High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
E jbga, kad nema nikog sa iskustvom oko javne rasvjete da kaže koju pametnu...Vidio si sigurno kad fluo cijevi blinkaju, neće upalit!? To se dešava kad starter crkne. Zato sam 99.9% siguran da je i kod tebe starter u pitanju. Bad je ako je integriran, jer to ti može onda samo stručna osoba, električar, naj bolje neko tko se u elektroniku kuži, rješit problem. Treba maknut ugrađeni starter i spojit vanjski... Probaj s lampom, al ja vjerujem da nije to problem.
 
09.12.2010
15
0
0
45
da se ne bojim da ce puknut pustio bi neka tika pa da vidim jel lampa ili sta jel ko da pali i pali i nece stat tipa tup dao sam temp i sad se pali ..nego ko da stalno pokusava upalit lampu tik ona samo trepne plavo pa opet tik pa opet ko da ispocetka ...nakon par tikova op svijetlo na sec pa se ugasi ...za dva dana lampa dolazi ako je ovo drugo kupujem i to novo ali nakon 2 growa da mi to rikne cisto sumljam ( nijemac je :p)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja kad sam kupio 600w komplet kit "trafo" je došao neispravan, reklamirao i dobio novi starter i prigušnicu. Nije se niti na sekund upalilo. Jedino je žarulja bila ispravna pa sad vidi.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
kupio sam natriumovu hps sijalicu 400w proizvodi tungsram,cena 12,5e

na kutiji je ova oznaka lu400/t/40.dali se neko susreo sa ovom sijalicom

stavio sam je i radi bioze rastu ko blesave
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
General Electric je vlasnik Mađarskog proizvođača žarulja Tungsram. Prema specifikacijama, to je standardna natrijeva žarulja i dobra je za uzgoj ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Thcxx je napisao(la):
da se ne bojim da ce puknut pustio bi neka tika pa da vidim jel lampa ili sta jel ko da pali i pali i nece stat tipa tup dao sam temp i sad se pali ..nego ko da stalno pokusava upalit lampu tik ona samo trepne plavo pa opet tik pa opet ko da ispocetka ...nakon par tikova op svijetlo na sec pa se ugasi ...za dva dana lampa dolazi ako je ovo drugo kupujem i to novo ali nakon 2 growa da mi to rikne cisto sumljam ( nijemac je :p)

kod hps kompleta po pravilu prvo rikne starter, zameni ga
 

Peace_Man

Banned
Banovan
07.10.2010
1
0
0
32
zdravo,
imam pitanje u vezi svijetla
dal bi ovo bilo dobro? '' 150W SHP-TS kit - shop.emgd.hr - mala cijena a cijeli komplet, zato pitam... ''
za grows afghan kush rydera, pripremam se za grow tak da drugi mjesec ima da pratite dnevnik
(btw nije prvi grow, imo 2 prije al fail muške..moja greška s 1 biljkom u growu...) peace:heartbeat:
 
09.04.2007
11
0
0
33
Ljudi ja i drugar odradili banderu rijesio dole napajanje i glavu komplet sam joj skinuo i marke je "Disano" Ima 400w sve zajedno i prigusnicu i starter i ima jos nesto pored kao dva startera da su al nisam dirao nego spojio utikac i radi osljepio sam gledajuc u nju :D mozel mi ko reci sta o toj marki ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ReDHeaD je napisao(la):
Ljudi ja i drugar odradili banderu rijesio dole napajanje i glavu komplet sam joj skinuo i marke je "Disano" Ima 400w sve zajedno i prigusnicu i starter i ima jos nesto pored kao dva startera da su al nisam dirao nego spojio utikac i radi osljepio sam gledajuc u nju :D mozel mi ko reci sta o toj marki ?

italijanska firma, mada ne znam sto te zanima marka, ako je ispravna garant nema greske, grow-aj i uzivaj ;)
 
09.04.2007
11
0
0
33
Ma ne zanima me marka nego sam mislio da mozda vi bolje znate o tome nesto a ispravna je radi perfekt dali da skinem onu plastiku dole zastitnu ili da je ostavim da sprecava toplotu koliko toliko . . . ? :)))
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
odradio si banderu koji si ti lik.plastika ne sprecava nista samo od kise ja sam nabavio reflektore

jedan je rastavljen,a jedan u kompletu na njemu je staklo isto greje pa sam skinuo

mozda sijalica trpi vise toliku temp.pa pre rikne

i ja sam gledao par puta u bandere i pitam se kolika je snaga i koji ***** stavljaju hps sto ne mh
 
09.12.2010
15
0
0
45
Bila je lampa izgleda da ju je ubila vlaga ili stajanje ..iako je samo 2 growa odradila . sylvania je opet gore sve 5 sljaka ty svima super lemon haze nece bez sunca bit niti dana! Btw kolko sam upucen ima jedan od najvisih postotaka canaboida mozda je i bolji nego vecina indica za rickovo ulje...to cu next grow napravit steta hazea ...
 

jaksa8

COB-DWC
18.11.2011
333
1.005
143
43
pozdrav svima...
bio sam danas u potraznji hps-a i nasao sam sljedece

Osram Vialox Nav T (Standard SON-T) 150w za 53 kn samo zarulja i sad me zanima jel to valja,pa ako nekom nije problem da mi kaze...hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
lampa je ok, sad jos sve ostalo pa da i proradi ;)
"VIALOX high-pressure sodium lamps provide the highest luminous efficacy of all high-pressure discharge lamps – as much as 150 lumens per watt!"
 

jaksa8

COB-DWC
18.11.2011
333
1.005
143
43
e to mi je trebalo...sad znam da odgovara...53 kn mi izgleda jeftino zato sam i pitao...
a za komplet sve mi treba 280 kn bez visokonaponskog kabla ako se tako zove....koliko on kosta ako nezko zna...
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Peace_Man je napisao(la):
zdravo,
imam pitanje u vezi svijetla
dal bi ovo bilo dobro? '' 150W SHP-TS kit - shop.emgd.hr - mala cijena a cijeli komplet, zato pitam... ''
za grows afghan kush rydera, pripremam se za grow tak da drugi mjesec ima da pratite dnevnik
(btw nije prvi grow, imo 2 prije al fail muške..moja greška s 1 biljkom u growu...) peace
heartbeat.gif


Koliki je prostor, koliko billjki ?

Ova lampa ima spektar za vegetaciju.