Hidrogel - nabavka i korištenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.07.2016
20
5
3
39
Pozdrav svima procitao sam ovu vasu temu sve do kraja.
I imam jedno pitanje sta bi bilo da na jednu biljku stavim oko 40g gela dali joj nebi smetalo dali nebi istrunula.
I jos jedno pitanje dali kada nebi polevao a bila kisna godina ili to mesto nema jaku suncevu energiju dali bi prinosi bili dobri.
Ako neko ima iskusta dali moze da mi javi.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Čemu ovoliko postova?
Našoj biljci treba direktna sunčeva svijetlost da bi narasla velika i jaka te dala dobar prinos,a pritom se misli na najmanje 8h direktnog sunca.Malo razmisli o tome i o svom sajtu.Jel pogodan za to ....
 
20.07.2016
20
5
3
39
Izvinjavam se sto sam napisao toliko postova ni sam nisam video da sam toliko objavio.A sajt mi je takav da ce one imati svetlosti ali ce biti u trnju ako me razumete ona kada izraste iznad trnje ona ce da ima svetlost ali nekih 50cm ce da ima trnje i ladovina.Tako da me zanima sta vi mislite dali bih ja trebao tokom leta da polevam te biljke.
 
20.07.2016
20
5
3
39
Sada nesto razmisljam o hidrogelu sinula mi je neka ideja ali ga do sada nisam koristio pa nemam iskustva sa njim pa me zanima dali neko zna nesto o tome.Razmisljao sam o tome da hidrogel stavim na dnu rupe kao sto ovde i kazete a sada ja nesto ratmisljam stamislite da stavim i na dnu rupe hidrogel a i na povrsini nesto malo da bi taj hidrogel koji je na povrsini uvlacio vlago ujutru od rose.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Uglavnom sam mesao hidrogel sa zemljom pri dnu,a i po sredini rupe... a na samoj povrsini nisam probao,jer kontam da nema svrhe... preko dana sunce,a ujutru rosa... da treba da se koristi pri povrsini,tako bi se i radilo,a i proizvodjac bi preporucio tako nesto... al elem,mozes probat,pa javit sta se desilo :) stej haj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist
20.07.2016
20
5
3
39
A posto vidim da si vec stavljao idrogel pa imas iskustva jel mi mozes reci koliko moze da da jedna biljka kada bi joj stavio taj hidrogel ostavio i dosao kad treba da je oberem.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
biljka daje kolko daje, ti joj pomazes sa vodom i hranom. mozes ti da stavis i kilu gela, ali sta ako bude susna godina?
 
20.07.2016
20
5
3
39
Mesto gde planiram da ih stavim je vodo drzno nemoram da ihpolevam ali me zanimaju iskustva to bih zeleo da cujem kakva vi iskustva imate sa gelom koliko je bolje bez gela ako me razumes.jaznam da biljci ako das vodu i hranu tj djubrivo da ce ti ona veliko dusno vratiti.
 

WeedWizard

true rastaman
29.07.2011
149
900
93
Relativna stvar koliko je bolje.Nije samo to faktor za uzgoj biljke.I ne razumem sta podrazumevas pod "vodo drzno" mesto gde ne treba zalivati.To ako mislis staviti hidrogel,posaditi biljke i doci samo da uberes mozes da probas ali...
Nema hedovine dok se ne iscimas debelo.;)
 
20.07.2016
20
5
3
39
Ja to razumem ali mislim da je bolje da posadim nego da ne posadim moje neko je misljenje da cu imati vise ove godine nego prosle godine sto nisam nista posadio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz
27.10.2016
63
177
33
Beograd
Cao ljudi. :vozdra:
Imam jedno pitanjce.
Tice se hidrogela.., u nekom od dnevika sam procitao da gel treba prvo napraviti, zamesati.., pa onda tako umesen u zemlju? :joint2:
Inace, ako ga pomesamo dok je u prahu, prilikom zalivanja, valjda na "prvo" zalivanje se misli, docice ce do reakcije, naravno.... koja pored svega moze "isterati" biljanu vani, ostetiti... ili tako nesto..:whato:::bocni::
Hvala :wave: :vutra:
 
18.08.2016
172
47
28
40
Pozz..za ovu sezonu planiram saditi eary skunk fem. bit ce dosta daleko i sad planiram zemlju pomjesati s hidrogelom i mislio sam oce li on pomoci da idem zaljevati jednom tjedno...racunao sam da zaljevam jednu biljku sa 10 litara vode tjedno..sto mislite?
 
18.08.2016
172
47
28
40
Pa sto to znaci da hidrogel pomaze toliko dobro da nije potrebno zaljevati 1× u 7 dana u sedmom mjesecu kad cu velike vrucine...mozes li neko reci kolkko je on zaljevao kad je koristio hidrogel