakako ne mislim da je potrebna potvrda tamo nekog Onkologa da je malignitet u padu zahvaljujuci CCO, RSO ili med. OTROVU, vec iskljucivo posmatramo dijagnosticki NALAZ....laboratorija, ultrazvuk, magnet, CT i PET/CT.

Kod hir. odtsranjenih tumora (kakva je vecina) a gde nisu prisutne klinicki vidljive metastaze, jedini parametar za pracenje uspesnosti terapije je tum. marker. Nazalost, tum. markeri nisu pouzdani u nekoj ozbiljnijoj klinickoj pratnji, sem u slucajevima kada su u konstantnom padu/porastu...sto je pokazatelj da li je izabrana terapija delotvorna ili ne.

Kod neoperatibilnih tum. i prisutnih metastaza, samo putem dijagnosticke slike (magnet, ultrzvuk, CT ili PET/CT) uradjene na istom aparatu i od strane istog dr-dijagnosticara je, objektivno pouzdan nalaz uspesnosti odredjene terapije...sve ostalo su cista onkoloska nagadjanja, totalno nepredvidiva i slabo pouzdana.

Metode biodostupnosti kanabinoida mjerimo direktnim krvnim analizama u 15, 30, 60 minutnim intervalima nakon aplikacije...
Pretpostavljam da sam delimicno shvato sustinu transportnih ulja kod primene CCO, pa bih te zamolio da ovaj navod malo jasnije pojasnis ...o kakvim krvnim analizama je rec, da li ih je moguce uraditi u nasim laboratorijijama, te kako se strucno naziva ta analiza? Ovo mi deluje jakooo interesantno, pre svega, sto takva analiza daje jasan smisao transpornih ulja u kombinaciji sa CCO ili RSO...pretpostavljam da transporna ulja deluju i na RSO?

I jos malo znatizelje u vezi CCO.
Obzirom da se razlikuje nacin ekstrakcije i dekarboksilacije kod CCO i RSO, interesuje me sledece:
1. Koliki je % THC/CBD-a u CCO...? ako je neko merio.
2. Da li je Devicansko maslinovo ulje = hladno cedjeno masl. ulje?
3. Gde kupiti tekuci suncokretov lecitin?...ako moze neka pouzdanu adresa u bilo kojoj zemlji Evrope.


Unapred se zahvaljujem na odg...a ujedno i izvinjavam na predugom postu.
 
Poslednja izmena:

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Pozdrav Marckoni... ;)

Drago mi je da imaš pozitivne rezultate u terapiji Rick Simpsonovom metodom, kod puno pacijenata ona je dovoljna ali kod još vise nažalost nije... Također veliki minus RS metode je oralna biodostupnost kanabinoida te nemogućnost ciljane terapije koja se postiže transportnim uljima... Međutim, i ova naša metoda je daleko od savršene ali kao sto sam već napomenuo, dok se ne mapira genom u potpunosti i dok ne dešifriramo terpene, terpenoide i flavonoide sumnjam da možemo puno dalje dogurati...

Po našem iskustvu tumorski markeri su bili vrlo nepouzdana metoda praćenja napretka terapije te su u vise navrata divljali kada je terapija bila naj uspješnija i kada su ostaci tumorskih i metastaznih masa degradirali, ne uvijek ali u jako puno slučajeva te su se morale koristiti i sve druge dostupne metode...

Kao sto si već sigurno ustanovio do sada, kod nekih pacijenata potpuna remisija nikada nije moguća ali sa ovom metodom se puno lakše dođe do "dogovora" sa rakom i moguć je dugogodišnji i skoro nesmetan život čak i uz eventualno zaostale tumorske mase... U takvim slučajevima bitno je bolest držati pod kontrolom i ne dozvoliti joj da se ponovno razvije te se to puno lakše postiže ovom metodom i neusporedivo je jeftinije, doze koje mi koristimo za održavanje i prevenciju RS metodom nebi imale apsolutno nikakvog efekta...

Sto se tiče analize biodostupnosti, ja sam ih izmaltretirao sa tisuću pitanja i evo čega se sjećam... ;)

Problem sa testiranjem kanabinoida je sto su lipofilicni te imaju relativno malu koncentraciju u tjelesnim tekućinama...

Kanabinoidi se većinom nalaze u krvnoj plazmi gdje ih se 90-99% veze za lipoproteine a samo do 10% ih nalazimo u eritrocitima te je zato problem testirati cistu krv...

Rade se testovi krvi, znoja i kose te se kanabinoidi separiraju od endogenih lipida i proteina i onda sa radi masena spektrometrija...

Koristi se kontinuirana krvna pumpa koja uzima 5ml uzorka svake minute te se u predodređenim intervalima radi masena spektrometrija plazme i još neke krvne analize, također se rade analize znoja i kose ali sam zaboravio točne metode...

Nažalost stručnost tih analiza daleko premašuje moje trenutne kapacitete te je ovo naj stručnije sto ih mogu objasniti ali sudeći prema tvojem poznavanju materije ne sumnjam da ćeš shvatiti... ;)

Sjetio sam se još da su metode analize razvili Izraelci koji su i otkrili ECS u suradnji sa Sloan Kettering Medical Center, vidjet ću dali postoji negdje javna studija...

CCO (ConcentratedCannabisOil) je kratica koja se namjerno koristi u "modernijoj" terapiji uljem bas da bi se odmaklo od "zastarjele" RS metode pripreme i liječenja koncentriranim uljem kanabisa, nema tu nikakvih loših namjera ali metode su dosta različite u puno stvari... Iako se razlikuju u načinu pripreme, transportna ulja, lecitin i svi ostali elementi protokola primjenjivi su sa RSO uljem isto kao sa CCO samo je razlika u omjeru THC/CBD u samom ulju, iz tri različita ulja mogu se savršeno kalibrirati psiho/fizički učinci ulja te je ustanovljeno da omjer 2:1 THC/CBD ima najbolje terapijske učinke...

1. Kvaliteta ulja se učestalo kontrolira a postotak THC/CBD najviše ovisi o strainovima koji se koriste u pripremi, prosječne vrijednosti su oko 85-95% te se odnose na čisto CCO ulje...

2. Ekstra djevičansko maslinovo ulje ne mora biti hladno prešano ali ja ga svakako preporučujem ako ga se može nabaviti, puno je bolji balans Omega-3/Omega-6... Može bilo koje ekstra djevičansko samo da je sto bolje kvalitete, sva su masne kiseline dugog lanca (LCFA)...

3. Suncokretov lecitin: http://m.ebay.com/itm/Now-Foods-Sun...476789?hash=item419fe54435:g:nLsAAOSwPYZU-cZJ

Nadam se da sam sve odgovorio... ;)

Laku noć svima i budite mi dobro i zdravi...
 
Poslednja izmena:

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Majka mi je preminula prosli Ponedjeljak.. I sad dok citam ove postove, naisao sam na masu masu odgovora koje smo mi morali kopati i traziti doslovno, i nikako naci rjesenje... Bila je terminalni bolesnik karcinoma s primarnim zaristem na debelom crijevu. Izdrzala je 10 mjeseci teske patnje i agonije... prestrasno nesto sto smo prosli! Radi nje sam zapoceo i svoj grow... popila je u pocetku 30ml ulja i jako tesko joj je islo.. konstantne muke, povracanja... i taman je dosla na postenu dozu (manje od 1gr) i opet unatrag... tako da je njoj u prosjeku 5 puta sporije islo nego sto je trebalo.. sve je rezultiralo porazno.. inace bez ikakve ostale terapije osim pirodnih preparata je uzimala.. nemogu opisati tugu a i to koliko sam ljut i razocaran sto nam je jako malo dostupno informacija o terapijama pa moras cackati, kopati, istrazivati.. Njoj je komplicirano bilo jer ulje nije podnosila nikako, a i dan nakon dijagnoze je momentalno bila operirana... izvadili su joj kompletno debelo crijevo, maternicu i jajnike.. @Herbal Bob da je bar vise ljudi kao ti i da sam bar naletio na tebe prije 10 mjeseci. Obavezao sam se sam sebi da cu pokusati svoje iskustvo i znanje koje sam stekao prenjeti na druge.. puno smo prosli.. i to nebi trebao niko prolaziti... Ta bolest nije s ovog svijeta.. Peace!!
 
Poslednja izmena od urednika:

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
@PleromaBythos
Iskreno mi je žao zbog tvoje majke. Primi moje saučešće.

Kod neoperatibilnih tum. i prisutnih metastaza, samo putem dijagnosticke slike (magnet, ultrzvuk, CT ili PET/CT) uradjene na istom aparatu i od strane istog dr-dijagnosticara je, objektivno pouzdan nalaz uspesnosti odredjene terapije...sve ostalo su cista onkoloska nagadjanja, totalno nepredvidiva i slabo pouzdana.

Ja budem uskoro krenuo s terapijom držeći se savjeta koji su navedeni u ovom protokolu. Jučer sam napravio redoviti pregled (magnetsku rezonancu) glave tako da imam svježe informacije o stanju tumora na mozgu prije korištenja. Nastojim izbjeći česta zračenja, pa kontrolu mislim napraviti najranije nakon 3mj korištenja terapije i to ako mi se nebudu simptomi (dvoslike, trnjenje lijeve strane glave) mjenjali nabolje. Nadam se da će mi simptomi nestajati i prije kontrole što će meni osobno biti najvjernija potvrda da se tumor smanjuje.

Gore su već navedeni linkovi za naručivanje suncokretova lecitina. Ovo su stranice s kojih sam ja naručio apigenin i amentoflavon:
http://www.powermyself.eu/catalogsearch/result/?cat=0&q=Amentomax
https://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_apigenin?category_id=0&search_string=apigenin
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Hvala @mario339 i @jan_du za linkove, svaka kuna je bitna i svaki dan dostave koja prije dođe... ;)

@PleromaBythos - moram priznati sa sam zaplakao dok sam čitao tvoj post, izgubio sam majku prije četiri godine dok su ove metode još bile u povojima... Primi moje saučešće... :(

Ako imaš prilike uzgojiti nešto i napraviti ovaj lijek iz prirode, to je najveća počast koju možeš odati svojoj majci... Ovdje sam za bilo kakva pitanja...

@jan_du - svakako bi predložio mjesečne kontrole te kalibraciju terapije na prema nalazima, unatoč zračenju to je jedini pravi način da znamo koliki je pomak napravljen...

Nepotpuna terapijska doza može izazvati skoro potpuni osjećaj oporavka dok bolest divlja u pozadini i čeka da terapija prestane, u tim situacijama rak se vrati ljući nego ikada sto je čest slučaj kod RS metode...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica and Pantagan

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Ako imaš prilike uzgojiti nešto i napraviti ovaj lijek iz prirode, to je najveća počast koju možeš odati svojoj majci... Ovdje sam za bilo kakva pitanja...
..

i radim na tome.. priroda nam je sve dala.. osim cannabisa imam i u outu razne biljke koje pripomazu svakojakim tegobama, kratom, valerijana, vrazija kandza, ashwugandha itd. itd... obavezao sam se da cu pomagati ljudima i prenositi svoje iskustvo i znanje... znam koliko bi meni znacilo da smo u tim pocecima nakon dijagnoze znali kud, kako i sto.. puno, puno, puno znaci kad si dobro upucen, a da ne spominjem koliko ti to psiholoski pomaze kad tocno znas sto ti se dogada u organizmu, sto uzimas i kakav je benefit. u svakom slucaju tu smo, nismo cudotvorci ali necemo odmoci nikom... znam koliko sam ja cijenio bilo kakvu informaciju koju sam mogao pribaviti... veliki pozdrav!!
 
Poslednja izmena od urednika:

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Zahvalio bih svim clanovima koji daju svoj doprinos ovoj vrlo HUMANOJ razmeni iskustava, sa napomenom: da Vas nema, trebalo bi Vas izmisliti...!!!

Hvala @Herbal Bob, @mario339 i @jan_du za linkove...kada je bolest u pitanju, bitno je znati proverene adrese za nabavku kvalitetnog proizvoda i isti nabaviti u sto kracem vrem. intervalu, dok je cena manje bitna...to je neko moje razmisljanje, nadam se i ispravno.

Nažalost stručnost tih analiza daleko premašuje moje trenutne kapacitete te je ovo naj stručnije sto ih mogu objasniti ali sudeći prema tvojem poznavanju materije ne sumnjam da ćeš shvatiti... ;)
Bob, pogresno si shvatio moje pitanje o "strucnom nazivu" Metode biodostupnosti kanabinoida merenih direktnim krvnim analizama. Pitanje sam postavio u varijanti da te analize mogu da rade i nase laboratorije, sto sam i pitao, kako bih znao sta da trazim od mog laboranta da mi uradi....nikako da bih "pametovao" o nekoj strucnosti jbg.
Medjutim, kao sto sam i pretpostavljao, ta kao i gro drugih iznetih analiza u temi se rade u naucno-istrazivackim klinickim ustanovama u Izraelu, koje nam ti samo prevodis...uz napomenu, da si licno upucen u dva slucaja koji su uspeli sa CCO protiv carcinoma.

Da bih detaljno shvatio sve ovo o cemu pises, u najmanju ruku bih trebao da zavrsim faramceutski i med. fax zajedno... mada, ako bih to i uspeo, nastao bi problem preseljenja u Izralel kako bih mogao u reali i da testiram uspesnost tih metoda...;)

Također veliki minus RS metode je oralna biodostupnost kanabinoida te nemogućnost ciljane terapije koja se postiže transportnim uljima...

I sam dosta citam raznorazna istrazivanja po pitanju lekovitosti cannabisa, ali ih u poslednje vreme sa velikom dozom rezerve posmatram. Prosto mi neuverljivo deluje podatak da su ameri toliko vremena cann.-ulje ostavili kao neistrazenu oblast, pri cemu cinjenice govore drugacije: Lekovitost ulja protiv carcinoma (koju je RS obelodanio, ne i izmislio) se provlacila cak i kroz lok. radio stanice Canade pre xx god. Što mene po ko zna koji put dovodi do istog zakljucka: FDA mnogo vise zna o (ne)izlecivim bol. od onoga sto stoji u med.-protokolima. I kada vise nije moguce spreciti neku procurelu info tipa RSO, koja ne ide u prilog svetskim hostaplerima, pribegava se dezinformacijama ...Pa onda nagadjaj, ko i sa kojim razlogom (u ime kog belosvetskog tajkuna) servira odredjenu info. ili dezinfo. Situacija koja me uvek podseti na onu izreku:"Gde je u igri mnogo moci, za ocekivati je i mngooo zajeba"...;)

Pod pojam "nemogucnost ciljane terapije"-sa RSO metodom, pretpostavljam da istu poredis sa CCO metodom... gde se istom CCO, teoretski posmatrano, ciljano napada odredjena lokacija maligne promene gadjanjem maligne celije odredjenim % THC/CBD (i ostalim pripravcima), usled cega ista izumire! Ok, ali ta varijanta namece i neke nedoumice.

- Logicki posmatrano, ovako lecimo samo posledicu...THC ubija mal. celije koje organizam non stop proizvodi, ali ce one u nekom momentu steci imunitet na nas tretman...! I sta onda? Iz tog razloga ne praktikujem terapiju stalnog "odrzavanja", vec po potrebi ili eventualno jednom godisnje grunuti 20-30 mil. onako muski, uz redovne kontrole i konsultacije sa strucnim timom.

- Ali, sta cemo za UZROK mutacije celija za koji ne znamo sta ih aktivira? Sta ako aktivaciju maligniteta aktivira mozak... svest, savest, podsvest, negde neki "bag" koji mora da se resetuje kako bi ponovo profunkcionisao.
Kojim relevantnim istrazivackim postupkom je moguce dokazati, da nastanak karcinoma nije psiho.-neorolosko oboljenje nastalo greskom mozga-obolelog...?
Ako mozak upravlja svakim atomom organizmoma, ne vidim logican i razuman razlog da isti nema uticaj i na nekontrolisanu deobu malignih celija? Kada metodom zaobidjemo da tretiramo i mozak odredjenim % THC-a (da postedimo pacijenta da ga ulje ne "radi"), kako u toj varijanti "udariti" i na, realno moguc UZROK nastanka problema?

Bob, izneo sam samo delic mojih razmisljanja o tretmanu carcinoma, a zahvalan sam ti sto si sa nama podelio ova najnovija naucna saznanja koja cu u najkracem mogucem vremenskom intervalu (samo da nabavim tek.-lecitin) testirati na 2.pacijenta.
Verujem samo u ono sto mi da rezultat, a teorije da je sve individualno...ja to niti mogu nit' zelim da prihvatim, jbg.

p.s. Ako postavljac teme i mod. procene da napisano kvari temu, odmah delete. Jednostavno sam postao opsednut carcinomom i uljem, ma dva dana mogu o istima da pisem i jos da ostane nedorecenog oho ho.
 
Poslednja izmena: