Herbal Bob's medical lounge...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.08.2016
38
112
33
64
Hvala boscco , mene ja samo zanimalo za kopaibu , da li prirodna oleorezina ili destilat.
Vec je bilo rijeci o ovakvim uljima i slazem se bez obzira ako na njima ne pise da nisu za oralnu upotrebu , tj da nisu dobivena ekstrakcijom uz pomoc vodene pare , da se radi o izuzetno maloj kolicini ulja koja se unese u organizam i da samim time nije štetno. Mozda grijesim no.....
Pokraj nase otocke lavande , davati skoro 30 dolara za uvoz izvana , no way....
Ako bi tom analogijom, za etericna ulja isli i sa otapalom kod dobivanja rso ulja , onda bi prvo trebali raditi analizu da li je ostalo bilo sto od otapala i ravnati se onda prema tome. A onda pitanje , sto ako je nesto malo ostalo....
Mozda grijedim ali eto.... ;)

Edit:
evo pogledah na stranici ( pipingrock ) i ulje slatke naranče je : Cold-pressed
a ulje limunska trava : Steam distillation
a ogromna je razlika u količini i cijeni u odnosu na naše ponude :)
 
Poslednja izmena:
30.11.2018
3
0
1
45
Pozdrav Jan, odlična pitanja... ;)

1.
Lipidi (100% CCO bez carrier ulja) se inače ne apsorbiraju lako rektalno, međutim postoje pozitivne studije koje su koristile kokosovo ulje za čepiće i imali su odlične rezultate u liječenju raka jetre neznajući zašto...

To je razlog zašto smo okrenuli polarizaciju putem liposomalni enkapsulacije. Carrier ulje je ono što se apsorbira u našem slučaju, a ne lipida svojstva kanabinoida.

Farmakonika apsorpcije za ne-polarne lijekova prilično je dobro istražena i objavljena. Iako nije kanabis specifična u većini slučajeva, rezultati su i dalje primjenjivi...

2.
Rektalna apsorpcija u odgovarajućim uvjetima kao što je vlaga i enkapsulacija sa masnim kiselinama dugog ili srednjeg lanca (kao što su maslinovo ulje ili kokosovo ulje), puno je bolja od oralnog uzimanja i konkurira submukoznoj aplikaciji ali bez psihoaktivnih efekta.

Bitna je pravilna rektalna administracija, 3-4 cm je idealno, bitno da je poslije analnog sfinktera. Ako se cepic/kapsula umetne pre duboko sav sadržaj ce apsorbirati superiorna rektalna arterija a ne rektalni zid i sve ce otići direktno u jetru i biti probavljeno...

3.
Ista stvar je sa phytokanabinoidima, imaju vrlo kratko vrijeme poluraspada od oko 4-5 sati te je iznimno bitno dozirati 5-6 puta dnevno da bi se vršio konstantan pritisak na tumor...

Ako doziramo za primjer samo tri puta dnevno, to znaci da je terapija aktivna samo 12-15 sat u danu sto ostavlja puno vremena tumoru da napreduje bez naših boraca kanabinoida...


Nadam se da sam sve ovo dobro napisao jer sam prije sat vremena probao kapsulu sa samo 10mg CCO+maslinovo+lecitin+eterična ulja... Smješak od uha do uha i suze mi oci za popizdit... :)

Minus suznih očiju mislim da je ovo odlična doza za početnika ili za malo iskusnije bi bilo taman za obavit stvari... Dosta kreativan mood a i motorika mi se čini skroz ok... :)

Bas sam završio probnu rundu ulja i sve dobro pofotkao tako da ću postupak postati danas ili sutra...

Pozdrav svima... Bob

Herbal Bob nemogu vam opisati koliko ste mi rasvijetlili neke stvari oko kanabis ulja i njegove primjene. Puncu (tastu) je dijagnosticiran karcinom pluća IV stadij sa metastazama po plučima zasad i limfama te namjeravamo koristiti vase metode sa liposomalnim uljem kanabisa. Interesira me bi li se ikako mogli povezati preko privatnih mejlova jer zanimale bi me jos neke stvari vezano za lijecenje.

Hvala i lp.
 
30.11.2018
3
0
1
45
Ja osobno nebih dirao ovu eteriku za oralnu upotrebu, istina je da nije skupo, jer je za koristenje u aroma terapiji a ne za oralnu upotrebu.
Nisi pročitao ovo:
All essential oil blends are for aromatherapy use only and are not for ingesting!

Ja kupujem ovdje:
https://www.doterra.com/US/en/p/lemongrass-oil
https://www.doterra.com/US/en/p/wild-orange-oil
https://www.doterra.com/US/en/p/copaiba-oil
https://www.doterra.com/US/en/p/lavender-oil

Ovo su pune cjene, može se ukucati neka koda i dobije se mislim da 30-40% off...ili nešto slično...
Ovu firmu su mi savjetovali ljudi koji se bave više godina sa eterikom i kažu da je ovo najbolja kvaliteta za oralnu upotrebu...

Da, samo ovo je preko bare i ne vidim uopce mogucnost narudžbe u ove krajeve jer prilikom ispunjavanja podataka moras odabrati njihov 'state' i ne da ti unjeti ni broj mobitela jer je kompatibilno samo s njihovim brojevima a moras ispuniti sve podatke za narudžbu..

pozz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako ne znas sta se desava kako vidis to. vidis iz krivog ugla i na pogresno mesto postavljas pitanje, bolje da odgovaras na post gde si citiran nego da citiras mene koji sam samo ukazao na podatak sa profila
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Lesi
28.03.2018
26
10
3
Majka mi je preminula prosli Ponedjeljak.. I sad dok citam ove postove, naisao sam na masu masu odgovora koje smo mi morali kopati i traziti doslovno, i nikako naci rjesenje... Bila je terminalni bolesnik karcinoma s primarnim zaristem na debelom crijevu. Izdrzala je 10 mjeseci teske patnje i agonije... prestrasno nesto sto smo prosli! Radi nje sam zapoceo i svoj grow... popila je u pocetku 30ml ulja i jako tesko joj je islo.. konstantne muke, povracanja... i taman je dosla na postenu dozu (manje od 1gr) i opet unatrag... tako da je njoj u prosjeku 5 puta sporije islo nego sto je trebalo.. sve je rezultiralo porazno.. inace bez ikakve ostale terapije osim pirodnih preparata je uzimala.. nemogu opisati tugu a i to koliko sam ljut i razocaran sto nam je jako malo dostupno informacija o terapijama pa moras cackati, kopati, istrazivati.. Njoj je komplicirano bilo jer ulje nije podnosila nikako, a i dan nakon dijagnoze je momentalno bila operirana... izvadili su joj kompletno debelo crijevo, maternicu i jajnike.. @Herbal Bob da je bar vise ljudi kao ti i da sam bar naletio na tebe prije 10 mjeseci. Obavezao sam se sam sebi da cu pokusati svoje iskustvo i znanje koje sam stekao prenjeti na druge.. puno smo prosli.. i to nebi trebao niko prolaziti... Ta bolest nije s ovog svijeta.. Peace!!

Pozdrav,
Voljela bih popricati s tobom, ali mi stranica ne dopusta privatne poruke jer sam nova tu. Ako moze neki kontakt da ti se javim u vezi moje mame mnogo bi mi znacilo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.097
358
citirala si post od pred više od 2 godine, mislim da član @PleromaBythos nije baš aktivan, možeš pogledati na drugim temama, možda nađeš ono što te zanima, btw, dobrodošla na forum :)
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Pozdrav svima

Da li tko ima iskustva u liječenju večih cisti uljem ? Da se izbjegne operacija ?
naravno da ima i naravno da se ciste svih velicina mogu tretirati uljem i naravno ulje pomaze isto kao sto pomaze i kod svih ostalih patogenih izraslina kao sto su miomi,polipi,ciste tumori

preporuka uz ulje ili biomix kapsule se moze i pridodat neki caj od ljekovitog bilja koji je namjenjen nekom organu ili skupu organa gdje se nalaze ciste na taj nacin dodatno se pojacava funkcija i prokrvljenost organa pa aktivne tvari lakse dodu i djeluju na cistu

Koliko ja znam oni koji su imali iskustva su banovani...
vidis da ima i uopce neznam kakvi su ti ovo odgovori ako neznas suti a ne tu trabunjat....
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Pozdrav dragi Vutrići, dugo se nismo čuli... :wave:
Sorry na nastanku sa foruma ali život se ponekad dosta zakomplcira pa treba presložiti prioritete, na žalost Vutra je morala malo na stand by...
Stvari se po malo stabiliziraju pa ću imati više vremena i volje za pisanje pa ćemo se malo opet družiti, upalio sam i par lampi pa ću i neki dnevnik otvoriti...
Zeza me još ovaj account i server me izbaci svako malo zato samo strpljivo...
 
20.02.2019
5
63
13
47
Canary Islands
Ne funkcionira mi stari account baš dobro, učitava mi svaku stranicu na forumu po minutu-dvije i često me izbacuje... Ovaj radi bez problema...
Očistio history, cookies i sve ostalo ali ne pomaže...
Pomagaj brate... :)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Don_grozni