Hid eksplozija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Meni je pukla HID, ali ne VTNa nego živina, i nije nikakva strasna eksplozija, jednostavno mala implozija (zbog vakuuma) i staklo padne na pod... sa zvukom slabijim od pucanja balona...

Ne znam kako bi bilo sa HPS-om, ali ne vjerujem da se moze nesto strasno desiti, najveca opasnost su uzarene krhotine i otrovne pare...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Od eksplozije Kaetodne cevi tj ekrana ti nista nemoze biti tako da ti ni od sijalise mece diti nista! Jeste da je vamo vakum a u sijalici HPS pritisak ali nece ona ni puci ako je pazis tj ako ti je stajno cista tj ako je dva tri puta mesecno skines i ocistis sa mekanom krpom od prljavstine!
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Meni je prije nekih pola godine ekspolodirao hps 150w iako je bio redovito održavan. Nisam prisustvovao događaju, ali nije da mi se box razletio na komadiće(hehe), samo žarulja, ništa posebno...nije bilo nikakvog požara niti ičega sličnog. Ne ponovilo se!!!:eek:hno:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
TorcidaSpalato je napisao(la):
Jbte, sad si mi paranoju uvalio sa tim '150W HPS', kod mene dva komada konstantno rade skoro godinu ...:spcartman:

Pocnii da razmisljas o kupovini 2 rezervne od 150w :) Ne zbog eksplozije... vez zbog dotrajalosti....