Hidrogel - nabavka i korištenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja sam koristio hidrogel... bacanje para,eto kolko pomaze nasoj biljci... naravno ova je prica vezana za outdore...
Hidrogel je pogodno koristit za odredjeni vid hortikulture... gde biljke ne zahtevaju zalivanje,od coveka(za bolji urod) :D u outdore meni se dobro pokazao vermikulit... :) cak sam i uporedjenja radio...
Sa hidrogelom mozes imat problema,moras obratit paznju na pripremu,ako preteras ili ne umesas dobro,biljke znaju poletet iz zemlje,pokidat se korenje itd... normalno je da ima neki udeo zadrzavanja vlage,al minimalno je to... sve njegove ispisane reklame su ok,al u drugom vidu growanja... a ne kanabisa...
(Da o5 to pojasnim)...
Tako da kolega Venlo ti je ukratko dao odlican odgovor... :) stej haj
 

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
34
Ispod mosta
Ne znan koliko biljaka planiraš posaditi, ali možeš nabaviti hidrogel u pakiranju od 50g koji je dovoljan za 2-3 biljke. Realno nije neki ulog u pitanju. U svakom slučaju želim ti sretan i uspješan uzgoj.
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
napokon imam pristup pelenama u neogranicenim kolicinama. Jednu sam raskopusao i shvatio da beba moze da shora tri dana i nece napuniti pelenu,odnosno prepuniti kapacitet gela u njoja,a menjaju joj se 5x dnevno.:)
4 dcl vode je popio hidrogel i jos 1 dcl moze ostatak vate i tkanine bar.
Pelena sadrzi jedan nepropusni sloj tkanine i njega bi trebalo odstraniti je nisam siguran da bi ga koren probio,ostatak lagano moze da se ubaci na dno rupe,ali da se natopi vodom kako ne bi sva zemlja isplivala nakon zalivanja ili kise.

Da jebe rak raka,pola litra vode ce zemlja oko pelene da izvuce k'o nista,a da biljka i ne oseti ako bas dodje do suse,i nesto cisto sumnjam da je od presudne pomoci,al ima da probam pa neka ide zivot. Danas stavljena semencica na klijanje i posadicu je u rupu sa pelenom :D
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ja sam koristio hidrogel... bacanje para,eto kolko pomaze nasoj biljci... naravno ova je prica vezana za outdore...
Hidrogel je pogodno koristit za odredjeni vid hortikulture... gde biljke ne zahtevaju zalivanje,od coveka(za bolji urod) :D u outdore meni se dobro pokazao vermikulit... :) cak sam i uporedjenja radio...
Sa hidrogelom mozes imat problema,moras obratit paznju na pripremu,ako preteras ili ne umesas dobro,biljke znaju poletet iz zemlje,pokidat se korenje itd... normalno je da ima neki udeo zadrzavanja vlage,al minimalno je to... sve njegove ispisane reklame su ok,al u drugom vidu growanja... a ne kanabisa...
(Da o5 to pojasnim)...
Tako da kolega Venlo ti je ukratko dao odlican odgovor... :) stej haj
Ja sam počeo koristit hidrogel vani, i mogu reći da se vrlo dobro treba paziti na doziranje, iz razloga što kada kiša pada, gel se dobro napuni, i onda digne zemlju, pogotovo ako je biljka ispod debeljeg sloja gela, nadigne korijen u vis sa zemljom za par cm pogotovo kod mladih biljaka, na svu sreću pa sam samo na jednoj biljci testirao u divljini, 4l sam stavio na 20 litara, što izgleda nije bilo pametno raditi..

Sada ću iduće rupe odraditi ovako (na prvih 10l zemlje 1.5l izmješati a na ostalih 10l zemlje ide 0.5l hydrogela), i najveća negativna stvar kod korištenja hidrogela je ta da moraš i veće rupe iskopati, znači ako kontaš rupu od 20l kopati, uračunaj još par l za hidrogel, rezultate još nemam, dok ne poberem :D, kako će se pokazati u praksi, vidjet će mo.. Ovaj hydrogel koristim:

71qXrvir77L._SL1000_.jpg A1rPt7f-zvL._SL1500_.jpg
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
Evo baš pođoh da kupim još hidrogela. 150 din pakovanje. Ne treba paziti kod doziranja, nego ga staviti u posudu (ili nepropusnu kesu, na sajtu npr), naliti vodu i sačekati da se napije. Dolivati dok ne prestane da prima. E sad, to je volumen sa kojim imamo posla, kad se umeša u zemlju i preda vodu splasnuće, a prilikom kiše kad se napije biće onako kako si posadio kad je hidriran. Ne stavljati suv.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Ma 30 grama u rupu od 50 litara,dobro promiješati sa zemljom koju češ koristiti(naravno u iskopanoj rupi pomiješaš),ostaviš 10tak cm prostora na vrhu za čistu zemlju odozgora.Prije nego se stavi čista zemlja gore dobro zaliješ donji dio gdje je hidrogel.Nakon toga ide gore čistak u koju posadiš biljku i to ti je to.
Ja ga več dugo koristim i ova metoda je provjerena 100% bez bojazno da će diči zemlju/biljku.
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
Hidrogel se i po specifikaciji koristi smočen.

e to osiliranje kad je suv i natopljen moze da pravi problem upravo zbog korenja kao sto je naveo Loodi. Kontam da bi bilo dobro uz rupu da se iskopa jos jedna rupa samo za hidrogel,pa bi biljka koristila vodu iz te rezerve. Ta ideja mi se cini jako dobrom :)

koja je gramaza pakovanja i gde?
20180714_130804.jpg
U poljoprivrednoj apotetki
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo