Herbal Bob's organic garden...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Hvala na brzom i strucnom odgovoru, uglavnom kupujemo brendirana sjemena, može preporuka?
Gdje kupiti zelenu zarulju za nocnu sihtu i koliko najmanje w je dovoljno?
Biti ce jos pitanja sigurno, pa ti kad ulovis vremena za nas rekreativce. I dinamika noci i dana u boksu je zanimljiva, par riječi o logici takvog tempiranja i otkud dolazi. :)
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
@hazeri - melasu mozes koristiti od drugog tjedna vegetacije bez problema samo u malim količinama, 5ml/l svakih dva-tri tjedna je vise nego dovoljno da drži kal/mag i mikronutrijentre stabilnima... ;)

Melasa drastično povećava koncentraciju terpena i flavonoida u biljci, u organskom i mineralnom uzgoju...

@Imbra Presvetli - kante su 30l sto je vise nego dovoljno da odrade cijeli vegetacijski ciklus s za mjesec dana idu u 80l sa friskim sunstratom... Retencija vode je bolja kada su u kantama nego kad sve popije okolna zemlja a također se višestruko smanjuje količina nametnika na biljkama... Bodu u oko ovako na slikama ali su okružene sa skoro 50 košnica punih pčela tako da nikoga nema blizu... :)
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
@1310 - sve banke sjemena su teški lopovi i prodaju nestabilne genetike i ne selektirane sjemenke u puno slučajeva... Nije sve njihova greška jer često dobivaju takve sjemenke od breedera ali ih oni svejedno prodaju za skupe pare sto im je jedini interes... ;)

Lijek za to je da sami uzmete klonove sa najboljeg fenotipa kojeg imate i napravite svoje sjeme, dva klona i malo koloidalnog srebra i priča gotova...

Zelena žarulja je totalna misterija za nabaviti ali ako imaš smartphone mozes skinuti nekoliko aplikacija koje će emitirati zeleno svijetlo preko ekrana, može poslužiti svrsi kad nema bolje opcije... Ja sam pitao u svim mogućim dućanima za zelenu žarulju i uvijek me gledaju ko idiota kad pitam... :)

Sto se tiče dnevnih i noćnih ciklusa, oni su uglavnom isti kao u prirodi... Tokom dana većina energije je koncentrirana na rast i razvoj biljne mase te je pogonjena fotosintezom a u toku noći sva energija je koncentrirana na razvoj korijena i korjene simbioze i pogonjena je mikro/biološkim životom...

Kada radimo lolipop ili jaku defoljaciju u noćnom ciklusu onda biljka ima vremena presložiti strukturu hranjenja i respiracije kroz noć i potpuno je oporavljena dok se svijetla upale i spremna je za novi ciklus rasta i fotosinteze...
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.291
14.570
358
kužim ja prednosti i mane uzgoja u kantama...samo sam htio naglasit da ako ti nisu pri ruci da ne mogu dugo bit same bez nekog da ih zaljeva....dok u zemlji mogu bit osjetno duže bez neke brige oko njih.....a i urod je nusporedivo veči u zemlji
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
U pravu si ali sve to pod uvjetom da je zemlja vlažna i plodna, ova na moru je suha ko barut i nebi bilo puno sreće da su u njoj... Sada dobivaju po 10l svaki drugi dan a kad budu u 80l kantama onda po 20l svaki treći-četvrti dan...

Narasti će one na oko 2m i obično skinem cca pola kile po biljci sto nije loše po mojim standardima... ;)
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Samo da ti pozelim srecu do kraja, zanimljiv dnevnik svakako kao i tema medical lounge :respect:
sugestija: kad postas fotke u dnevnik urednije izgleda kad ih stavis kao thumbnail i listas :D
edit: i puno manje moras skrolat :razvaljen::
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Hvala d@ni... :)

Moram ti priznati da meni thumbnailsi uvijek izgledaju katastrofa na mobitelu i puno mi je teze gledat fotke na taj način, možda sam samo ja malo čudan... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Hahaha, i mislio sam da je to u pitanju... ;)

Ja se trudim izbjegavati komp koliko je moguće, puca mi kičma kada sjedim dugo za stolom pa sam uvijek na mobu ili tabletu...
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Propustio sam vec napisan komentar o GLR i DLR režimu i @mario339 ga je koristio, doduše on kaže da je prinos zadovoljavajuć, nema druge nego isprobati u sljedecem uzgoju.
Zeleno svjetlo, imam tablet, tnx nebih se ovog sjetio sam. To je dakle prava frekvencija, mislim nije kao ofarbana žarulja.
Pa valjda je, kad ju LED ekran emitira ili?
Za proizvodnju vlastitog sjemena potrebni su uvjeti, prostorni, tu stajem jer toga nemam. K tome dimiti stalno isto, morat ću i dalje riskirati s brendovima ali ću svakako primjenjivati savjetovano, hvala stari.:rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Da se i ja pridružim sa željama da uzgoj bude bolji od zamišljenog. Dnevnik mi je jako zanimljiv i nadasve poučan.
Pratim ga s guštom, a tebi sretno dalje!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob
08.03.2015
149
125
43
33
:fuck:Uh skoro sa ovo propustio.Bob pravi si izvor informacija.Svaka čast na curama i inteligenciji.Ako primaš pomoćnika na praksu samo javi.:rolleyes:Sretno i svako dobro vam želim.:clap::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Dobar dan dragi Vutrići, nadam se da uživate u nedjelji... :)

