Hidrogel - nabavka i korištenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Da kad pomješaš prah s vodom dobiješ proziran gel...taj gel pomješaš s zemljom..tako bar ja radim..otp ovako :



Kad bi na dno rupe stavio recimo prah...može ti se desiti kad padne kiša da se toliko napuhne da ti izbije biljku iz rupe....a kad bi stavio bš gel na dno rupe..e to neznam..vodim se logikom da je moguce da pocne trunuti korijenje....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L and ChiliHead
24.10.2013
13
7
0
Jel zna ko gdje se moze kupit hydrogel u Istri il blizu Rijeke?

Par dana vec lutam po gradovima i bas pogodim agrarije koje nikad cule za hydrogel (a nekima je i perlit, vermakulit isto stran pojam). Znam za lika koji ga prodaje na njuskalu ali nemogu ja postom....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivan333

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Ja sam ga nabavio iz Subotice. Hidrogel 660. Na uputstvima piše da za kontejnere upotrebljava omjer 3-4 kg na 1m3 substrata, ilitiga 300-400 grama na 100 lit.
Još nisam definitivno odlučio, ali razmišljam zamiješati po uputama, pa napuniti rupu mixom, zasaditi biljku u taj mix, i prekriti sa još substrata, pa na vrh suhog lišća.
Mene je zapao 10 eur za kg, i to stvarno nije skupo, s obzirom na uloženo-dobiveno.
Ovo je uputstvo sa njihove stranice. (malo se razlikuje od onog što su meni poslali)

NAČIN PRIMENE HYDROGELA :
Primenjuje se u zavisnosti od namene. Za revitalizaciju terena inkorporira se sa površinskom zemljom na dubini od 10 – 15 cm sa količinom od 300 g/m2. Za zasnivanje travnjaka upotrebljava se unošenjem u zemljište na dubini 5-6 cm u količini od 1 kg / 100 m2 zemljišta. Za proizvodnju rasada se meša u supstrat zemljišta 5 kg / m3. Ako se vrši rasađivanje biljaka, tada se umače korenov sistem u gel smešu praškastog oblika, ili se u rupu gde će biti zasadjena biljka stavlja od 5-15 g, što zavisi, da li je povrtarski rasad ili je voće. Ako se sredstvo unosi sa setvom u redove, to se čini sa sejalicama koje imaju depozitore, gde se unosi kristalni oblik, sam ili pomešan sa nekim insekticidom. Količina se kreće u zavisnosti od kulture, za repu 30-40 kg/ha, za peršun, papriku, paradajz i do 40 kg / ha. Ukoliko je doza povećana ona doprinosi, ne samo čuvanju vlage,
nego i sprečava stvaranje pokorice na zemljištu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Svak ima svoj način. Jack ima iskustva na svoj način (vrlo uspješno) ja ću probati na drugi, a netko treći će na treći. To češ morati sama odlučiti.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Znam citala sam i Jack je to vrlo lepo objasnio kako i sta treba ,ali reko dobro je znati i nacine kako i drugi rade ..na kraju i za svaki preparat uvek postoji neko upustvo kako ga i treba primeniti..:)
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.796
188
somwhere over the rainbow
Danas kupio i bogami se istrošio...imam 5 pakovanja po 1 kg....

awPMEWhl.jpg

fuL69vFl.jpg


koristim ga identično kao i kolege, samo što ce ovu turu ici 200 L Potground H po biljci pa sukladno rupi ide i veca količina..


skup sport :sadbanana: .......ali valja :ridinghorse:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.796
188
somwhere over the rainbow
Nisi...u vege su mjesec indoor na hps-u, još toliko pa van u 200L, sto je taman da ispunim rupe (2.5 - 3 vrece od 70L su mi potrebne da ispunim rupu)

nadam se i mikorizi ako se uspije nabavit

overkil nije jer je jeftina zemlja, velike biljke ce se presađivati vani tek tamo krajem 5 mj(ako sve bude )

jednom sam u svojem postu negdje napisao da je ogromna rupa i kvalitetan mix svetinja outdoora.

Nemam neke velike urode, ali zato zaljevam 1x u 10 dana na +40C

živio hidrogel :spcartman:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L
03.07.2009
1.740
2.317
188
1g hidrogela na 1L zemlje. Pomješam hidrogel prah sa zemljom pa onda u intervalima natapam zemlju, da gel upije i da se "raširi" mada nisam primjetija da se toliko napuše a možda je to zbog ovog gore omjera. ugl. takva mješavina u indooru je znala izdržati i mjesec dana bez zaljevanja a temp bila oko nekih 30c.

Korjen nebi trebao istruliti jer hidrogel otpusta bas onoliko koliko i kad korjenu treba