hermić u boxu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
prvo bih htio sve vas tu pozdravit.

biljke su mi u 19. danu cvijetanja. ima ih raznih vrsta a neznam vise koja je koja. sve su mi vise manje ok na uvijete koje sam im pružio. no ima jedna visoka biljka ja mislin da je baš to jack horor. na najdonje dvije grane ispod vrhova poceli su izlazit one bobuljice kao kod muske ali samo na najdonjim granama. pretrazio sam forum ali nisam nasao nista korisno meni. ako mi ko moze objasnit kakvu stetu taj dvospolac moze meni ucinit. ali napominjem da su to znakovi samo na dvije donje grane a ostatak biljke izgleda u redu. hoće li se to proširiti po cijeloj biljki kroz neko vrijeme. volio bi da imam slike da vam to pokažem
:leafblunt:
:leafblunt:
:leafblunt:
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
nemora značit da će ti se proširit ali i tih par bobica ti može oplodit cijeli box tak da češ imat dosta sjemenki , a čuj ako očeš sjemenke ostavi ga ako ne preseli ga u neki drugi box ili još bolje negdje van ga izbaci jer je pravo vrijeme za taku akciju , ako ga izbaciš dobit češ i vrhove i sjemenke tak da češ i genetiku sačuvat. a možeš i pokupit polen sa njega i stavit na donje vrhove neke druge biljke pa dobit neke svoje hibride ;)
i to feminizirane!

:181:
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
okiykiku ne laprdaj , da bi dobio feminizirano sjeme moraš sa hermića polen stavit na žensku biljku i onda dobiješ sjemenke u kojima nema mužjaka , što neznači da iz tog fem sjemena nemožeš dobit hermija!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ne pričajte svašta..ako niste sigurni
hermy daje najčešče hermy!!! 70-80% hermy 20% ženka... tretiranje semena,bio stimulatorima je druga pesma
možeš doduše počupati te hermy-e ako jih je malo.
Inače kao što Ranrom reče,hermy če se prije pojavit kod sativa-ako je u pitanju stres,možeš več dobit takve semenke...

čupaj to !!!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Sorry era al ne slazem se sa tvojom statistikom.. Evo za primjer torca je napravio fenomenalan hibrid tata je herm skunk no1# mama bracka domaja.. i potomci tog bilja su u 90% slucaja ispali stabilne zenke... sto je daleko od tvojih 80% hermy statistika..
 

KaraJack

Aktivan Član
elephantor

Pogledaj ovo ili procitaj, jbga na engleskom..

During the 1960's and 1970's some cannabis breeders took to experimenting with Colchicine. Colchicine, a powerful mutagen for both man and beast, stops cell duplication, while the cellcore duplication continues the same. The end result is a doubling or more of the chromosome set. This treatment can be beneficial to cannabis because it enforces many properties such as higher production of thc and resistance to disease. What also resulted, when gender chromosomes doubled, is that male or female chromosomes appear manifold, called Hermaphrodites. What's the plant to become? It becomes all at once. The result is called feminized or effeminate seed.
Genetically, a cannabis plant is more or less predisposed to become male or female. This is regulated by 2 chromosomes everyone knows as the X and Y chromosomes. A plant with 2 XX chromosomes becomes female. A plant with an X and Y turns into a male. Plants have hormones that regulate it's functioning, of which gender is one of those functions. The hormone balance is genetically determined, and partly influenced by environmental factors. An example is when plant roots get damaged. The roots will produce a substance that in turn slows down leaf growth. The result is male flowers. When discussing hormone balance you get FEMALE SEED: a female is a plant with XX or only female chromosomes.
When you have a seed with just X chromosomes, you are certain this seed will grow into a plant that is genetically female. To achieve the XX only plant: a female plant is forced by a hormone called Gibberellic Acid to produce male flowers, the pollen created contains only X chromosomes, when you offer this pollen to another female plant you can be absolutely certain to get seeds which are 100% XX. Once again this seed is called FEMALE SEED. Gibberellic Acid can be found in online. It takes years for an individual to achieve the proper plant hormone manipulation to get 100% female XX seed. Supplies therefore fluctuate and there are many different strains available worldwide.
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
hej slone mislim da je Era govorio da sjeme od hermia bude hermi , ipak je torca s polenom od hermia oplodio ženku ili sam krivo skonto ;)
 
15.04.2008
3
0
0
101
ej ljudi bok...evo i mene s problemom...dakle imam biljčicu koja već i ma 4 nodija a nijedan list nije razdjeljen (ima samo 1 krak umjesto 3, 4, na koncu 7) pa mene muči jel to ona još nije prešla u foto stadij ili je jednostavno MEJL MADFAKA(MUŠKO)...PEACE
HVALA UNAPRIJED...
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Čini mi se da je bila obrnuta situacija sa Skunkensteinom. Tata je domaja a mama je skankulja. I koliko se sičan bija je ****š a ne hermi. I btw, nisan primjetija ni jednog hermosa, nego se lipo rasporede muški:žene = 40:60.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
@ kara citao sam mnogo slicnih tekstova tako da poznam materiju.. ako pogledas moje postove unatrag vidjet ces da sam cak pisao o raznim metodama dobivanja polena iz provjereno geneticki zenske biljke.. bilo pomocu giberlinske kiseline, koloidalnog srebra, trovanja svjetloscu (iregularan fotoperiod), namjernim izazivanjem stresa biljci itd..

@ ananas u slucaju da je era govorio o sjemenu bas sa hermija onda je u pravu.. ali polen hermija koji oplodi zenku najcesce ce biti zenka.. muska biljka ne moze postati hermi.. samo zenska.. dakle bez obzira sta je polen sa hermija, geni koji ulaze u kombinaciju su xx i xx.. nema nigdje xy.. tako da dobiveni potomci moraju biti zenski, ili ako je hermi osobina veoma genetski dominantna postaju hermi..

Tako sam ja barem citao.. pa ako oni lazu mene, lazem i ja vas. :]

Ako netko zna i 100% je siguran o cemu prica neka potvrdi ili razvrgne ovu teoriju..
 

KaraJack

Aktivan Član
@elep

Ne kazem nista da tvoje postove nisam citao ili pratio, samo sam ti nešta izbacio da pročitaš, Tekst je pisan od instituta za genetiku , Gibberellic Acid, stress efekti sa svijetlom, i sve to sta si naveo stima!

To sta si procitao nebih rekao da te lazu, ali potomci xx znaju dati u fazi cvet. xy a to je onih 30%. Šanse su jako mal i velike to ti ne trebam ni reći jer sigurno znaš. Zahvat od hermija ženke na ženku je igra rizika kao i kod Gibberellic Acid.

Prema izjavama i reportima cujem i vidim da je methoda 12 dana starijeg muzjaka oplodit sa ženkom + dodatni stress sa svijetlom kao recimo svijetlo sa bluespectrom + Gibberellic Acid = Famale 89% ali niko ne garantira dali će geni to pokazat.

Znam da sad malo solim ali hebiga to rade na banama ili tomato a mi delamo cannabis, cannabis ima jako cudne i sensibilne gene sa jos toliko neistraženim problemima i vizijama...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
postoji hermy i "banana" hermy... zavisi kako su nastali
ako češ polenom običnog hermya oprašiti onda se večinom nadaj hermy...ja nisam čitao več probao!!!!!!

ako češ polenom "banana" hermy oprašit onda ja veliki % da če bit večina ženskih-zavisi od sorte.. poneki hemry-probao i dalje radim!!!! Banan hermy se uvek pojavi na ženski biljki!!




Doors je bijo neki dan u poseti i vidijo kako izgledaju biljke,čije je seme tretirano sa GA3,biljka se najčšče ostavi malo duže u vege i onda na cvetanje..prvo se pojavi ženski cvet i na njem "banana" hermy
Ormar samo sa njima :)



na desnom budu/grani i u donjem levom uglu..vidi se nesto žuto malo..
idem tražit bolje fotke, a večeras ču fotkat upurvete-gde su shranjeni hermy cvetovi!!!

A za to linkovanje..če se puši-bogami
dosta puta primetim kako želite pomoči ali ... Najčešče se to dešava,upravo u ovom forumu..
Čovek okači fotku -pogledate po netu ..Odmah padaju saveti kako je iz fotki razvidno ,naprimer nema dušika radi takvih i onakvih znakova...Čovek počne hraniti,hranit.. i sprži jer se rezultat nije popravijo..niko ne kaže,da se dušik može zaključati radi nepravilnog PH...
 
15.04.2008
3
0
0
101
bokburazbok je napisao(la):
ej ljudi bok...evo i mene s problemom...dakle imam biljčicu koja već i ma 4 nodija a nijedan list nije razdjeljen (ima samo 1 krak umjesto 3, 4, na koncu 7) pa mene muči jel to ona još nije prešla u foto stadij ili je jednostavno MEJL MADFAKA(MUŠKO)...PEACE
HVALA UNAPRIJED...
kaj jel može odgovor?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Balkanski agronomi su primili priznate nagrade i proizveli preparate sa giberilinima, več pre25-30godina!!! ne koristi se to samo za konplju..Inače gibberlic acid stabiliziran je oko prvog svetskog rata(brat Japanac)
postoje studije uzgoja konoplje tretirane sa giberelinima na nasim područjima :)
Napisao je Era več post o feminiziranju-ne samo na vutra.org...
takve preparate, rado ne pominjem jer se sve zloupotrebi!!!

rezultat oprašivanja sa polenom "banan hermy" na domajama




ako vas zanima,možemo ponovo napisati post o (primitivnom /domačem) feminiziranju semenki.,.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
bokburazbok je napisao(la):
kaj jel može odgovor?

Da možda pročitaš pravilnik braco?
I malo se bolje informiraš po forumu?

Inače to šta nema "pravih" listova ne znači ništa...možda je čak i neka luda mutacija..i pobogu..foto period??? Sad je vegetacija ako ti raste na prozoru

:maryjane: