Herbal Bob's organic garden...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobra veće dragi Vutrići i dobrodošli u moj organsko/medicinski vrt... :)

Sve sto se ovdije uzgoji pretvara se u koncentrirano ulje kanabisa, mislim skoro sve, dosta toga ode i u dim da odmah priznam... ;)

Prvo da malo opišem setup koji se sastoji od tri zasebna boxa...

Propagator, napravljen od kartonske kutije dimenzija 45x45x80cm sa četiri Osram CFL žarulje od 30w temperature 6500k... U njemu su prvih dva-tri tjedna...

image.jpeg


Vegetacijski šator dimenzija 100x100x200cm sa 400w mh lampom u Hortiline Northstar reflektoru sa digitalnom prigusnicom... Ventilacija sa regulacijom protoka zraka i karbonski filter...
Uslikano prije par dana za vrijeme treniranja, u autopotovima i dvije manje Golden Goat strain a u okrugloj kanti je G-bomb...

image.jpeg
image.jpeg


Šator za cvjetanje, 120x120x200cm sa 600w dual spec HPS lampom u AdjustAWings mediuum reflektoru sa digitalnom prigusnicom... Ventilacija sa regulacijom i karbonski filter...
Naprijed je MK Ultra, otraga lijevo je Critical a desno Grizzly Purple Kush...

image.jpeg

To je to, uglavnom po četiri biljke u svakom boxu su stalno u rotaciji...

Substrat pripremam sam i sastoji se od kokos baze sa dodanim perlitom, biodinamickim kompostom, algama, bentonitom, bazaltnim prahom, pepelom palminog drva, dolomitskim vapnom... Sve je dodatno kompostirano mjesec do dva dana i još ih kroz život dohranjujem sa kompostnim čajevima koje isto sam pripremam...

Sigurno sam nešto zaboravio jer je već ko zna koja pljuga u igri pa pitajte ako vas što posebno zanima... ;)

Pozdrav svima i hvala na pažnji...

Bob
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Pohvale za pendantnost ;)
Par savjeta za slijedeci grow. Mislim da je ovaj mix prilicno kompliciran i nepotreban. Imao si problema u vegetaciji....tesko je tu rec sto se tocno desilo al mislim da je ph malo divljao ili si lockao nesto sa necime...vjerojatno pepeo i vapno koji su digli ph. Prva slika, biljka gore lijevo pogotovo. Pretpostavljam da je i vega trajala nesto duze nego sto je trebala. Super je sto radis svoj substrat al neko moje misljenje je da moze puno jednostavnije sa puno brzim i boljim rezultatima....a da je i dalje full organic ;)
Vegu bi drzao cca tjedan dana duze, cisto zbog kolicine i da iskorisits sav prostor.

Pohvale za ono sa poklanjanjem, al morat cu to obrisat zbog pravilnika :)
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Bok Stipe i hvala za edit... ;)

Ono na početku su sve revegetirani klonovi te zato nisu savršeni... :)

Posto moj je ovo šesta godina indoor uzgoja i inače se bavim biodinamickom poljoprivredom znam ponešto o organskom uzgoju... ;) Ako bilo koju sirovinu kao pepeo ili dolomitskoo vapno nakon dodavanja u substrat dodatno kompostiras prije sadnje, mikro organizmi u substratu će te sirovine probaviti u hranu dostupnu biljkama i zadržati stabilan pH...

Hvala na savjetima i komentaru... :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ne znam toliko o organicu da bi mogao diskutirati, pogotovo oko kompostiranja :) Mislio sam na cijelu vegetaciju. Uvijek me zanimalo kako bakterije znaju koji ph je povoljan za bas tu biljku, sto ako ja zelim uzgajat sjevernokorejski filadendron kojem treba ph 5.... kak ce te bakterije znat da njemu treba 5 a ne 9 kao za islandski fikus :D Ja kad vidim pepeo, kosa mi se dize jer svi koji su nesto kemijali su imali neke probleme. Uglavnom nebitno, grow ce bit zavrsen i to je bitno....
Sretno dalje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Herbal Bob

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
U outu je dobar kao dodatak uz gnojivo pri kraju cvetanja,pojacat kalijum... (radi zastite biljke,to jes budji) dodavao sam ga 2 puta posle 30 dana cvetanja... a i da ima 13 osnovnih elemenata za biljane... a i sigurno obracas paznju koji pepeo koristis,neki znaju biti stetni,a i zayeb je isto ako se pretera tokom mesanja sa kompostom... opasan je plin kako za nas onda za sve redom... hehe ja ovako sa brda upado,elem,zanimljiv kompost i zahtevan... srecno nek bude :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.289
14.532
358
Fino ovo sve izgleda.....a ima i fine opremice....a sigurno i fini račun za struju :p vidi se dosta truda i posla oko pripreme i biljki....bar u vegetaciji.....
Main lining izveden školski......pretpostavljam da si zadovoljan kad ga teraš i dalje......a zanimljiva je i ta bio-uradi sam-kombinacija od "zemlje" do prihrane.....nema toga baš po forumu.....
a ove tri ima da polude ispod 600w
Sretno dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Hvala na komentarima dečki... ;)

Da ne odgovaram obojici posebno jer se očito moj pojam organskog uzgoja razlikuje od vašeg...

Prva stvar je da bez kompostiranje (omogućavanja mikro/biološkom životu u zemlji da razgradi sirovu materiju) nema organskog uzgoja, bio preparati u bocama nisu organski uzgoj i principi direktnog hranjenja biljke i dalje vaze samo se koriste sirovine biološkog a ne kemijskog porijekla...

Ja ne upotrebljavam nikakvu dodatnu dohranu jer je substrat nakon kompostiranja dovoljno jak da izgura i najduže stative od 12 tjedana i jedina stvar koju dodatno koristim su fermentirani i prozračeni kompostnim čajevi za obnovu mikro/biološkog života...

Život u zemlji je u stalnoj komunikaciji sa biljkom i pokušava stvoriti balans potreban za zdrav razvoj korijena te prilagođava pH prema uvjetima u kojima se nalazi, posebno kiseli ili alkalni substrati se sastoje od drugačijih baza od zemlje ili kokosa npr. pijesak, šljunak, vapnenac...

Pepeo bilo koje vrše nikako nebo preporučio kao direktnu dohranu za biljke kratkog životnog ciklusa kao kanabis jer mu treba oko dva mjeseca da se kvalitetno probavi, pepeo se dodaje prije kompostiranja kao izvor hrane za mikrobe ili u otvorenom uzgoju se dodaje u jesen za drugu sezonu...

Nadam se da sam suvislo odgovorio jer sam načeo frisku teglu Criticala i moram priznat da sam ga pustio malo pre dugo, ozbiljan couch lock... :)

Bok Imbra, hvala na komentaru i dobrodošao... ;)

Podsjetio si me na nešto kada si spomenuo račun za struju a to je da koristim malo neuobičajene cikluse svjetla sto sam zaboravio na početku...

U vegetaciji koristim GLR Gas Lantern Routine koji ide ovako, 12 sati on/5 sati off/2 sata on/5 sati off... Ovom metodom uštedim četiri sata dnevno... :)

U cvjetanju koristim DLR Diminishing Light Routine koji ide ovako, prva dva tjedna 12/12 te svaki idući tjedan smanjit trajanje svjetla za pola sata tako da biljke završavaju na 9 sati on/15 sati off... Tu je ušteda otprilike 30% u odnosu na 12/12 ciklus... :)

Račun za struju oko 500 kuna...

Sto se tiče main lininga, koristim tu metodu preko dvije godine i iznimno sam zadovoljan sa krajnjim rezultatima... Biljke su u prosjeku 120 g i posto se razvijaju samo dominantni topovi kvaliteta je izuzetna... Dodatna prednost za mene lijencinu je sto je cijeli trening gotov u vegetaciji i ne moram ih ni pipnut u cvijetanju, čak i navodnjavanje obavljaju autopotovi... ;)

Otvorit ću i neku temu organskog uzgoja ako bude dovoljno interesa ali za sada možeš pitati sto god te zanima ovdje...

Ove tri su jako vesele ispod nove žarulje, počastio sam ih neki dan... :)

Zaboravio sam isto napomenuti da su sve tri cure u cvijetanju na jednom topu polinirane sa feminiziranim polenom Golden Goata tako da će biti finih crosseva jako skoro, neki dan sam skinuo Criticala koji je isto bio poliniran...

Laku noć ekipa... :)

Fino ovo sve izgleda.....a ima i fine opremice....a sigurno i fini račun za struju :p vidi se dosta truda i posla oko pripreme i biljki....bar u vegetaciji.....
Main lining izveden školski......pretpostavljam da si zadovoljan kad ga teraš i dalje......a zanimljiva je i ta bio-uradi sam-kombinacija od "zemlje" do prihrane.....nema toga baš po forumu.....
a ove tri ima da polude ispod 600w
Sretno dalje
 
Poslednja izmena od urednika:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dobro si se pripremio. Jedino što mi malo smeta je tvoj substrat-zemlja. U smislu OK ga pripremis jedino kada misliš da je spreman za uzgoj biljke bi trebao izmjerit pH tog supstrata. Jer od oka nije najbolje. Imaš namjenske pH mjerač / elektronske / koji su baš za mjerenje ph i količine gnojiva u substrat-zemlja. Praksa može to nekako ublažiti, da je substrat-zemlja OK. Samo svejedno pH i gnojivo u njemu varirata.
Sam se više naginjen kupovnom substrat-zemlja koga preradom i nikada nisam imao problema tokom uzgoja. Čajevi - gnojivo da. Za to se meni najbolje izkazalo fermentirani korovi.
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
pozdrav! :)

Substrat pripremam sam i sastoji se od kokos baze sa dodanim perlitom, biodinamickim kompostom, algama, bentonitom, bazaltnim prahom, pepelom palminog drva, dolomitskim vapnom...

Moze samo malo vise detalja o odnosu, tj. procentualno koliko cega ide...?

A sto se tice samog grow-a, sve skockano, bas lepo! A i dosta informativno, nesto cu novo i nauciti. Pogotovo ces me naterati da se raspitam o GLR i DLR. Tek godinu i po dana sam u prici sa gajenjem, ovo ce mi posluziti! :) pratim...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob
06.08.2015
288
229
43
35
Odlican dnevnik. Ovo je vise kao literatura iz koje se da dobro naucit. Samo ti nas obavjestavaj i obrazlozenja su dobro dosla. Ja se vec osjecam gram pametniji. Sretno u uzgoju i :respect: na setupu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Herbal Bob od mene imas veliki :respect:jer si donio neku novu varijantu(barem meni) uzgoja i zanimljivo objasnavas svoje stavove.Ja sam growam sa autopotovima, sa organskim gnojivom.Pratim tvoj dnevnik pod obavezno i zelim bogat,kvalitetan urod.Sretno!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Jako lijepo i vidi se da znas sta radis :thumb: ja sam isto koristio taj svjetlosni rezim samo malo drugaciji 12on - 5.5of - 1on - 5.5 of i drago mi je da se jos netko pojavio sa ti rezimom jer usteda je osijetna a urod je zadovoljavajuc a i otvara prostora za neke druge nadogradnje a da racun ostane u granicama normale...ocekujem zanimljiv grow i sa zadovoljstvo cu da pratim ;)
 
19.04.2016
95
67
18
Mislio sam da sam se malo pripremio za grow shto se tice znanja i literature sa :vutra:
ali kad procitam ovaj dnevnik prosto se osecam kao amaterska neznalica! :D :D :D
SRECNO DO KRAJA!!!!! definitivno pratim cisto da bih naucio neshto novo!!!