hid pregrevanje?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.08.2007
26
1
0
57
Prvo ce da ti se zapale biljke a onda sve sto je zapaljivo u boksu, pre nego sto ti se pregreje lampa. Zato postoji ventilacija.
Pregrejavanje boksa mozes resiti nekim termostatom koji ce iskljuciti struju kad predje odredjenu temperaturu.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Pa da biljke budu kao u diskoteci!:icon_lol:
THC je osetljiv na ucestalo gasenje i paljenje svetla izvan 12/12 sistema!
Tako da bi ti bilka bila pod vecitim sokom i slabo bi se razvila a mozda i hermi postala!

Poz.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Bolje Mile voli disko, nego Mile vatrogasac :icon_lol:
Ne, nemaju zastitu, ali neke (bolje-skuplje) prigusnice imaju.

BTW tema je na krvivom mjestu.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
prebacujem u opremu...


da jeste HID lampa i ako nemas ventilaciju regulisanu ne mozes je koristiti.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Son-t su philipsove hps lapme.

hps se odma pregrije ; D njega toplina ne ebe, pazi da si ruku ne zapalis ili ormar.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
SON-T je najobičnija oznaka i nije ekskluzivna za Philips, kod mene su recimo OSRAMove lampe koje (između ostalih) imaju oznaku SON-T. Potraži malo na netu, imaš to detaljnije objašnjeno ...
 
03.09.2006
34
4
0
Moja lampa radi oko cetri do pet sati a onda se ugasi na oko 15 min. da bi se posle gasila na svakih 90 min. u pitanju je briluxovo kuciste i osramova lampa. Koliko je to lose za biljku?

Ps. kuciste stalno zuji. Da li je to normalno. Napominjem da je ugradjena kvalitetna ventilacija.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Dobro ti kaže kada si u periodu cvjetanja to je totalna katastrofa jer im jednostavno sa tim prekidima što ih radiš stvaraš stres . Zapamti dok je period cvjetanja biljke moraju imati 12 sati neprekidnog svjetla i 12 neprekidne tame i točka
kasnije postoje neke varijacije pred kraj cvjetanja produživanje na samo sat do dva duže svjetla da se sunčaju više no tih dva sata one neće ni primjetiti jer je u komadu, no sa tim se nemoj uopće optrećivati ti ih samo drži na 12/12 a to što prigušnica odnosno balast zuji to je normalna stvar .Što se tiče temperature prigušnise ona je također vrlo visoka no napravljena je da radi na takvoj radnoj temperaturi tako da na to ne obraćaš pozornost.
Jedino što bi mogao je staviti ju na površinu koja ne gori nedo bog u slučaju nekakvog kvara ili kratkog spoja . Nastavi normalno sa cvjetanjem i pomno ih prati i u ni u kojem slučaju nemoj više remetit 12/12 period .

Pozz
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Vjerovatno nije problem sa pregrijavanjem ni ništa takvo. Nekad se desi da se dobije takva lampa za greškicom. Ako si lampu nedavno uzeo, vrati je i traži novu, reci da ima grešku i gasi se. Ako ne daju, inzistiraj, povisi ton, namršti lice... sretno!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
...ako treba i samaraj!!! :icon_lol:
Nije lepo kada prodaju skart!
A mozda ti lampa ima neki bimetal koji je stiti od pregrevanja!? Proveri pre samaranja :icon_lol:da nije slucajno neki takav tip sijalice ko ce to sve povatati!
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
doomer je napisao(la):
ja nikad nisam cuo za osramovu lampu koja ima son-t oznaku !

Aha, onda dobro ... biće da ako ti nisi čuo da ne postoji, a ja sam ovu svoju izmislio. :pat:

Evo ti slika da ne bi ispalo da se preseravam, samo mi nisi jasan zašto se zaliječeš sa izjavama u doba interneta kad sve možeš provjeriti ?

 
03.09.2006
34
4
0
u pitanju je ista lampa koju je pokazao TorcidaSpalato, samo na 250w i cini mi se da nije ona problem vec kuciste. Ako jeste ona onda sam naje.... jer u mom gradu nisam uspeo da nadjem ni jednu vise, a i ovu koju sam nasao bila je poslednja. U pitanju je kompletno zatvoreno kuciste iz jednog dela tako da lampa stoji dosta blizu starteru i prigusnici. Probacu da izbusim kuciste nebi li poboljsao ventilaciju. ili da ga rastavim.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Rastavi to slobodno (pazi da ne oštetiš elektroniku), ako sam dobro shvatio, ti imaš zatvoreno kućište namjenjeno za vanjsku upotrebu, na fasadi recimo ? Ako možeš namjesti ventilaciju da direktno hladi lampu. Ne bi bilo loše da odvojiš prigušnicu i starter i izbaciš ih van boxa jer griju za pop*zdit.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Dobro nisam vidio tu lampu prije jer nisam bas imao posla s osramom, ime lampe je Osram Vialox NAV-T (SON-T) 250w, dok philipsove lampe se zovu tipa Philipps son-t 400w, ovdje son-t oznaka stoji u zagradi valjda da oni koji idu po philippsove son-t lampe uzmu ovu lampu da znaju da je isto samo jeftinje ; D


Btw ky cu googlat kad mi ti tak lijepo replyaas sve u slichicama ; D, nice. : p
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Taj dan nisam bio neke volje, u svakom slučaju, nisam mislio ništa loše ... ;-)

Anyway, lampe imaju samo 'ime' modela a sve ostalo su samo oznake. Haug. :vb_whip: