LED Hidro Grow 70W COB LED

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
hoces da kazes da nakon 2.5 mjeseci testiranja trebam pokidat sve i pocet novi grow? i dalje se testira gledamo koliko se osjeti miris kolike su sanse da prezivi biljka u metalnoj kutiji usred ljeta, uci se kako da se trenira bilja sa poklopcem.... ovaj grow je itekako uspjesan. a sto se tice grama davno sam ja napisao da je 10g super kako sam ga odradio.

samo zato sto covjek ne napravi svoj prvi grow u vodi drasticno boljim od zemlje ne znaci da treba odustat ovo treba da bude prilika za ucenje
npr sad sam naucio da ova moze mnogo vise pojest u cvjetanju nego sto sam joj davao. znaci mogo sam imat malo vece hedove da sam znao to.

i ne znam zasto mislis da je slabo za ovu lampu je ovo solidno, naravno imao bi 4x vise hedova da sam je trenirao ali vidili smo na sta mi je zavrsio trening i mene je sramota kako izgleda al guramo dnevnik do kraja
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Ma nema brate sramote, samo guraj! Ne mislim da lampa ovdje igra ikakvu ulogu, kakva god da je, jaca je od 4 sijalice od 11W, a imas dnevnika u tom okviru. Za vrijeme testiranja alternativnog medijuma se ne uce savijanje grana i ostale banalnosti, to mora da se zna unaprijed. Taj vrh sto dira lampu baca sjenu na ostatak biljke, vec sedmicama. Ako mislis da je grow uspjesan ja neznam onda sta je neuspjesan grow? Da biljka umre? Peace.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Nije gotovo dok noz ne proradi :D
a i treba imat na umu da je nepoznata foto sjemenka, pa je pitanje koliko ce cvat trajat
cvjet me brine , mikroskop nikako da dode kontam jos 3 tjedna najmanje valjda ce doc to tad.

a serv upoznat sam sa treniranjem imao sam i indoor i outdoor biljke sve su trenirane ovaj put sam nespreman bio sa poklopcem.
pa ne znam sto smatras moj grow neuspjesnim kad neko drugi kupi lampu od 400W i dobije 90g ne zali se niko al na 70 dobit 20 je sramota? iako je moj g/w veci?
sta ja znam ako ti se nesvida grow nemoras pratit dnevnik, umjesto savjeta dobijem hate i komentare da pokidam biljku :/

nego da se vratimo na normalnu pricu neda mi se sa serviserom pricat.
switch sam napravio 11.5 ali gledam sad slike 21 je prvi dan da bas vidim jedan cvjet pa je mozda cvjetanje i tada pocelo. tako da mozda nisam na 30 dana cvjetanja nego 20.... iako imam 500 slika nemogu skontat kad je stvarno cvjetanje pocelo
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.282
358
vratimo na normalnu pricu neda mi se sa serviserom pricat.
Od tog servisera, bi mogao i nešto naučiti, da imaš i malo pošovanja za kolege, koji ti žele pomoći!
serv upoznat sam sa treniranjem imao sam i indoor i outdoor biljke sve su trenirane ovaj put sam nespreman
Nisi ti uzgojio, ni jednu biljku, inače bi znao, da ni tih 10g,nečeš dobit!
Ovaj tvoj grow, je totalni promašaj. Svjetlo ti tuče u biljku i ti kao, isprobavaš strain, a ne znaš koji strain, uopče imaš. Nebi me čudilo, da je automat:)

i dalje se testira gledamo koliko se osjeti miris kolike su sanse da prezivi biljka u metalnoj kutiji usred ljeta, uci se kako da se trenira bilja sa poklopcem....
:lol: koga ti muljaš:), a što misliš, da se događa u metalnoj kutiji:)
Ispisao si 8 strana, a za šta?? Mučiš biljku, sebe i još si bezobrazan, kada ti netko, sugerira, što sam i ja htio, ali sam znao, da češ regirat, kao dijete...
npr sad sam naucio da ova moze mnogo vise pojest u cvjetanju nego sto sam joj davao. znaci mogo sam imat malo vece hedove da sam znao to.
Kako češ i znat, kad uzgajaš sjeme iz ulice i ne znaš, koji je strain?
Jel misliš, da svi strainovi, isto jedu, debljaju se i sl. ?
Pišem ti isto, kao i kolega, jer mi je žao biljke. Pomogao i bi i tebi, ali nakon što sam vidio, s kime imamo posla, sretno ti more!
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Da sam trazio pomoc iso bi u mentorski kutak.
Pod hranu sam mislio da ppm raste samo kad jede vise al se ispostavilo da ppm raste kad su vrucine velike pa voda isparava. I malo da se edukujes sa hidrom znao bi da mozes znat svasta preko ppm pa i koliko moze pojest.

Pa bas zato sto je metalna gledam moze li grow ili nemoze.8 strana je dnevni update par slika i parametri to je vise za mene da znam kako se ponasa iz dana u dan.


Mnogo ljepa pomoc od kolega pocetak recenice je super grow ili nemoj se ljutit i onda zavrsetak recenice ubij biljku i ne sadi vise. Mnogo konstruktivna pomoc mogu ti rec.
Do sad kad su mi srali na grow barem bi mi rekli e previse ti je visoko ili ovo ono i to prihvacam. Al cisto da mi kazes smece ti je grow ubij se. je beskorisna informacija sa ciljem samo da me se napada, ne znam valjda imate kuci frustracije neke pa vam je dosadno
Ili ste se umislili da ste vi neki groweri veliki jer ste stavili sjemenku u zemlju i zalili je.

Vidis kad mi npr hammer komentira kaze covjek loe to i to moho bi probat to i to i ja to postujem kvalitetan komentar. A onda dode serviser kaze slabo je to treba dwc bit bolji nemoj radit dwc neide to tebe los si aj cao sta covjek sa izvuce od ovoga nego da lik hejta vodu i da je frustriran. I nemoj mi pricat o misli na biljku jadna biljka nismo hippiji
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.282
358
ispostavilo da ppm raste kad su vrucine velike pa voda isparava. I malo da se edukujes sa hidrom znao bi da mozes znat svasta preko ppm pa i koliko moze pojest.
Ja sam to znao, ali tebi, nešto savjetovat, nema smisla... Misliš, ako si napunio kantu s vodom, da si hydro uzgajivaç :lol:
Koliko znaš, biljka ti je možda automat,a ni to ne znaš:fuck:
Nema se smisla, prepucavat. Kolega ti je htio pomoći i rekao/napisao, ono što, vjerojatno nas više je htijelo, jer ne mogu gledat, kako ubijaš biljku, pod izgovorom, da je experiment!
O hydru znam, sve što sam pročitao i gledao na YouTubeu. Hydro, podrazumjeva, da za 2 i pol mjeseca, ti imaš biljku, kao 4 mjeseca u zemlji. Stari moj, pišeš, imam 500 slika, a ne znaš, kada je počela cvjetat?? Vodiš dnevnik, svaki dan, ukucavaš ppm, ph i temperaturu vode, a ne znaš u kojoj ti je fazi biljka!? Meni govoriš, kako ne znam ništa o hydru,a vrh ti dira COB, što početnici znaju, da mora biti, neki razmak...ako si ti krenuo sa hydrom, to ne znači, da znaš osnove uzgoja, ali to če još jedan experiment. Experimentira se, kada su staklenke pune i ima nekog smisla!
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Nista onda zatvaramo dnevnik. Ja se izvinjavam sto sam uvredio profi growere na ovom forumu, htjeo sam samo proc kroz prvi hydro sa vutrom ali izgleda ovde ako nisi profi ili ako ne molis za pomoc drustvo postaje agresivno.mozda bi bolje bilo da sam zapocinjo recenice sa pricaju obo pricaju ono umjesto sto sam pisao da ja znam, ljudi ne vole kad dajes svoje misljenje odma moraju svoje ubacit.

Sto se tice eksperimenta :
Kratky je vjerujem dokazan ovde da nemoze biljka je umirala uvjek nakon par dana dok nije dobila kisik sa masine.

master blend je super u vege preporucena doza radi bez problema nisam imao manjka ni viska biljka je imala super zelenu boju. Jednom sam imao cal/mag lockout al to je bilo sto sam prebrzo pomjesao gnojiva. Za cvjetanje izgleda da je dobro al ne znam moze li bolje nemam usporedbu.

Prilikom strecha se mora 2-3 puta povecat preporucena doza jer tada mi je biljka bila veoma gladna kasnije ae moze spustit a mozda moze i ostat visoko imao sam losa ocitavanja radi iznenadnog ljeta pa sam se prepao.

Sto se tice vode biljka moze ziviti u vodi od 29°C iako se prica po netu da nemoze nije idealno i sanse za bakterije su velike.

Ove dodatne bakterije sto sam uzeo su super za odrzavanje ph od kad ih koristim ph se sam korigira na 5.8 morao bi proc jos koji grow da potvrdim to al trenutno je to moje misljenje.

Box je solidan malo premal ali sasvim je moguce radit grow u njemu.
10L je previse za ovaj box mogao bi sa manjr proc jer korijen nije popunio ni pola povrsine.

To bi bklo to za eksperiment volio bi da sam zabiljezio i flush kako ide sa cistom vodom ali ne zelim vise da vam bodem oci i mucim vas sa ovim growom.

Tako da po preporuci profi uzgajivaca 0marac0 i serviser zatvaramo ovaj dnevnik.

Jos jednom ja se veoma izvinjavam sto sam vas i biljku mucio sa ovim dnevnikom.

Dnevnik moze u nezavrsene.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.833
258
Nisi trebao pocinjati dnevnik ako nisi spreman prihvatiti kritiku. Svako ima svoj pogled, pristup i metode tokom growanja, pa ce jednako tim i sudelovati, a ti se ljutis sto imaju drugacije misljenje. Niko ti ne rece ni da cupas ni da zatvaras dnevnik. Uglavnom pitanje je bilo sta experimentises, a tebi je to da prezivi biljka do kraja, a drugom da mu bude bolji grow od proslog. . .
Ima tu malo vise faktora koje ljudi zanemare ili sto kaze nemaju prakse, i onda ti zapravo ne vidis gde gubis jer ni ne znas da nesto ne valja, tako da tvoj primer nam daje do znanja da moze biljka da prezivi uz stap i kanap, al mnogo cimanja za jako malo, meni zao vremena, al jbg i na to treba biti spreman :(
Sada bi trebao nastaviti i zavrsiti dnevnik do kraja i zabeleziti sta si i kako si, pa za mesec kad prodju ove vrucine, krenes sledeci, probas sve poboljsati i na kraju nam uporedis rezultate :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
prijatelju ja tu nevidim nesto fino napisano bukvalno me samo napadaju da nije super, jos sam reko da mi je los trening i dalje jos 2 dana samo napadaju nit mi daju neki savjet ili nesto nego samo agresiva. mislim da sam retardiran pa svatio bi govore mi da mi je los grow. al ako sam sam reko da je lose al eto zavrsava se cemu potreba pisat da sam los? da mi je napisao los si probaj to i to shvatio bi nego 3 dana samo pisu malo je to oni su gledali youtube to neide tako itd itd... meni ovaj grow dnevnik treba da bude mjesto za opustanje a ne da mi zivce dize. mogu ja i sam grow odradit htjeo sam podjelit prva iskustva sa hydrom al eto ljudima oci kopa i smeta im kad mi vide ime pa necu da smaram stedim sebi zivce
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
signal-2021-07-16-204611-jpg.409673
Water cure gotov trava nema skoro nikakav miris vise osusio na 70 goenji dio je suh sonji je malo vlazan sve stavljeno u box sa ventilavijom
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave: Ja mislim da je dobro što si prekinuo grow jer više nije bilo nekog smisla jer smatram da je bolje da se još malo strpiš, pripremiš šta treba i kreneš novi. :thumb:Žao mi je što vidim takve riječi od vas tri jer mislim da ste svi ok kao osobe.::sudija::Isto mi je žao što od strane furuma i ne vidim da si imao adekvatnu pomoć i podršku osim od @nedamime007 ali je i šteta što nema više dnevnika sa takvim načinom uzgoja, zadnji kvalitetan koji sam vidio je od @Black_roots.Nešto si sigurno naučio i vjerujem da će drugi put biti bolje. Sretno... :respect:
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
signal-2021-07-17-102912.jpg


signal-2021-07-17-144756 (1).jpg signal-2021-07-17-144756.jpg Kolicina je taman koliko sam predvidio. bacio sam mozda 2g ubudanih vrhova.

Ovo mi je prvi micro grow i malo je teze nego kad se growa u ogromnom prostoru. Ventilacija mi je bila nepostojeca, svjetlo malo i trening nepostojeci al eto vec se priprema malo bolji box za iduci grow. Hydro i dalje ostaje isti, veoma mi se svidio ovaj nacin growanja iako sam pocetnik . mislim da ima potencijala metoda i gnojivo.

Upozno sam par ljudi koji rade isto hydro i mnogo sam naucio od njih. kako na njihovim greskama tako i na idejama i prijasnjem znanju.

Za iduci grow sam unaprjedio lampu slicna wataza ali je veca i daje vise svjetla. takoder je mnogo hladnija od prosle. Ventilacija je nova i cekam jos ventilator oko 180m3 .dno boksa sam izbusio i sad se osjeti hladan vjetar kad radi
Posto sam imao problema sa vezanjem biljke unapredio sam poklopac i sad nebi trebalo biti tesko lst radit signal-2021-07-16-121350.jpg signal-2021-07-16-121411.jpg signal-2021-07-15-194449.jpg

Pusio sam hedove skinute malo ranije high je jak traje mozda 2-3 sata max al malo vuce na paranoju. al je jaka smijalica kad gledam glupe serije kontas vise sta je pisac htjeo rec i umires od smjeha.
Ove nove hedove cu malo pricekat dok zapalim prvi. imam jos hasha pa nije zurba

Ipak sam se predomislio stavio sam jedan komadic iako izgledaju prhki rastavi se super u mrvilici napunio standardno ko i uvjek pola zdjelice. Miris je dobio cudan osjeti se miris listova al skroz malo.mogo se je water cure radit mozda duze.cekatce u tegli.

Highje poceo ovako dobio ideju da slikam sa mikroskopom vidio ga na stolu.drama slike ispale malo se dopisivao i odlucim stavit u temu dok jos uvjek mogu editovat. Klikno edit htjeo na vrh stavit sliku kliknem space a ono oznacio sliku nesta.panikame uhvati nemam vise ovu sliku ajde nekako se smirim ....dobio sam blackout nemogu se vratit na temu haha.a ja imao sam full fokus nemogu pricat i tipkat nemoze nikako drugcije. Sad mi se radi nesto tako da odo ili cu igrica bacit ili cu pravit ovaj projekt sa arduinom.

Stay high
 
Poslednja izmena: