High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Creative je napisao(la):
... zarulja i balast se mogu spojiti u prinicpu iskljucivo jaci balast na manju zarulju ...

Creative je napisao(la):
... velika je vjerovatnost da ce lampa poceti titrati vrlo brzo ako ne i odmah a sukladno tome i sami vjek trajanja je drasticno smanjen ...

sad znas na cemu si i sve stoji ali mislim da sam i ja rekao isto to, tvoj slucaj je balast 600 lampa 400, rekoh da moze + naglasio da postoje nezeljeniu efekti ili ti nuspojave ;)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
da li je mirko potrošio više novaca od tebe...ako je on dao za auto 5 hiljada eura a ti 15 hiljada eura....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Angkor je napisao(la):
imam potencijalno glupo pitanje, al ajd da ga iskoristim :D

Da li više struje troši 1 HPS 150W ili 2x CFL 250W?


pa stvarno, sta te buni u racunici, u prvom slucaju trosis 150w na sat a u drugom 500w (ili ti za 12 sati u prvom slucaju placas za potrosenih 1.8kw a u drugom za 6kw, mesecno u prvom slucaju 54k a u drugom 180k)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Angkor je napisao(la):
buni me to što HPS spada u sijalice koje troše puno struje, a CFL, kolko znam, spada u štedljive sijalice...

pa stedljiva je zato sto npr. trosi 30w a sija kao regularna koja trosi 100~150w, ali ako pise da trosi 250w onda toliko realno i trosi... sad ne znam da li sam uspeo objasniti... evo, imam osram cfl 30w, a na kutiji pise 30w=132w... po proizvodjacu ona znaci sija kao standardna sijalica koja trosi 132w a realno trosi deklarisanih 30w... nadam se da je sad jasnije

edit:
i naravno to sto je 30w=132w klasicne sijalice ne znaci da cfl od 30w moze da zameni hps od npr. 100w... gledaj da ti zbir wati cfl-a bude bar kao broj wati hps-a za predvidjenu povrsinu, ili da prevedem, hps 150w je negde kao 5x30w cfl, mada je hps bolji jer ima obicno 2000K a cfl ide izmedju 2500 i 2700K
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ma koje pivo...power ne pije, on je odgovoran clan ovog foruma ;-)
posalji mu koju sjemenku pada vidis cuda razna...he he
 
25.06.2012
2
0
0
39
Prije svega molim admina da mi ne zaključa temu odma jer koliko god da sam se potrudio pročešljat cijeli forum od a do ž nisam uspio doći do odgovora koji me zanima. Naime, zanima me koje su sijalice dobre i dali uopče postoje sijalice koje mogu koristit za biljke od 10 cm pa do faze cvijetanja (znači za cijeli proces). Imam veliki prostor na kojemu planiram uzgojit 10 do 15 biljki i koja mi je količina tih žarulja uopče potrebna za takav prostor. Unaprijed hvala.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nisi dovoljno trazio, imas svugdje. Ici ce ti tema na groblje.


Inace, HPS sijalice tj. natrijeve sijalice, crvenog spektra, 2000K spektar boja, od pocetka do kraja mozes sibat bez beda.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
debeli365 je napisao(la):
Prije svega molim admina da mi ne zaključa temu odma jer koliko god da sam se potrudio pročešljat cijeli forum od a do ž nisam uspio doći do odgovora koji me zanima. Naime, zanima me koje su sijalice dobre i dali uopče postoje sijalice koje mogu koristit za biljke od 10 cm pa do faze cvijetanja (znači za cijeli proces). Imam veliki prostor na kojemu planiram uzgojit 10 do 15 biljki i koja mi je količina tih žarulja uopče potrebna za takav prostor. Unaprijed hvala.

Apsolutno nije problem pomoći novim korisnicima, ali kad otvoriš dvije teme u jednom popodnevu sa ovako banalnim pitanjima, dok na sve strane pišu odgovori, ne samo da ću ključati i stavljati u groblje, nego ću i zabraniti otvaranje tema do daljnjeg.
Sve je jasno, ovo je forum i bez tema i rasprava nebi bio ono što treba biti, ali je jedno sigurno, a to je činjenica da ovo nije bilo kakav forum i da se štošta ne tolerira što inaće prolazi drugdje,a kome se ne sviđa, ah...pa nismo svi isti, a ti si očito prihvatio pravila ponašanja na ovom sajtu, pa si ih barem mogao prije prihvaćanja i pročitati, jelte :)
Dakle, spojeno sa odgovarajučom temom, pa ako nisi zadovoljan sa ponuđenim odgovorom, "pročešljaj" ovu temu od početka.
 
16.06.2012
9
0
0
34
sijalica.jpg izvinjavam se ako krsim pravila,ja imam ovakvu sijalicu,zanima me da li mogu da je koristim za cvetanje,uopste za uzgoj biljaka,jer ona je zivina ali na njoj takodje pise ''hps'' i nista mi nije jasno,ona ima 160w i ne treba joj ni starter ni prigusnica ide direktno na 220 volti!??hvala unapred...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nemoguce je da radi bez startera i prigusnice. Jesi li siguran?
Di si je nasao, daj mi link na pvt, molim te, bas me zanima.


Ali koliko vidim, to je E27 HPS zarulja namjenjena za vertikalno postavljanje (za razliku od onih drugih HPS koje su namjenjene za horizontalno postavljanje).
Znaci, razlikuje se samo po obliku i grlu... i dalje treba prigusnicu i starter.

Ako grijesim a vjerujem da ne grijesim, neka me netko ispravi. :vb_wave:
 
16.06.2012
9
0
0
34
ma slika je neka leva samo tako izgleda sijalica,bratex,vec sam je turio u struju i ona radi istera mi oci belo svetlo,samo me interesuje da li je adekvatna za uzgoj,znaci 160w zivina!!!!!i jos neesto da li je ova sijalica bolja sa prigusnicom ili bez imam i jednu i drugu pa da znam za koju da dam kintu,500 dinara su!!:))))