Hvala svima na komentarima i potrudit ću se da ostane zanimljivo... ;)

Sadio sam neke nove biljčice prije dan-dva pa reko da podijelim ovo s vama za slučaj da niste znali...

image.jpg

Dakle, kod sadnje u substrat po izboru pobrinite se da je šiljasti vrh sjemenke kroz koji taproot izlazi okrenut prema gore, ako kod klijanja pustite da korjenčić malo izađe stvari su puno lakše... ;)

Ja sjemenke držim oko 12 sati u vodi pa idu u vlažni papirnati ručnik dok ne puste mali korjenčić sto je obično unutar 24 sata ali može potrajati i duže, nakon toga idu u zemlju oko 2cm duboko i ako ih ne uspijem posaditi naopako promole glavu za dan-dva...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Bob jedno pitanje.Radim automate koje tretiran Bio tabs gnojivom.Sada sam u 50 danu,cvjetanje nekih 15 dana.Kupio sam melasu pa me zanima kako točno sada mogu sa njom tretirati biljke koliko često i koliko.Pitsm jer nisam od drugog tjedna vegetacije kako si mi napisao nego bi sada počeo.Unaprijed hvala!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
@hazeri - mogao si i prije reci da BioTabs koristiš... ;)

Testirao sam ih prije jedno dvije godine i mogu ti teći da sam generalno bio jako zadovoljan, jedini problemi su se javljali kasno u cvijetanju kod nekih sativa koje trebaju jako puno fosfora i kalija... Tabsi su jako heavy sa dušikom pa je bilo problem nadoknadit sa njima a sa orgatrexom je bila slična situacija od kad su promjenili formulu, prva tura je bila puno bolja i PK orijentirana...

Uglavnom, orgatrex ti je glavninom melasa i vinasa po strukturi tako da cistu melasu ne trebaš često koristiti, eventualno svaka dva tjedna u cvijetanju po jednu čajnu žličicu na litru ili ako vidiš da im fali kalcija, magnezija... Dodaj i jednu dozu bactrexa kad daješ melasu jer bakterije ju obožavaju i razmnožavaju se kao lude, malo mikorize u substart negdje na pola cvijetanju isto puno pomogne... ;)

Bacim oko na tvoj dnevnik kasnije, setup izgleda milina a imam par pitanjca za Gavitu i onaj LED... :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Hvala Bob.Nadam se da ne spamam.Da, koristim Bio tabse i jako sam zadovoljan.Medutim primjetio sam kako uvjek kada mi automati pocnu cvijetati nakon 6,7 dana pocinju zutiti donji listovi tako da ovaj grow derem orgatrex i bactrex svaki tjedan po malo i nakon 50 dana tj. kada se pocnu zutiti ovi opisani listovi gurnem jos jednu tabletu Bio tabsa.Znaci sve po tablici i jos ovako kako sam napisao.Uzeo sam melasu vise iz znatizelje pa reko da probam ali da ne steti.Zato sam te pitao.Sada sam skuzio kako nemam vise bactrexa..:fuck:ali nema veze,rijesiti cemo to.
Uglavnom hvala,mozes slobodno pitati sve sto te zanima u mom dnevniku ili ovdje..nije bed.:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Haha, ne spamas stari ne brini... Sve je dozvoljeno u mojem vrtu... ;)

Auto-potovi i BioTabs su jedna od najbolji, ako ne i najbolja kombinacija trenutno na tržištu za uzgoj ove naše drage biljčice... Toplo bi preporučio kombinaciju svim početnicima i onima kojima sa neda zezati sa full organskim uzgojem, stvarno funkcionira do jajca i male su šanse da nešto zeznete zato ako netko ima problema i muči se uzgojem mislim da je ovaj setup ideala... :)

Da bi izbjegao nedostatak dušika u prijelaznom periodu moraš biljke folijarno dohraniti sa Epsom soli (gorka sol), jednom u ranoj vegetacije, jednom kada ih prebaciš u cvijetanje ili kad počnu cvijetati i jednom oko dva tjedna u cvijetanju... Epsom dramatično pojačava sintezu dušika tako da se efekti vide u jednom danu, ne treba neka posebna dohrana ako zalihe u substrata nisu iscrpljene...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Hvala Bob!Puno si mi pomogao.Drago mi je da ovako možemo podijeliti informacije i znanje.Pratim grow,sretno!:thumb:Znaci sada mogu dodati epsom nakon ovoga gnojenja?Koja je mjera za jednu biljku?Hvala!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob